Čo bude s Michaelom Masim? Nemá nástupcu a jeho prácu nik nechce | Magazín F1 - F1online.sk

:slightly_smiling_face:

Tak ma napadlo urobiť Wolfovi terapiu šokom. Napríklad by sme im tam mohli poslať na skúšku nášho Matoviča. To sa bude trestať van tajm nex tajm a Wolf bude na kolenách prosiť Masiho o návrat. Ešte ho aj vyboškáva na rošte.

No, ja by som to neriskoval, ako poznáme Matoviča, tak by sa mohlo stať, že by Wolffa začal považovať za svojho najlepšieho priateľa a umožnil by mu robiť čokoľvek by si zmyslel, a ostatným by dával stop-and-go tresty za to, že si nenakúpili dosť kancelárskych potrieb.

Nepopulárni názor: Masi si prošel těžkou sezónou a v rámci svého působení se určitě se vším nevypořádal nejlépe. Ale - nietzscheovsky řečeno - teď má zkušenosti z bitevního pole, které by bylo škoda zahodit. V článku je důležitá věcná poznámka: i na řediteli závodu se podepisuje daleko větší počet závodů než dosud býval. Při frekvenci závodů si ani ten ředitel nemá kdy odpočinout a v klidu se vrátit k tomu, co se stalo, protože se na něj řítí další závod. Whiting byl z tohoto hlediska v daleko lepší pozici, on měl čas na reflexi a diskusi. Navíc Whiting se učil v dobách, kdy byla F1 divočejší než dnes, určitě nebyla svázána tolika omezujícími předpisy.

Takže by to chtělo, ať místní dav odloží své lynčovací choutky a podívá se na věc realisticky. Dal bych Masimu ještě příležitost.

Jednoducho dajme strk a konecne rozumnejsi pojdu na brzdy skor a rec o vytlacani a skracovani uz nebude. Massi by mal menej rozhodovani a ten co sa rype bude potrestany zahrabanim sa v strku. Ale ake pravidla si fia vymyslela tak s takymi trpia.

Nevidim absolutne ziadny dovod Masiho vyhadzovat. Napravne opatrenia treba vyvodit aby to nabuduce nebolo take kontroverzne, ale pozadovat jeho vyhodenie… Preco rovno nevyhodit Hamiltona za to, ze sa niekde svojou neschopnostou vytrepal? Ved od neho sa tiez ocakava, ze vsetko spravi perfektne nie? Ved je to sedemnasobny sampion. Keby jazdil ako sedemnasobny sampion celu sezonu, nemusel by sa spoliehat na posledne kolo poslednych pretekov.

Dokonca ani Whiting by to mozno neurobil lepsie, treba si uvedomit, ze s tou situaciou, s akou sa musel teraz popasovat Masi, sa ani podla mna ani Whiting nestretol. Toto sa naplanovat nedalo a nemozu mat na toto pripraveny scenar a vopred pripravene riesenie a kazdy normalny clovek vie, ze robit real-time rozhodnutia nikdy nebude perfektne, lebo x krat zlyha aj neskutocne dosledne naplanovana osnova lebo vo vsetkom su premenne s ktorymi sa neda ratat. Na to v Mercedese, ako v spravnej nemeckej firme zabudli. Vsetko podla tabuliek, kazda situacia naplanovana a premenne ignorujeme a potom budeme plakat ze zasiahli do nasich pripravenych scenarov, pripadne prisiel scenar, s ktorym nase tabulky nepocitali.

Aj keby Masiho vyhodia, pride dalsi, co sa bude musiet ucit vsetko od zaciatku a ked pride takyto vyhroteny suboj ako bol tento rok, aj tak nebude vediet na to zareagovat.

2 Likes

Za tie prachy, kto by to nechcel robiť? Ja to zoberiem, nemám problém :slightly_smiling_face: stačí byť spravodlivý, zopár blbých pravidiel zmeniť a hotovo

aby sa take nic neopakovalo? ved sa nic nestalo :slight_smile: nech tam teda daju rozhodovat robota… len briti su uplakani a to riesia ze ich jazdec nemal titul. sezona nie je o jednom preteku omg…

Posledne preteky boli presne dovod preco to asi nikto nechce robit. Byt hejtovani polkou fanusikov po kazdom preteku? Radsej si vyberú inu poziciu v F1 s rovnakym platom. A samozrejme ze by tam niekoho museli dat keby Masi skonci. Problem vsak je, že za kazdu cenu tam davat niekoho s vyrazne menej skusenostami len preto aby sa urazení fans a Hamilton cítili lepsie? To rozhodne nie. Po Kanade 2019 sa tí isti co teraz nadávajú zastavali vsetkych v riaditelstve pretekov. Ked sa to otocilo proti nim, tak vyplakávajú a už chcú menit Masiho, ved to je vtip a uplne detinské správanie. Namiesto toho aby sa s tym konecne zmierili a nebrali si príklad z Hamiltona ktorý stále trucuje, tak tu budú radsej dookola vypisovat o ukradnutom titule.

Nepamatuju si, že by v jakémkoli sportu na mezinárodní úrovni, i podstatně chudším, vedení vážně řešilo, že nějakou funkci “nikdo nechce dělat”, to je snad vtip. U Masiho kromě toho nejde jen o to poslední kolo, snad po každém závodě se letos řešila nekonzistentnost a nevypočitatelnost rozhodování. To poslední kolo bylo jenom završení téhle celoroční tragické úrovně, které ještě ke všemu zásadně ovlivnilo získání titulu. K tomu všichni viděli, co si k němu týmoví šéfové můžou dovolit, a to je taky jenom jeho věc, jak si to udělal, tak to má, položit telefon snad umí. Takže ke všemu ještě logicky ztratil autoritu, pokud ji někdy měl. Ať se přestanou hloupě vymlouvat, že nikoho nemají, a poradí si stejně, jako kdyby odešel sám, přece tam není přivázaný. A pokud to jeden člověk nestíhá, může (a mělo by) jich být víc a střídat se, aspoň bychom příště neposlouchali nesmysly o nenahraditelnosti jednoho ředitele.

Ja by som Masiho tiež nevyhodil, rozhodcovia takého formátu chýbajú napr. vo futbale. Predstavte si že vo finále MS bude v penaltovom rozstrele jeden tým kopať penalty z malého vápna a ten druhý nech netrucuje a zmieri sa s tým, že bude kopať staré, dobré jedenástky. Dal by som Michaelovi ešte šancu, ten je schopný veľkých vecí, teraz len zariadil to, čo všetci chceli - zmenu majstra.

To je dosť pravdepodobné. Zavrhujem svoj návrh!