Binotto: So starým hybridom by sme skončili o dve priečky nižšie | Magazín F1 - F1online.sk

Štvrté a ôsme miesto, náskok McLarenu v šampionáte okresaný na 7,5 bodu. Ferrari môže považovať turecký víkend za úspešný i napriek tomu, že v Leclercovom prípade azda mohlo stiahnuť aj po lepšom výsledku. Nebyť však vylepšenej pohonnej jednotky, Monačan by neskončil ani štvrtý, myslí si Mattia Binotto.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/44967/binotto-so-starym-hybridom-by-sme-skoncili-o-dve-priecky-nizsie

Ako mňa fakt udivuje že si nik realne nevšimol, že Ferrari od výmeny motorov ma rovnakú pretekovu rýchlosť ako Red Bull a Mercedes… Leclerc nemal problém sa ich držať, čo sa stalo asi prvý krát v sezóne…

Treba pockat na nejake normalne, suche podmienky, a aspon 2-3 preteky… Ked to tak bude dalej, mozeme na tom stavat. Zatial je to predcasne.

1 Like

Sice nemal problem sa ich drzat,ale oni ani nesli naplno. Max priznal,ze na Valteriera nemal, tak si len kontroloval pneumatiky.

To robia vždy a aj tak ujdu 20 sekúnd… Proste sa ich normálne držal, a to bez DRS

Osobne nevidím najmenší dôvod prečo by Ferrari malo médiám alebo komukoľvek vysvetľovať akýkoľvek prínos nového hybridného systému.

Sam si protirecis, ked tvrdis, ze Ver na Bottasa nemal a zaroven siel udrziavacku. Obaja sli naplno. Snad mi nechces tvrdit, ze Bottas co ma problem jazdit na mokrej trati a je vzdy pomalsi, ako Ham ci Ver si siel len udrziavaci zavod. Ver sa ho drzal vacsinu zavodu, tak ako Leclerc, ktory siel skvely zavod.
Bottas na to dupal naplno, zavod sa mohol 20-10 kol dozadu otocit, hlavne ohladom pneu a rychlosti. Bottas by siel udrziavacku mozno, ak by mal pohodlnych 10-15s nie 2 4, 7…

Neprotiřečí. To, že Verstapen jel “udržovačku” (netlačil na to, šetřil pneu), řekl on sám v pozávodním rozhovoru…

Udrziavacka neznamena ze siel vyrazne pomaly, ale ze setril pneu… netlacil sa za Bottasa aby znicil pneumatiky, ked ho poriadne nemohol dobehnut (skusal to), nie to este predbehnut… proste isiel najrychlejsie ako mohol, tak aby v pripade ze bude trat schnut este na tych pneu vydrzal… tak isto isiel aj Bottas a vsetci ostatni, no Leclerc sa ich jediny dokazal drzat a keby siel po gumy o kolo pred Verstappenom tak by mozno skoncil aj druhy, pretoze vo vyjazdovom kole boli nove intermedialky strasne rychle az nasledne sa zacali drobit…

Jazdci toho nakecaju :rofl: