Cenzuroval Vettela vlastný tím? Špeciálnej helmy sa v nedeľu vzdal | Magazín F1 - F1online.sk

Vettel je zamestnaný v Aston Martine a nemá ho čo zaujímať odkiaľ ten alebo jeho sponzor berie peniaze. A aké pokrytectvo? Formula, v ktorej teraz Vettel sedí bude jazdiť aj bez neho, bude tam sedieť niekto iný. On v prvom rade reprezentuje seba, ak sa to tímu nepáči tak s ním môžu samozrejme rozviazať kontrakt atď. To je také detské uvažovanie, že ty robíš uhlíkovú stopu tak nepomôžeš nič o tom povedať, nezmysel. Aj keby bol sám Vettel najväčším znečisťovatelom na svete nič by to nemenilo na tej myšlienke. Ja síce neviem o čom je reč a čo je v skutočnosti ekologickejšie, ale on má nejaký priestor sa vyjadriť a nech robí čo uzná za vhodnú pokial môže. Pokiaľ to čo on hovorí azda je o nejakej hodnote, toto: " že Nemec strká prsty do otvorených rán a uráža tým vlády štedro platiacich krajín, kde sa organizujú veľké ceny, prípadne odrádza potenciálnych reklamných partnerov" je len forma prostitúcie nič iné.

Tohle je teď obecně taková oblíbená “hra na pokrytce”, podle které by kdokoliv, kdo chce upozornit na nějaký problém, musel být v té oblasti úplně vzorný. Nestačí přístup: " vidím tady tenhle problém, sám se u sebe snažím o změnu, ale zatím to taky úplně nedokážu", což je přibližně Sebův případ. Prostě v tu chvíli jsi pokrytec a můžeš jenom mlčet. To by ale opravdu nesměl nic říct skoro nikdo.

nie, pokrytec je vtedy ked kritizuje inych za take alebo mensie veci ako robi jeho chlebodarca a toho necha napokoji len preto, ze mu od neho cinkne par milionov na ucte :slight_smile:

aramco nieje len korporacia taziaca ropu, aramco predstavuje aj krvavu saudsku diktaturu. toto nemozes oddelovat
kolko krat sa vyjadril proti vojne v jemene? kolko krat povedal, ze do saudskej arabie nepojde jazdit lebo vedie krvavu vojnu v jemene a zabija civilistov ako na beziacom pase
len ci vobec vie o tom, ze existuje nejaky jemen :slight_smile:

takze ty nekritizujes svojho zamestnavatela(lebo ved peniaze nesmrdia), ale zaroven kritizujes jeho priamu konkurenciu za presne to iste co robi tvoj zamestnavatel?

a kto mu kazal podpisat ten kontrakt? navyse ukoncit karieru moze uplne jednoducho a nikto mu nic nemoze. nebude prvy ani posledny ktory by ukoncil karieru pocas platnosti zmluvy a mozno by sa aj astonu ulavilo :slight_smile:

Z Vettela sa po doraste vlasov stal riadny “hippie” :smiley: . Stále ho ako tak rešpektujem za jeho jazdecký um (najmä z čias RB a Ferrari) ale s týmito agendami, podobne, ako pri Hamiltonovi, mne je to osobne proti srsti. Budem hovoriť za seba, byť tam, tak držím hubu a jazdím, lebo o tom to je, a nikoho by som neotravoval so svojím aktivistickým a politickým presvedčením.

S nadhľadom, keď som sa pýtal viac laikov a opísal im situáciu, v akej sa momentálne Vettel nachádza (resp. nie je v žiari reflektorov vzhľadom na výkony po odchode z Ferrari), tak im to tiež prišlo, že tento jeho aktivizmus je určitou formou pútania pozornosti, po lopate - nepúta výsledkami ale agendami. :slight_smile:

3 Likes

Vravím, pointa môjho komentu je zjavne nad možnosti tvojho chápania. Všetko na čo sa pýtaš som už vysvetlil v tom komente čiže opakovať sa nebudem. Jedine čo zopakujem, že si pekne potvrdil moju teóriu. Jednoduchí ľudia majú jednoduché názory :slight_smile:

@jason_bourne1995 Najznámejší a najlepší svetoví športovci majú extrémne veľký mediálny priestor, rovnako ako kopu fanúšikov. To úplne minimum čo môžu spravit a čo ich stojí 10 minút a 10€ je to, že poukážu na problémy, ktoré sa buď nerieša vôbec, alebo len málo. Tvrdíš že Vettel to robí len kvôli pozornosti pretože nemá vysledky. Hamilton ale robil to isté keď vyhrával jeden pretek za druhým, takže ano, názor laikov čo si sa pýtal je hlúpy pretože nedáva žiaden zmysel.

