Car design poslednich let?

bolo to najlepsie auto ake som mal. Sutaz krasy to nevyhra, ale stavim sa, ze to este niekde stale beha a to je na aute to podstatne.

1 Like

image

Mnohem lepší než voňavka na parádu.

Ten nádherný žlutý Melkus má původ v NDR a motor z Wartburga. :heart:

1 Like

Uve Melkus delal i formulove vozy Easter.

1 Like

Vím, Melkusovi jsem hodně fandil. Byl to hodně šikovný pán s velkým citem pro automobily i velkým srdcem.
Nebál bych se ho přirovnat k našemu velikánovi Václavu Královi. Tak dobrý samozřejmě nebyl, ale v mém srdci si čestné místo zasloužil.

1 Like

Úžasné autá. Mám príjemné spomienky na moju prvú Toyotu. Žiadna klíma, okná na švihadlá a 200tis km bez poruchy :slight_smile:

3 Likes

Melkus se Kralem mozna inspiroval u jednoho z vozu MTX, ted nevim presne typ.

1 Like

Hezka, pripomela mi Renault 19.

3 Likes

Králův rozsah byl možná nepřekonatelný. Já ho poprvé zaregistroval u zrodu autocrossu. Tehdy začínal s Tatrou 603 ze které vyndal okna a dveře a topil pod kotlem Křesťanovi, Hoškovi a dalším. To ale netrvalo dlouho a další rok už nastoupil se skutečnou buginou.
Později postavil veleslavnou Baghiru.


Jeho veledílo ale byla Tatra MTX.

tatra

Václav Král s Františkem Šťastným byli největší kapacity motosportu se kterými jsem se kdy setkal a dokonce vipil i několik vestibulárních štamprlí.
Fanánek byl celebrita každým coulem a Král na to jaký byl světový velikán naopak velice skromný člověk.

4 Likes

Chystá se retro Renault 5. Bohužel na kyseliny. :face_with_diagonal_mouth:

Přikúpil sem hybridní Hondu. Krásně to vyklidní, člověka samo tak nenuceně přesvědčí k dodržování limitů a kochání se naši krajinou.
Ono taky, kam dneska spěchat že?

image


najkrajsie ferrari poslednych rokov za mna

uvidime co nastupca 812ky a projekt F250

1 Like

To sem kdysi jako ojetinu sháněl, taky 5dv.
Ale už prostě nebyly, byly buď napořád u prvního majitele, nebo v Africe :slightly_smiling_face:
Tahle generace Corolly společně s dobovou CarinouE :+1:

1 Like

Mne sa tato daytona nepaci ale na nastupcu 812 sa tesim

Působivý vůz. Na domácího mazlíčka vypadá až příliš dravě. Ale na poh :+1:led je to fascinující vůz.

myslim, ze nuda s nim nebude :smiley:

image

Toť otázka. Ale myslím, že i kdyby člověk nenašel odvahu tenhle vůz kočírovat po silnicí a určitě by to nebyla žádná hanba, tak by se nad tímto klenotem mohl kochat hodiny a hodiny denně.

toto je pre mna vskutku umenie

image

5 Likes

Zvláštní jak se dá skloubit umění s funkčností.

1 Like