Car design poslednich let?

Ja uz jsem tak daleko, ze kdyz koukam na Svet motoru, nekdy se mi zda ze opakujou dva tri dily furt dokola :laughing:

Ale vzdy je moznost jit dozadu v case, zdaleka neznam vsechna vyznamna auta v historii, je to balzam, nekonecna studnice, v tom je internet paradni.

Tuhle radu 3008 promoval Peugeot na Dakaru, ve specialni rally uprave.

McLaren je v tomto preborník…

Lambo mi príde v pohode, tak nejak tie modely vieš rozoznať ale akože na prvý pohľad povedať či ide o 570/675/730 alebo Artura

Ešte Senna je kvoli krídlu a vcelku agresívnym prvkom rozoznatelná dosť

viem, dnes som nazivo videl nove 3008, paci sa mi

1 Like

Artura, to meno mi vypadlo a nevedel som to najst, no jak pises, podla obrazka uz ani tolko :smiley:

hej Senna sa vymyka, takisto aj ten Solus GT, no ten dizajnovy, v mojich ociach uz prevareny a zrecyklovany, jazyk je vidiet (tento moj “rant” brat prudko s rezervou, som laik, nemam dizajnove skoly ani nic)

1 Like

novy McLaren 750s sa da lahko rozoznat od predchadzjuch - nema ciernu masku v predu, celkovo tam cierna skoro uplne absentuje. Pripomina mi auta z 90s/2000s, ked mali male chladice a vela farby, malo ciernych plastov. Paci sa mi, ze isli tymto smerom.


edit: vlastne okolie svetiel je cierne, co je char. crta tejto rady. Zaujimalo by ma ako by to vyzeralo vo farbe. Ale tak treba povedat, ze aj Enzo malo cierne plasty vo vnutri naduchov.

2 Likes

image
sorry not sorry, mne sa to nepaci, ale to je v poriadku

1 Like

co sa ti nepaci?

750ka, nepaci sa mi celkovo ten trend, ze nema auto masku ale ma tam akysi celok jak z bakelitu odliatok

1 Like

novy Rolls Royce Cullinan facelift


Rolls Royce Boat Tail 2022

2 Likes

Peugeoty majú posledné roky dobrý dizajn.

novy mercedes z ich Mythos s3rie

edit: vidim tam nejake odkazy na Mercedes Stirling Moss
image
ale zase, ta maska co ani neni maska … ja neviem, asi si budem musiet zvyknut, ze moje dalsie auto uz bude odliatok z formy

Ten Mythos prechod z čiernej vzadu do červenej vpredu znázorňuje prestup Hamiltona do Ferrari?

2 Likes

:smiley: :smiley: :smiley: tak dneska som nocny klud trosku poskadlil ty magoreee

neviem, ak som spravne zachytil, v monacu to maju prezentovat, mne proporciami pride akesi male to auto, ale tak v merci vedia lepsie ze jo

ak by som si ale mal vybrat z tychto auticok bez windshieldu, resp. s minimalnym, tak moje srdce plesa len pre jedno:

image



2 Likes

No akože sorry ale aj ta nová 750s čo poslal pracing je proste na jedno kopyto…

Akože pri takom aute si proste podľa mňa mohli dať viac záležať (myslím všeobecne). Chápem, že je to nejaká ich dizajnová črta a možno teraz nebudem objektívny ale napr. 911 majú podobný “problém”, že majú nejakú dizajnovú črtu ale vieš ich od seba rozlíšiť.

1 Like

no neviem


Tak osobni typove rady si drzi sve linie, nektere i desitky let, nektere po par letech zaniknou.

Sporty, tam by me mrzelo kdyby Ferrari 308 drzeli dlouho, to se rekne tristaosmicka a je jasne o cem se mluvi, pak prisli s novym.

To iste aj McLaren a Porsche (ako bolo spomenute nizsie). Lambo ma ale asi najunikatnejsi dizajn spomedzi vsetkych, ktoreho sa stale drzi, a z tychto troch znaciek vies jednotlive modely aj tak najlahsie rozoznat.

Ten dizajn udal uz Countach, ale len tvarom auta. Kazdy model ma nieco specificke. :slight_smile:

1 Like

1 Like