a zloziti ludia su pokrytci :slight_smile:

V čem je tvůj komentář sofistikovanější než jeho? Že ho opakovaně urážíš? Aha. :smiley:

V tom, že som mu jasne vysvetlil prečo nemá pravdu a jeho kritika nedáva zmysel. Keď to nevie pochopiť, nuž, s tým ja už nič nespravím a je to jeho chyba a jeho problém. Ale vravím, neprekvapuje ma to vôbec. Toto sú z pravidla väčšinou rovnakí jednoduchí ľudia čo by volili Fica/Kotlebu/Okamuru/komunistov, neveria žiadnym médiam len tým dezinformačným, podporujú Rusko aj keby im zabijú rodinu a pri každej príležitosti si kopnú to EÚ alebo USA pretože by najradšej boli zavretí doma v dedine so svojimi konzervatívnymi názormi popierajúcimu práva menšín alebo základné fakty o svete a ich vrchol mesiaca je keď idú do lokálnej krčmy.

To je potom dosť divné, že žijeme v takej dobe, v ktorej mi napr. nejaký človek, ktorý celý život kope do lopty alebo krúti volantom, bude hovoriť, že nemám hádzať odpadky do žltého koša ale do zeleného. :smiley:

Tož, jeden mal pozornosť a teraz ju nemá, tak ju možno chce upútať znova a druhý je nenásytný a neustále po nej baží. :slight_smile:

Nie ja nekritizujem svojho zamestnavatela a ani nemozem . Som zivnostnik a priameho zamestnavatela nemam . To by som musel kritizovat vsetkych ludi ku ktorym chodim pracovat a to by sa mi veru neoplatilo . Ak tuto pracu uz robit nebudem tak potom si mozem aj otvorit hubu a povedat co mam na srdci a co sa mi nepaci. Ale nebrani my to v tom aby som neskritizoval ludi vseobecne za nieco co mi je proti srsti

Hej, čiže každý kto poukazuje na reálne problémy je len attention whore, dobrá logika. Norris to isté, určite hovoril o problémoch duševného zdravia len aby upútal na seba pozornosť. Keď v tenisa Osaka, Gauff alebo Serena poukáže na problémy menšín, tiež chcú len pozornosť. Ked Murray povie že organizátori znevýhodňujú ženy, tiež chcel len pozornosť. Sú to osobnosti, ktoré poznájú stovky milióny ľudí, a ak presvedčia aspoň zopár miliónov aby sa lepšie správali k životnému prostrediu alebo zmenili/prehodnotili názory na nejaké menšiny, tak to stálo za to. Absolútne mi nejde do hlavy ako čo i len trochu príčetný človek môže kritizovať niekoho za snahu zlepšiť tento svet.

1 Like

Ok, to znamená, že nad tvoje názory není a kdo je nechápe je idiot – přesně takhle se vyjadřují lidé, co na základě nějakého názoru potom ještě rádi škatulkují.
Pokud něco Vettel kritizuje, pak dostane od sponzora/Strolla sprda a sklapne raději patky, tak tam je podle mě slušná dávka pokrytectví – nevidím na tom nic idiotského, že to takto chápe hodně lidí.
Ale tak ty z toho poznáš i koho kdo volí… :smiley:

1 Like

On podpisal zmluvu s AM este vtedy ked nemali sponzora Aramco. A nemoze len tak ukoncit posobenie v AM . Isiel by sam proti sebe . A s pozicie pretekara F1 ma velmi velky vplyv na fanusikov a verejnost a moze inspirovat inych ludi aby sa pridali k tej veci za ktoru bojuje. Presne tak isto ako sa automobilky , sponzory zviditelnuju prostrednictvom F1 tak vyuziva aj SV media na boj za zivotne prostredie.

1 Like

pre saudov mal nachystane toto:

ale putolizac ako ty musi vzdy pindat.

Co je na tom pokrytecke podla teba. Pokial viem tak svojho zamestnavatela SV nikdy nekritizuje . Nekritizoval RB a ani Toro Roso ani Ferrari a nekritizuje ani AM . Len idiot moze povedat opak. Vies my dat priklad kde kritizoval svoj tim alebo jeho sponzora? Ja si nic take nepametam.Takze Stroll ho nema za co Sprdnut

Jasně že ho cenzuroval vlastní tým, konečně. Já se bojím toho že každý za chvíli bude chtít protlačovat nějaký svůj aktivismus v F1. Ať si to nechaj na mimopracovní dobu a prostor, nic jiného nechci.

sorry, ale myslis, ze ty si tak vyznamny, zeby sa mal Vettel riadit podla toho co ty chces? len sa pytam.

Preco by ho mal sprdavat ? nebyt Vettela tak sa Astom martin dostane do medii iba na spodku vysledkovej listiny.

3 Likes