Brundle o Alonsovej hre nepochybuje: Potom si nasadil svätožiaru a vybral sa za komisármi | Magazín F1 - F1online.sk

Na promile bys půlku roku přepočítat nechtěl? Letní pauza Ti jako předěl roku nestačí?

Ne, takhle je to naprosto přesně :slightly_smiling_face:

Najspevavejsi Sainz,
Najbohatsi Stroll
Najvacsia trieska v zadku Gasly
Najbezzubejsi Ricciardo
Najmensi Cunoda
Najvulgarnejsi Cunoda
Najneviditelnejsi Zhou

5 Likes

Ferdo ty si vážne nedovidíš ani po koniec svojho nosa.

Aké uvažovanie tu predvádzaš. Čo s tým má Force India a výpoveď od týmu/od jazdca?
Že zrovna ty nadávaš na redaktorov, ktorý sa niekedy pomýlia. Keď sám tu píšeš takéto perly.

Nemůžu za to, že si nedokážeš Force Indii dát do souvislosti s Astonem.

Citas kecy medzi riadkami namiesto toho, co ta osoba povie. Viac ti to sedi do narativu, ale Verstappen Sr. nikdy priamo nepovedal, ze ma odist. To je len odvodene z jeho slov. Verstappen povedal, ze Horner hra obet a pritom je dovod rozpadu(mozneho, co nie je, dovod je staznost) RBR a ze kym je “in position”, v teame je napatie. Nikde nepovedal, ze ma odist, to ste si ty a media domysleli. Kludne mohol mat na mysli, ze ho maju pocas vysetrovania suspendovat, co by teamu nijako nepomohlo. Tak nezavadzaj. Jos povedal jednoduchu vec, a sice ze cele toto skodi celemu teamu a (prenho najpodstatnejsie) Maxovi. Nikde priamo Hornera neobvinil ani ho nehnal prec.

A v uplne neposlednom rade, Jos nema s RB/RBR nic spolocne, takze jeho komenty su skor nieco ako nazor Ralfa Schumachera, nie ofiko vyhlasenia.

Takze na konci dna nic nemas

1 Like

Však ale prečo k týmom, ktoré sú najdlhšie v histórii F1, motáš Aston Martin a Force India?

Já toho mám mnohem více k tomu že se v RedBullu děje mocenský boj než ty k tomu že Alonso věděl o Singapuru. Na konci dne jsi ty který nemá vůbec nic :smile: Jestli ti přijde že v RedBullu je situace stabilní jak před půl rokem, máš na to právo. Já si všímám věcí které se dějí a které jsem napsal, a na rozdíl od tebe jim nepřičítám nulový význam, spíše naopak. Jak to dopadne nevím, nemám křišťálovou kouli, ale v této fázi už by mě fakt nepřekvapilo že to bude Max nebo Horner.

No nevim. Rekl bych ze v pripade Singapuru se toho deje dost a dost. Kauza RBR je mozna medialne zajimavejsi a vice resena, ale v konecnem souctu se jevi jako prd v jeskyni.

Kauza Singapuru je mnohem stavnatejsi a ma potencial atomovky v F1 (RBR kauza neni nic, at dopadne jak chce).

Co se tyce Alonsova spojeni se Singapurem, neprekvapilo by me, kdyby se toto probiralo a ze v tom Nando skonci ( preci jen predstava ze by bez jakehokoliv komentu jen tak zajel ma naprosto nelogickou zastavku v boxech se nejevi jako pravdepodobne. To neznamena ze vedel vsechny detaily, nebo ze je vinen, ale ue nejake povedomi podle me mel).

Takze za me, je mnohem pravdepodobnejsi, ze Alonso bude spojen pred soudem s kauzou Singapur, nez ze Max odejde z RBR kvuli Horner kauze.

Obojí je možné, i když myslím že Singapur se nebude řešit zda se stal, ale proč FIA nekonala včas. No a že odejde Max? Já pořád ani nevylučuji že odejde Horner. Fakt netuším kam až to zajde. Jestli s Hornerem nehnou, měli by se s tím smířit nebo vypadnout :man_shrugging:

1 Like

K tomu asi neni co dodat. Jen jsem dal svuj pohled na vec. Kauza Massa muze vysumet do ztracena a RBR se muze vyhrotit. Ale jakou to ma vahu? Zadnou. Max mozna odejde, ale neverim ze kvuli tomu, ze mel Horner romanek. Vzdyt vychovava ciziho syna, prebral partnerku druhemu. Tohle pro neho nemuze byt nic co by resil.

Jenom o tý ženský to určitě nebude, i když když se volej správná slova v podání Jose, dokáži si představit jak jeho přednes umí pořádně očerňovat. Tohle ale spekuluji.

1 Like

Jinak ještě k Alonsovi vůči Russellovi, dokáže mi někdo říci hranici proč že počínání Pereze v Abu Dhabí 21 vůči Hamiltonovi bylo v pořádku a tohle ne? Krom toho že Russel neztratil prakticky žádný čas a skončil ve zdi, kdežto Ham ubíral jak bylo potřeba a zaplatil za to asi 3 sekundama nebo kolik?

Prosím bez osobních preferencí a emocí, prostě věcně.

1 Like

Perez išiel vlastne celé kolo úplne štandardne, do zákruty spomalil ako sa bežne robí a vlastne išiel pomalšie len v treťom sektore a tam naťahoval čas. Alonso v brzdnej dráhe spomalil viac ako je bežné, brzdil o 100 metrov skôr… podľa mňa preto nikto Pereza neriešil, veď niečo podobné robil aj Hamilton v 2016, že rovinky išiel podlahu a v zákrutách kde sa ťažko obieha to štupľoval. Fér to nie je ale nebezpečné tiež nie.

Toto tvoje prirovnanie vidím ako dosť nešťastné. Viem, čo sme si minule písali takže odpovedať nemusíš :slightly_smiling_face: len ma to zaujalo. Každopádne trest mi prišiel dosť vysoký, ak podľa dát tvrdia, že to bolo úmyselné dal by som max 10 sekúnd (aj keď do tejto sezóny sa to tuším sprísňovalo)…

1 Like

“Ja si vsimam veci ktere se deji.” Len tuto sa zastavim. Opat a znova. Co sa deje? Newey povedal, ze je nakloneny prestupu do AM? Ferrari? Potvrdil, ze s nimi jedna? Verstappen aspon naznacil, ze RBR opusta? Vyhadzuju Hornera? Ja nic take nevidim, len spekulacie medii.

Budem sa opakovat, nemas nic nez len spekulacie. A skusala to tu aj tvoja civava(je mi jasne ze prispevok otocis na urazanie, lebo ine argumenty nemas/te) na Ferda, ze potom mu neuzna, ze mal pravdu. Lebo Hogrik vidi 20 spekulacii, ktorych sa drzi a jedna sa mozno splni a potom si robi dobre nad tym, ze vysla a mal pravdu. Lenze je rozdiel medzi “Spekulovalo sa o xxx a ja som tej spekulacii veril a mam pravdu” vs “Tu som vam daval rukolapne dokazy k jednej verzii a vy ste mi neverili.”

To co tu skoro kazdy den postujes su vyblitky novinarov a zamerne hladas take, co ti sedia. Ja na to nemam cas, ale keby mam, tak ti najdem protichodne nazory k tomu co tu davas a bol by tu len vacsi flame. Ale ty sa zobudis, na nejakej sieti najdes vyblitok, ze Alonso je v serioznom rokovani s RBR a nikto ti to nevyvracia, lebo sa mu nechce hladat protiargument. A vy s Hogrikom si tu lajkujete prispevky a snivate o tom, ako Alonso vsetkych rozflaka :rofl:

4 Likes

… koukám na telemetrii, a vidím že oproti předešlému kolu Perez brzdil tam kde před tím nedbrzdil, jezdil podobně pomaleji tam kde kolo před tím jel znatelně rychleji, a to vše když měl Hama skutečně bezprostředně u sebe, nikoliv Alonso který zvolnil když byl Russell od něj 30 metrů. Mít Alonso takovou telemetrii, díky tomu že se Russell vysekal by taky dostal flastr. Já tam jednoznačně vidím dvojí metr. Russell se vysekal v zatáčce kde jel Alonso to kolo konstantně pomaleji, to Perez dělal pořád a telemetrie to dokazuje.

… a ta delta kolik ztratil Perez oproti předešlému kolu, tomu se Alonso neblíží ani z rychlíku. Podle delty Alonso oproti předešlému kolu ztratil 3 desetiny, Perez 3s :grimacing:

1 Like

Ty články máš i tady, jen se ti nelíbí co je v nich naznačováno. Tvůj problém.

1 Like

No rekl jsi to presne. Hamilton ubiral a Russell ne. Rozdil je v tom ze se Russell vyboural. Ale to tady sklonuji porad. Zadna vrazda to nebyla, ale byla z toho nehoda.

A dale, nikdo Pereze nevysetroval. Je to stejne jako Magnusen. Rozdil je v tom jestli se nekdo vynoura nebo ne. Pak prijse vysetrovani. Perezovu telemetrii asi nikdo nestudoval. Zrovna jako Magnusenovu.

A i bych rekl, ze to delali sikovneji. Oni byli pomalejsi, ale asi brzdili tam kde obvykle, jen mozna trosku vic, a drzeli nizsi rychlost.

Maxuv manevr na Hamiltona v Jedah 2021, byl urcite stovnatelnej, mozna i horsi, ale nebyla z toho nehoda. Nic vic nic min.

Opravdu, když to porovnávám těžko bych tam našel pro Pereze obhajobu, jen v tom že Ham se udržel na trati.

Perez

Alonso

Okej, brzdil skôr, mne sa to z onboardov ako nebezpečná jazda nezdala.

V 21 sa ale predsa len rozhodovalo trochu inak ako v 24. Môj názor je, že trest bol správny. Síce prísny ale správny. Ak sa niečo podobné zopakuje a výsledok bude iný tak budem pindať. Tuším v tejto sezóne celkovo sprísnili tresty takže som zvedavý ako budú pokračovať v nastolenom trende.