Budúcnosť Veľkej ceny Číny ohrozená, nahradiť ju má Imola | Magazín F1 - F1online.sk

Globálna pandémia už asi rok a pol ovplyvňuje náš každodenný život. Jedným z dôvodov rozšírenia koronavírusu v globálnom meradle je aj bagatelizovanie vážnosti situácie zo strany Čínskej ľudovej republiky. A zdá sa, akoby ani Liberty Media nedokázala Číňanom odpustiť, že kvôli koronavírusu prišli o stovky a stovky miliónov dolárov. Je možné, že Veľká cena Číny 2019 bude na nejaký čas tou poslednou.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/45170/buducnost-velkej-ceny-ciny-ohrozena-nahradit-ju-ma-imola

Mne osobne by to nevadilo. Imola je krásna trať s bohatou históriou. Čínsky okruh na mňa pôsobí strašne umelo. Ešte treba premyslieť, čo s Paul Ricard, ten je tiež hrozný.

3 Likes

Tak Čína nieje najlepší okruh na svete, no ten Paul Ricard mohli zrušiť skôr.
Bohužiaľ to nepôjde, keďže máme francúzskeho pilota aj tím.

1 Like

Dvoch francuzskych pilotov a obaja uz vyhrali preteky :slightly_smiling_face:

1 Like

Malajziu už uplne odpísali ? Z Ázie je to podla mňa najlepší okruh a zrovna ako náhrada Číny by to mohlo byť fajn. Imola je fajn aj ked na ňu terajšie monoposty moc nesedia, tiež by bolo super nahradiť parkovisko poriadnym okruhom v Magny Cours

1 Like

Z dnešného štartového poľa už vyhrala preteky viac ako polovica, čiže to by som nebral nejako výnimočne.
Respektíve či by práve toto malo byť dôvodom, aby sme sledovali preteky na tom hroznom okruhu? 🤷
To už radšej veľkú cenu Fínska :smile: