Berger kritizuje Hamiltona: Russellovi ani nepogratuloval | F1online.sk

Sedemnásobný majster sveta Lewis Hamilton momentálne rokuje s Mercedesom o novej zmluve. Podľa bývalého pilota, dnes šéfa šampionátu DTM Gerharda Bergera, je diskusia medzi jazdcom a tímom už len o peniazoch. Pozastavil sa tiež nad správaním Hamiltona v posledných týždňoch.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/19972/berger-kritizuje-hamiltona-russellovi-ani-nezagratuloval

k comu mu mal pogratulovat? Berger by si mal najst frajerku…

1 Like

Na mě to angažmá Russella u Mercedesu začíná mít opačný účinek, pogratulovat mu měl HAM k čemu jako…

Myslím, že by mu to neublížilo. Na jedné straně si hraje na arbitra morálky, každého obchází, aby ho přesvědčil, že má pokleknout a demonstrovat určitý postoj, na druhé mladíkovi, který dostane jednu životní šanci, ani neřekne “dobrý”.

A tohle: Chce nad všetkými dominovať a zakaždým účinkovať v hlavnej úlohe. považuji za výstižnou charakteristiku tohoto rádoby giganta světového sportu.

3 Likes

Pár týždňov dozadu sa hovorilo skôr, že LH chce iba rok, ale MER chce si ho chce nechať na dlhšie. Takže je možné, že vďaka Russelovi už TW bude súhlasiť aj ročnou zmluvou a potom sa môžu rozlúčiť.

Inak keď som videl reklamu na Mercedes AMG Project One, tak mi skrsla myšlienka, či náhodou potajme nechystajú návrat do Le Mans/WEC (ako Le Mans Hypercar) :slightly_smiling_face:

Vezmi to prosím z nadhľadom a píšem to na odľahčenie.
Ale ak by išlo o kampaň na partnerov Merc. Tak síce LH je nenahraditeľný ale on skôr alebo neskôr (asi skôr) odíde.
A z toho pohľadu je určite lepšia tvár do reklamy na čokoľvek Russell ako Bottas :rofl::rofl::rofl:
Takže keby išlo najmä o to tak Bottas by tam nebol dávno lebo z tejto 2 ozaj nebude ten co bude vyzerať lepšie v reklame na TH :rofl::rofl:

A na vážno… Ak by GR pár rokov pobudol Pri LH v aute ako Mercedes, jeho marketingová hodnota by narástla do obrovských výšok (nehovorím ze na úroveň LH). A až by LH raz skončil tak už by to mohol byť plynulý presun… Ak by mal auto ako LH a dokázal v ňom vyhrávať tituly o pár rokov je tam kde LH.
Vplyv je založený na úspechu. To a či vyzeráš trochu k svetu… Nič iné tam rolu nehrá…

Mnohím z Vás ktorý sa k tomu vyjadrujete ako keby bolo správanie LH úplne OK a žiadnu zmenu v ňom nebadať chýba kontext.

Po Imole (snáď najhoršia chyba v kariére GR) sa ho LH zastával, rozprával ako je to budúci šampión, ako sa to stalo každému, ako bude po tom len lepší, vypisoval mu na Instagram. A nebolo to prvý krát čo sa o ňom takto vyjadril. Nikdy predtým nemal problém o GR hovoriť

Zrazu

Chalan si 1x v živote sadol do jeho auta, z menšími topánkami a dobitý od kokpitu, vymazal Bottasa a predviedol výkon ako predviedol. Nikto netvrdí, že by to dokázal pretek čo pretek bez chyby, ale rozhodne ukázal, že na maximum na aké to auto ženie LH by to dokázal zvládnuť a ukočírovať si preteky. A naskytá sa otázka či by to auto zvládlo vyhrať oba tituly aj s jazdom, ktorý nemá toľko skúseností a určite by urobil aj chyby ale má obrovsky veľa talentu a mindset šampióna. (Bottas je len pilot on nemá pretekársku mentalitu presne preto to nedokáže aj on). Ja si myslím že odpoveď je ÁNO. A to je kameň úrazu.
Mercedes dnes nemá dôvod zaplatiť LH 52 miliónov čo od nich chcel a som si viac ako istá že ich ani nedostane. Stále majú argument, že jazdecky to ustál aj junior = akokoľvek talentovaný ale viac menej stále junior.

A Ego LH utrpelo…lebo Mercedes kde nikdy nerobili nič proti jeho vôli zrazu urobil presný opak toho čo on sám chcel a začal ho doslova vydierať GR.
On nemohol priznať že chalan je dobrý a zašiel skvelé preteky lebo by tým oslabil svoju pozíciu čo sa týka číselka na zmluve. A o to jediné tu ešte ide.

Škoda je len to, že ak by LH nemal požiadavky ako brunejský sultán, nikdy by sa mu toto nestalo. Ale ukázal, že peniaze sú pre neho prednejšie ako čokoľvek.
Mňa LH v poslednej dobe veľmi sklamal…už keď začal nakladať všetkým čo nekľakali ako keby boli jeho podriadený, potom rečami o tom ako nechce vyjednávať o novej zmluve keď s toľko ľudí na svete má vďaka situácií zle a potom žiadal vyše 50 mega (1/3 rozpočtu niektorých tímov F1) !!! A najmä keď nikdy nemal problém priznať Russellove kvality a zrazu toto, paradoxne po jeho najlepších pretekoch v F1. Volá sa to pokrytectvo …

Viacerí z Vás kto to komentujete že nemal k čomu gratulovať nechápete kontext.

Ako som písala vždy sa o ňom nemal problém baviť, práve naopak vždy sa zvykol rozrosprávať-dokonca povedal že výnimočne súhlasí s F.Alonsom… Lenže zrazu LH nešiel na tlačkovku aj keď bol v AD len aby sa vyhol týmto otázkam. Britský novinári sa ho báli na to čo i len náznakom opýtať (podľa mňa na pokyn od PR oddelenia LH). A aj keď to nerobili tak LH robil všetko preto aby sa vyhol menu GR. Rozprával o ňom ako o inom jazdcovi v jeho aute (nevolal ho menom), absolútne sa vyhýbal tomu že by spomenul VC Shakíru ako takú, alebo čokoľvek čo sa GR týkalo.
A keď zrazu tú otázku dostal absolútne podráždene (to by ste museli počuť ten tón) akože ako to že sa ho vôbec na to pýtajú…odpovedal : “Veď to sme vedeli ako to dopadne…pauza a hneď switch of topic Viete čo ja pretekám od 8 rokov a nikdy som nevynechal preteky…” Ako tieto veci súvisia ?? Nijako len potreboval ihneď zmeniť tému …

Takže tu nejde o to že mu nepogratuloval (čo by sa ale od 7x MS patrilo že má toľko veľkorysosti a nadhľadu hlavne keď vie že mladý ho nikdy nenahradí kým tu bude) . Ale o to ako reagoval celkovo. Lebo z jeho správania bolo jasné že mu je to čo GR predviedol nepríjemné a vníma to ako podraz od Merglu. A že vie že to výrazne ovplyvní jeho požiadavky a ich naplnenie.

Oni ho budú vydierať GR a môžu mu povedať chalan je talent, je mladší ako VB a zdá sa že aj rýchlejší a najmä je to náš chalan…daj nám jeden dôvod prečo by sme ho nemali posadiť do auta vedľa teba ? A LH to nechce on chce Bottasa. Dajú mu najavo, že nie o všetkom rozhoduje on. Alebo mu povedia ak ti dáme 52…máme nejaký bugget na jazdcov a Bottasovi už teda 12 platiť nebudeme, ale máme chalana čo to bude robiť za 2 a možno aj lepšie okrem toho ty raz odídeš a ten chalan môže byť naša budúcnosť. Tak prečo ti tu máme nechať Bottasa, veď sa nám to finančne neoplatí. A ak ho LH chce ďalej (a po výkone v Shakíre chce viac ako hocikedy) bude musieť sumu na zmluve znížiť…A teda kým pár týždňov dozadu bol Mercedes v horšej pozícií čo sa týka finančného vyjednávania, tak teraz je v lepšej.

A ako som povedala LH ide síce aj o 8 titul ale v prvom rade ide o peniaze, to ako sa tie rokovania naťahujú to dokazuje.

Podľa mňa mu negratuloval preto lebo George jasne ukázal, že v jeho aute by bol takmer ktokoľvek rýchly… tým pádom ho zosmiešnil. Nebyť smoly, ktorú mal George/Mercedes v GP Sachíru tak si myslím, že Lewis by sa mohol obávať o sedačku … predsa je rozdiel 800k a 40mega … :slightly_smiling_face: Osobne si myslím, že Lewisovi poriadne zredlo keď to pozeral a neskutočne sa mu uľavilo keď to dopadlo ako to dopadlo… Ak keď všetci vieme ako by to dopadlo keby nemali toľko smoly.

Jak může někdo sesmolit tak debilní koment, to mi není jasný…

Je to môj názor a povedal som ako to vidím ja. Ty si myslíš, že mu nemal k čomu gratulovať… Ok, fajn. Je to tvoj názor a ja ti ho neberiem. No nebudem ti písať, že tvoj názor je debilný pretože si povedal, čo si myslíš… :slight_smile: Btw. Hamík je stále bez zmluvy… aby tam ešte Russell neskončil (just joke) … :smiley:

Btw už to medzi tým urobil takže asi mal k čomu. A aj ho pochválil v rozhovore tuším pre auto sport =keďže tak robil pred Sakirom a už aj teraz. Myslím si že zmluva už je teda podpísaná. A môže si to znova “dovoliť” bez toho aby jeho cena klesla :rofl:

1 Like

To nestoji za uvahu, takze no comment, omlouvam se za vyraz debilni…

1 Like