Bloomberg: Na predaj je 25-percentný podiel v Aston Martine | Magazín F1 - F1online.sk

@HellHogr @Ferda

Alpine je tragický, no stále engine manufacturer. To je slušná hodnota. A Williams si vedie spižírnu v Exceli a ledva dôjde na VC, keď majú poistnú udalosť. Mne ten list dáva zmysel.

2 Likes

A čím mi podložíš hodnotu Haasu?

Jasná a jednoduchá vlastnícka štruktúra, know-how Ferrari, nízke náklady… V princípe ale hovoriť o “hodnote” dolných 3 v kontexte F1 boomu nie je určite pre nich dobrá vizitka.

1 Like

Nemá vlastní dílny. Ani šasi si sami vyrobit nedokážou. Všechno berou od Ferrari a Dallary.
Haas je pouze virtuální tým, který by se vůbec neměl počítat do poháru konstruktéru a má mít větší hodnotu než Williams?
Dyť jen samotný název Williamsu musí mít na trhu větší hodnotu, než celý tým Haas.

Čo je pre fanúšika F1 veľké mínus, môže byť pre finančného auditora malé plus. V princípe sú oba tieto tímy rovnako tragické, v porovnaní s potenciálom, ktorý ukazuje napr McLaren alebo AMR

1 Like

Nemyslím si, že by vzduch v pytli mohl být pro finančního auditora tak zajímavý.
Kdyby Haas ukončil své působení v F1, tak by po něm kromě vzpomínek nezbylo zhola nic.

No Ferdo, hlavně se potvrdilo, že si neměl pravdu s tím, že Stroll nemá peníze na AM :stuck_out_tongue:

Spíše se začíná projevovat komu Strollův tým skutečně patří.
Mimochodem je podobnost prodeje čtvrtiny Astonu s prodejem 24% Alpine pouze náhodná?

Tak by si mohol definovať aj Lidl. Nič nevyrába, skladá si dokopy dodávateľské reťazce v jeho obchodoch a inkasuje za to miliardy :slight_smile:

2 Likes

Jenže Lidlu by aspoň zůstaly regály, lednice, pulty a dokonce i budovy, kdežto po Haasu by nezůstalo zhola nic.

Schwarzovci (majitelia Lidl a Kaufland) sú hodnotení na 47mld dolárov. Hodnotu predajní a personálu tipujem niekde vo vysokých stovkách mega. HAAS na tom bude v tomto pomere podobne. Majú vlastné engineering departments v UK, skladajú veci v Maranelle a niečo riadia aj z US. Minimálne 200 ľudí s knowhow, to je tiež dobrý asset. A nesmieme zabúdať, že majú aj hodnotu vstupenky do F1 :slight_smile:

Ať se zbytečně nehádáme.
Haas má svou hodnotu v NASCAR a INDY.
Hodnota Haasu v F1 je kromě ceněného místa nulová.

1 Like

obrazek

Děkuji. Nebývá zvykem, aby takto končily rozdílné názory. :+1:

2 Likes

preco chyba? je to plne tovarenska stajna. Blbci vo vedeni ich stoja cca miliardu na hodnote. Alpine by mal be v top 4.

tak si o tom nieco zisti. know how maju doma, auta si navrhuju sami, je to velmi podobny setup ako mal Sauber ci Aston. Dallara im konstrukciu nenavrhuje iba si to u nich davaju vyrobit.

ale kde. Haas ma lepsie meno v USA ako Williams. Williams tam ani nepoznaju. navyse haas je aktivny vyrobca, Williams je momentalne iba najmensia stajna v poli. To co bolo kedysi uz nie je. teda uz to nepatri pod jednu strechu.

1 Like

Návod dostává Dallara nejspíše přímo z Ferrari.

Já už byl docela velký kluk když Williams vstoupil do F1. Doufám si tvrdit, že mě o historii Williamsu asi moc obohatit nedokážeš.

Kdybych sám už dříve nenapsal, že Haas má své renomé v amerických sériích, tak by Tě tenhle argument nejspíše ani nenapadl, ale díky, že se Ti mé myšlenky hodí.

Až se Haasu bude o devítí titulech v poháru konstruktérů a sedmi titulů v pohárech jezdců v F1 alespoň zdát, tak pak můžeme rozvinout debatu o tom, jak je ten Haas ve světě F1 dokonalým týmem.

Zatím to berme tak, že je Haas pouhou onucí prospěšnou pro zisky a vývoj Ferrari.

ze navod dostava z Ferrari hm, to je len spekulacia a na hodnotu stajne to ma aj tak maly vplyv.

Ja ale neriesim historicku hodnotu Williamsu, ta je nevycislitelna, pretoze historia sa menit neda, ale ide mi o financu hodnotu ako je v tabule. Ten dnesny Williams ma spolocne akurat meno a budovu. Budova nehra rolu a znacka je v ramci F1 dost diskutabilna komodita.
Doritlon je investicna firma, tak si nazov ponechali, ale je dost mozne, ze nejaky pripadny kupec by ten nazov aj tak zmenil cize pre takeho zaujemcu ta znacka velku hodnotu nema. Prirovnal by som to k Lutusu. prava na znacku ma niekto v sejfe pre pripad, ze sa mozu raz hodit.

Preto je to podobne ako Haas. Jedna sa o hodnotu stajne ako takej. Tam sa zohladnuje kolko stoji miestenka v klube a investicie vybudovat zakladnu.

Ale ked porovnam hodnotu McLarenu a Williamsu tak ti musim dat za pravdu. McLaren je podla mna nadhodnoteny a zaratali tam hodnutu znacky ako takej, ta ale nie je priamo spojena s F1. Je na podobnej urovni ako Ferrari, ale nema vlasny vyvoj motoru. Ja by som hodnotu znacky oddelil od hodnoty stajne. Hypoteticky ak by niekto odkupil Scuderiu, ale nemohol by pouzit meno Ferrari, tak by tak hodnota dramaticky klesla, zrejme nizdie ako sa odhaduje Redbull.

1 Like

Budovy Williamsu možná nemají velkou hodnotu. Třeba ani zařízení se kterým Williams dokáže vyrobit převodovky pro současné vozy F1, ale Haas nemá ani pozemek na kterém by si mohla postavit svůj stan, který vlastně taky nemá, tak co chceš porovnávat?

Současný Williams skutečně se slávou Frankova Willamsu už moc společného nemá, ale to jméno stále týmu přináší každoročně přináší nemalý peníz za historický přínos aniž by hnul brvou.

Naopak kdyby Haas z F1 odešel, tak taky nikdo brvou nehne.

K poslednímu odstavci.
Pohled na hodnotu týmů i továrny vyrábějící motory se může hodně různit.
Třeba Ross získal Hondu za pouhý jeden Dolar a získal s jejím vozem byť s jiným motorem titul.

to nema ani McLaren…

Když už oficiálně patří celý McL beduínům, tak tak se mu možná vrátila už i celá továrna.