Boli sme príliš optimistickí, hodnotí koncept Mercedesu Shovlin | Magazín F1 - F1online.sk

myslim ze problemy mate obaja s @raptor22 :slight_smile: politika patri k F1 a stale patrila. netreba sa roculovat na tom kto tlaci na zmeny previdiel, ale treba sa na tom zacat bavit

1 Like

uplne suhlasim :+1:

az na toto, ja sa na tom bavit neviem, je mi to proti srsti, nech uz tu politiku prave robi ktokolvek… ale ano, proste to patri k tomu a ako fanusik sportu to musim akceptovat, na vyber nemam (a ano, hnusi sa mi to aj ked to robi ten, komu fandim)

ale utocit kvoli tomu na druhy tabor a robit z nich blb*ov a kydat spinu… to tu robi len jedna skupina individui a s tym toto cele nema nic spolocne… bohuzial, toto je vzorka ako funguju vsetky mienkotvorne media (pre F1 je to toto forum) a ak sa normalni ludia neozvu, potom ta 10000x omielana loz sa naozaj v spolocnosti stane pravdou a to potom dopadneme (ale politiku to radsej tahat nebudem)

Uz na prvy pohlad je jasne, ze to auto s malymi bocnicami ma najmensi odpor.
Ak sa teda nemylim, auto s mensim odporom pri cca vyrovnanych vykonoch motora by malo mat aspon najlepsiu maximalku na rovinke ale ani tu nemaju.
A zaroven auto s najvacsou plochou podlahy (pri tak malych bocniciach) by malo mat viac pritlaku ako auto s vacsimi bocnicami a mensou podlahou.
A ani ten nemaju najvacsi …
To ze prave Mercedes to “netrafi”, to som necakal.

ak som to spravne pochopil tak viacmenej naznacoval, ze tento koncept je mrtvy a buduci rok ho uz nepouziju. len potom trochu nechapem, ze preco uz v tomto roku neprisli s B-verziou auta ktoru by ladili pre pouzitie v buducom roku

viem, ze rozpoctovy strop nepusti, ale taky rb nosi jedno vylepsenie za druhym tak snad aj mercedesu ostal priestor na vylepsia
ale asi ten ich optimizmus trval priliz dlho :slight_smile: mali sa rozhodut uz ovela skor a mohli prist s b-verziou
je jasne, ze tento koncept za sucastnych pravidiel nedokazu odladit tak aby v realnych podmienkach jazdil tak ako v tunely, ved k redbullu su miestami rovnako daleko ako na zaciatku sezony, sice sa dokazu posuvat voci zvysku, ale to je malo

teraz ked pridu s novym autom az na testy tak kym rb bude uz druhy rok makat na aute rovnakeho koncpetu tak mercedes sa bude musiet naucit nastavovat uplne nove auto a to bude niekolko pretekov trvat

v poriadku, ok. Kazdopadne plati, ze sa netvarme ze merc 8 rokov dominoval kvoli motorom, to urcite plati na nejake prve roky 2-3 roky hybridnej ery, no nie na 8 rokov, za ten cas aj vratane zmrazenia kludne vyvinies 3 nove motory, ako to ukazalo aj ferrari 2015-2017, 2020-2022, alebo Honda s Redbullom 2019-2021, kde to tiez trvalo 2 roky kym postavis novy vylepseny motor.

Ja len hovorim ze tu motorovu vyhodu ktoru Merc mal, nemozes aplikovat na celu dobu trvania ich dominancie ale “len” na uvod tejto ery. Od r. 2017 uz mali vsetci moznosti byt vykonnostne na tom istom.

Ja by som to aplikoval kludne na celu éru.
OK motor dominantny so 4 rocnym vyvojovym naskokom, ktory sa postupne scvrkaval ale stale to bol top motor o ktory sa naplno mohli opriet - a zacat s vyvojom kary na dalsiu sezonu uz v lete.
Problem nastal ked prisiel strop tak sa zdá.
Uz si nemozu po letnej prestavke nasupat miliony kde potrebuju.

Tomuto sa hovorí definícia selektívnej pamäte alebo ignorovanie faktov. Ak si si nevšimol kto tu nadáva na nové pravidlá, nuž, na tvojom mieste by som s tým rozhodne niečo robil pretože by to značilo že niečo s tebou nie je v poriadku. Ale áno, fans Mercedesu ktorí nadávajú že nové pravidlá sú zlé sú trollovia. A je vtipné ako povieš že toto riešia len hejteri Mercedesu pretože za prvé to nedáva vôbec logiku, za druhé je to objektívny bullshit a riešia to práve fans Mercedesu. Česť výnimkám.

Rovnako si mimo čo sa týka poskakovania. Jediný tím ktorý sa na to sťažoval bol Mercedes, nech už poskakoval hocikto hociako. Myslíš si že Mercedes na zmenu tlačil lebo tak veľmi súcitili s Russellom a Hamilton? Nenechaj sa vysmiať. Každému bolo jasné, že vyriešenie poskakovania je len otázka času a nie je nutné kvôli tomu meniť pravidlá ako si eventuálne vyplakal Mercedes. Nakoniec sa to už aj ukázalo tým, že všetcia takmer úplne vyriešili poskakovanie ešte pred tým, ako FIA predstavila nové pravidlá na budúci sezónu, čiže ich zmena je momentálne úplne zbytočná ale aj tak ju už má Mercedes vybavenú podľa svojich predstáv. Poznámku o Williamse budem radšej brať ako nepodarený vtip.

1 Like

Jaktože, když ty pravidla byly co se táče porpoisingu tak hodně mimo, Redbull neměl s poskakováním žádný výrazný problém, a po třech závodech zmizel úplně, tak asi problém bude v týmech a ne pravidlech když na to někdo přijít dokázal…

1 Like

Sami pači ako sa tu označuje len mercedes za politiku stači kuknut hociaky clanok s redbullom kde len vyplakavaju ako im vsetci robia zle a pod. a ako oni su ty dobry a všeti ostatny zly. karta ma vzdy dve strany nie jednu

p.s. keby dačo niesom troll z mercedesu ked uz z mclarenu :smiley:

Kuklajsi, precitaj si na gpf1.cz clanok s nazvom : ZÁHADNÝ REŽIM MOTORU POMOHL GROSJEANOVI K BEDNĚ A VETTELOVI K DEFEKTU. To je odpoved k zakaznikom Mercedesu … Romain po závodě hlásil, že takhle to auto nikdy dříve nejelo. Mercedes nám nikdy neřekl, o co šlo … No, mozno Ti konecne nieco dôjde, ktovie …

Dodnes jsem nepochopil, co je špatného na motorových módech.

nabuduce si ku tebe kupim pukance

uplne pretacas vsetko co pisem, nevadi, zvykol som si

prajem pekny den, asi na toto forum uz chodit nebudem, zmysel to s vami nema
ani sa nemusis unuvat podakovat

Technicky samozřejmě vůbec nic, inženýři ten vývoj většinou milují. Problém je systémový, protože brání závodění. Oni totiž ti pomalejší v místech, kde se nedá předjíždět ty rychlejší za sebou brzdí a v místech , kde se předjíždět dá, tak použijí plný výkon a brání se i tam… Samozřejmě časem začnou mít problém s palivem a musí to omezit, ale spoustu kol to vydrží.

No právě, tak kde je problém.

Však se to dělá furt.

Dneska je, pokud se nemýlím , jen jeden mód.

Redbull evidentne ano :smiley: