Binotto obhajuje neobhájiteľné: Na dvojitú zastávku nebol priestor. Nie je to však pravda | Magazín F1 - F1online.sk

Osobně si myslím, že bez problémů, které ho potkaly, by dnes Verstappen vyhrál - a ano, ta ztráta mohla být ještě větší.

Taky doufám, že se sezona ještě zdramatizuje.

Ale ona se měla trochu zdramatizovat už nyní, Leclerc si mohl při Verstappenových potížích připsat třetí výhru a poměrně výrazně zkrátit svůj hrozivý deficit, vytvořit si šanci na jeho další zmenšování.

Když to zjednoduším: když má Leclerc problémy, Verstappen z toho těží výrazně. Když má Verstappen problémy (s výjimkou úvodních závodů), Leclerc z toho získá málo. Nakonec spíše než by bodově bojoval s Verstappenem, bojuje s Perezem a Sainzem, jakkoli má vůči nim jezdecky navrch.

1 Like

tu je vydno ako je tim postaveny strategovia v mercedesu ale aj v red bull skratka urobia strategiju a ide sa a čo je ešte dvoližetejšie nepozeraju nanič len ako dosiahnuť uspech a neboja sa ryskovať a nemaju problem obetovať aj druheho pilota v Ferrari to ide uplne inak strategovia sa medyi sebou budu dohadovať ako keby boli na trhu nykto neche zobrať zodpovednosť na seba preto to tak trva kym niečo snich vypadne plus hraju sa že su tim čo aj su ale uprimne iba jeden ma šancu na titul druhy ma velku stratu prečo to nehrať na jedneho nebo nech to ma aspon logiku a nie ako teraz dnes vyhrali iba daka tomu že max bol mimo hru lebo keby tam bol max a nie perez tak by to vyhral dnes ferrari dosiahly v zacnu vec a to že vyhrali zaroven su za hlupakov že to tak zle zmanažovali

Já už neřeším, co bylo s Vettlem, taky to nebylo u Ferrari nic mimořádného… Ale tahle strategická rozhodnutí přece musejí mít nějaké standardní zásady a tady nefungují dlouhodobě, nejde o to, že se mechanikům nepovede pit stop. Nevím, kdo zodpovídá za konkrétní kroky (citovaný je Iñaki Rueda-sportovní a strategický ředitel, tak snad on), ale vypadá to, že prostě nemají na těchhle postech dostatečně kvalitní lidi, jinak si to neumím vysvětlit.

2 Likes

Je to skoro az absurdne, pretoze za celu sezonu nebol ani jeden zavod, kde by sa Sainz a Perez Leclercovi vykonnostne co i len priblizili, napriek tomu v celkovom poradi bojuje prave s nimi.

Pozitivum je, ze Ferrari ma stale rychle auto, vdaka comu ich nemozno odpisovat, no zacinam mat obavy, ci sa Leclerc nezlomi. Pri takychto rozhodnutiach na boxovom muriku nemozno cakat, ze vztahy v time budu dobre.

1 Like

No co ten Vettel dnes? :slight_smile: Vše podle včerejšího plánu ne? Kdyby ještě neměli takticky strašnej restart… bůh ví

Podle mě stojí za situacemi typu Monako a Silverstone nevyřešený rozpor, za který nese hlavní zodpovědnost Binotto jako šéf týmu - a promítá se právě do konkrétních rozhodnutí. A ten rozpor tkví v tom, že Leclerc je na jedné straně přesvědčován, že je jedničkou týmu v boji o titul - a přitom se tým zdráhá udělat ze Sainze dvojku. Což dnešek jasně ukázal a celá ta situace s Leclercem se dá uchopit takto: když už nás Leclerc přesvědčil, abychom chudákovi Carlosovi vydali příkaz k přepuštění pozice, tak jsme mu tu nespravedlnost odčinili při první příležitosti, kterou nám poskytl safety car.

1 Like

Co sa tyka dnesnej timovej rezie, pride mi to zo strany Ferrari nezvladnute a nemyslim si, ze si mozu dovolit riesit Sainza, ktory je mimoriadne slaby- aj dnes bol jeho vykon ubohy a skoro daroval vitazstvo Verstappenovi. V buducnosti ich to moze stat vela. Treba si uvedomit, ze sa nejednalo o klasicku timovu reziu s jedinym cielom dostat Leclerca na celo (ako Rakusko 2002 alebo Sochi 2018). V skutocnosti to bola velmi rozumna strategia, pretoze pomaly Sainz kompromitoval preteky obom Ferrari a dostal Hamiltona do hry, cim ohrozil vysledok v preteku. Odpratat ho z cesty bolo nevyhnutne a Ferrari to presne preto nakoniec muselo urobit. V takejto situacii mi pride timova rezia legitimna.

No v konecnom dosledku to v tomto preteku bol nepodstatny detail- pravdepodobne by ziskali double v poradi Leclerc-Sainz aj napriek saskovaniu so Sainzom na cele, mali to dobre rozbehnute. Preto je ovela vacsim problemom dnesne rozhodnutie nechat Leclerca na trati. No v buducnosti ich aj tieto veci mozu pripravit o body.

1 Like

Vettel dnes predbehol Verstappena a to sa pocita. :wink:

2 Likes

No Vettel asi maximum možného, zaplať bůh za každý bodík. Aspoň měl trochu slušné narozeniny :slight_smile: . Zajímalo by mě, proč mu nepřezuli červené, ale možná jim nefungovaly, na začátku je krátce měl. Ale co už, doufám, že se jim podaří dát to auto zase trochu dohromady aspoň tak, jak bylo ještě v Baku.

1 Like

Nechápu to. Proč tým jako Aston Martin dá na začátku s plnou nádrží červenou gumu.
To je přesně ten tým, co má vzít bílou, modlit se a natáhnout to, co to dá. Nepochopiltený zazdění.Však Vettel šel tak za 8 kol do boxu ne? Né-li míň.

Vzhledem k té mizérii Astonu a tomu, že ten tým na tom taky není dvakrát dobře s funkční hierarchií ve své organizaci (kdo tam vlastně šéfuje čemu?), jsem rád i za ty jinak skromné body.

Malý paradox tabulky: Vettel v otřesném AM má stejný počet jako jeho bývalý kolega v přece jen daleko disponovanějším McLarenu (jakkoli ani ten nemá zářnou sezonu). Někdo už to tu napsal, bez Vettela, resp. s druhým pilotem jako LS, který má problémy sžít se s čímkoli novým, na co neměl čas zvykat si dě nebo tři sezony, by AM bojoval s Wiliamsem o poslední místo v tabulce. Takto jsou bezpečně předposlední. (Přesto je AM větší fiasko než Williams.)

Ty strategie taky nechápu. Patrně chtěli získat nějaké pozice v úvodu díky červeným a pak zkusit vytěžit nějaký SC. Ono při prvním startu Vettel vydělal pět nebo šest pozic.

3 Likes

Však potom natáhl na maximum žluté a pomohl mu SC, tak je to nakonec jedno. Dnes měl Seb hodně štěstí, že to vyšlo na body, musíme se umět radovat z mála :smile: .

2 Likes

Mohl být 7. V suchým triku. :slight_smile: Vlastně lépe by to už snad nešlo.

@Bretnix Teď jsem si všiml, že Riciho naklepal Latifi :rofl: :astonished:

1 Like

https://www.instagram.com/p/CfjehmxKbjm/?hl=cs

Stejně fascinující jak za pár metrů jedou v obrovské rychlosti… A my se tady pak hádáme, že někdo někomu nedal o 1cm více místa…Vše je v reakci ve zlomku setin.

2 Likes

Jsem s Richtrem na stejný vlně. :smiley: Ale byl jsem rychlejší. :stuck_out_tongue:

richt

1 Like

Typicke ferrari.
A to pisem ako ich dlhorocny fanusik.
Presne pre toto nemaju a nebudu mat tituly.

1 Like

Interne nemaju co riesit? Ved si posrali dvojite podium. Prve a druhe miesto. To si myslim, ze stoji za interne riesenie a hlavne ten pristup. Uz v minulosti Mercedes ukazal, ze netrestaju pilotov za pomalu jazdu za SC, tak si myslim, ze tie 3-4 sekundy si mohli nahnat. Celu VC ukazovali, ze pre nejaku korektnost k pilotom, nedavaju razne rozhodnutia v pravy cas, ale toto bol verch.

1 Like

“Potom sme dúfali, že softy budú mať väčšiu degradáciu”
to znamena
Dufali sme, ze Carlos spomali a moze lahsie vyhrat Charles (?)

1 Like

Ale nezabudnite čo povedal Binotto, nechceme vyhravať, chceme byt konkurencieschopní. A to sa im podla mna darí :man_shrugging:

1 Like