Car design poslednich let?

no ved vravim. patris medzi romantikov, ktori odmietaju sivu pravdu a radsej uveria farebnej lzi.

Ja te mam presvedcovat, nejsem Toyota manager :bath:

haha, a ty tomu slepo veris? na elektrolyzu vody potrebujes zhruba rovnake mnozstvo energie ako je schopny dodat vodik, ktory tou elektorlyzou ziskas. Pokial sa pamatam do dnesneho dna nikto neprisiel na to ako obist termodynamicke zakony.
Prirataj si k tomu nizku efektivitu spalovania vodika vo valcoch stratu energie v prenosovej sustave a vyjde ti, ze si uveril konspiratorskej sprostosti.
Jediny sposob ako auta na vodik mozu fungovat je elektrolyza pomocou energie z obnovitelnych zdrojov ako solarne veterna alebo vodne elektrarne. Ale ani tieto zdroje nerastu v jablcnom sade, ale si vyzaduju velke pociatocne investicie.

Tak vidis ze to facha :bowing_man:

ty si evidentne pleties vodik a vodu.

Ale notak, nebud tak zlej.

no najprv si tu snival o aute na vodu. teraz je z toho spalovak na vodik, ktory je sice nadherne inzinierske dielo, ale stale je to ekonomicky nezmysel. Toyota dnes predava auta na vodik, ale to je EV kde sa pouziva vodik ako palivovy clanok namiesto baterie. Ale aj to je neekonomicke a nespolahlive s kratkym dojazdom.

Bavili jsme se o aute na spalovani vodiku a aute na vodu, srry kamo a dopletl sis to sam.

Ano je to tak jak pises , jdu se tim promlcet :point_left:

Ty si to zatim vsechno nastuduj.

stale cakam kde je to auto na vodu :stuck_out_tongue_winking_eye:

Nechces jit radeji neco delat?

@Hedgehog sme tak dlho riešili v Assete na Nurburgring tú Audi A4 B5 až som ju kúpil. Po facelifte 1999 to je. A už mám na to vybraný aj predok nový. FRONT BUMPER INFERNO, AUDI A4 B5 | 254,60 € | races-shop.com

1 Like

4 Likes

1970 Ferrari 365 GTB/4 Daytona

3 Likes

Keď si teda prešiel z nemeckého VW Golf na nemecké Audi A4, ostávaš pri fandení Ferrari, či už budeš v F1 fandiť Audi? :slightly_smiling_face:

Na Ferrari nemám a audi mám rád okolo roku 2000 a to skôr road legal autá. Ale v motoršporte preferujem Ferrari/Porsche. Audi v dnešnej dobe absolútne nerešpektujem zahodiť celý GT program, kvôli F1 ktorá vypadá pre nich biedne. Takže moje srdce ostáva pevne ako Tifosi. Som to vyrovnal a kúpil si aj novú šiltovku po Monze Ferrari.

2 Likes

5 Likes

Velká krása. :smiling_face_with_three_hearts:

To je SWB? ​