Checo: Spoľahlivý tímový kolega alebo nová hrozba? | F1online.sk

Prechod Sergia Péreza z Racing Pointu do Red Bullu bol po konci minulej sezóny veľkou vecou. Mexický pilot je zaujímavou posilou rakúsko-britského tímu, ale v tomto momente nikto nevie, ako bude vyzerať jeho vzťah s holandským jazdcom Maxom Verstappenom.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/20543/checo-spolahlivy-timovy-kolega-alebo-nova-hrozba

verstappen pereza bez problemov porazi, perez je len taka lepsia stredna trieda, ale vdaka tomu, ze rb bude na druhom mieste osamoteny, tak bude casto startovat hned za verstappenom a tak bude veselo :slight_smile: ale len do momentu kedy verstappenovci vybuchnu a urobia v redbulle poriadok

Tiez si myslim ze ver checa porazi i ked to nebude ani zdaleka rozdielne ako pri poslednych dvoch “kolegov”…a potom zas citat ako ma ver lepsiu techniku atd…ale prial by som perezovi aj porazit verstapena nech mu hrebienok klesne

Ja si myslím, že rýchlostne Verstappena nepreští, ale vieme, že VER robil aj poslednú sezónu chyby, ktorým sa Checo vyhýba + má veľmi dobrý manažment pneumatík a ešte vie aj reagovať na nečakané zmeny v pretekoch. Možno sa priamo na trati biť nebudú, ale bodovo by nemuseli byť až tak ďaleko od seba. Kto vie…

perez nerobi chyby? malokto mal tolko kolizii ako perez :slight_smile: a v koliziach s timovym kolegom nema konkurenciu

Moc to Per preji a doufam , ze si danou sezonu poradne uzije ( pro pripad , ze bude pro nej posledni ).

Ze zacatku jsem ho nejak prehlizel , ale posledni dobou me zaujal a verim , ze na trati necha vsechno a bude dustojnou “dvojkou” RB

drzim palce :muscle:

Nepopulárny názor, ale podľa mňa je Perez dosť preceňovaný (asi najmä na základe posledného polroka). Áno, je to veľmi solídny jazdec, ale žiadna špička a neviem odkiaľ sa vzal názor, že nerobí chyby. Spoľahlivý tímový kolega bude, rozhodne bude lepší (aj vďaka skúsenostiam) než Gasly s Albonom, ale na úplnú špičku to nebude. Bude to taký druhý Bottas.

Velmi dobrý článek, jednu věc okomentuji, VER a Red Bull Honda v poměru k ostatním týmům, pokud odmyslíme Mercedes tak dosáhli hodnotného úspěchu, ale počítá se konečný součet a to nelze změnit. VER používá selský rozum, navíc na konci ho bude tým preferovat před kolegou, jak jsme viděli u Ricciarda, v tom si je VER 100% jistý.

Pérezovi nezbývá než se naučit ignorovat Marka a zachovat svou hlavu, to bude klíčové a zároveň dost těžké, za rok si může vyjet slušný kredit, během roku získat podporu fanoušků RB. Bude potřebovat bezproblémovou techniku, i to může pilota nahlodat, pokud dojde na souboj ukázat Verstappenovi prst…

…nakonec je třeba vyslovit myšlenku, Pérez se nepřišel do Red Bullu usadit, aspoň v to doufám, byl bych raději kdyby přijal roli střelce, kterému je tak nějak dost věcí jedno, to by ho mohlo osvobodit.

1 Like

Vychádzam z poslednej sezóny, samozrejme, z historického hľadiska je Checo Partymaker… :slight_smile: