BBC: Právnici usilujú o skoršie uvoľnenie Adriana Neweyho | Magazín F1 - F1online.sk

Zahraničné zdroje sa jeden po druhom pridávajú a navzájom si potvrdzujú informáciu, že Adrian Newey už čoskoro oznámi odchod z Red Bullu. Vraj to môžeme považovať za hotovú vec, no to určite neplatí o otázke, či legendárny konštruktér bude môcť pracovať na monoposte pre rok 2026 už v inom tíme. Právnici sa mu v tom snažia pomôcť.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/152131/bbc-pravnici-usiluju-o-skorsie-uvolnenie-adriana-neweyho

Kde jsou místní odborníci, aby řekli Adrianovi co je jeho důvod nebo není, a lidem v RBR o presumpci neviny :pensive:

1 Like

Takže Adrian do důchodu nepůjde, když se snaží urychlit přestup.

3 Likes

Hornerova snaha připsat si větší díl zásluh a zmenšovat kredit ostatním členům týmu se nezdála dokonce ani Neweyho manželce Amandě , která na svých sociálních sítích sdílela Hornerův rozhovor s komentářem: “To je ale spousta drístů.”
:grin:

1 Like


A Ferraristi jsou jen haters RBR

1 Like

Spekulace ohledně Ferrari velmi sílí.

1 Like

Mi se taky jeví, že Adrian lákadlu Ferrari neodolá.

Proč by ale Adrian chtěl poškodit svojí pověst za poslední roky zejména, tak ve Ferrari? Tak nějak v F1 je známé fungování Ferrari :face_with_raised_eyebrow:

Ve Ferrari si poškodil svou pověst pouze Binotto.

1 Like

Ale těch variant je stále na stole dost, osobně bych ještě nevylučoval ani ten Mercedes jehož směrem může dojít k hromadném exodusu z RedBullu. Tak či onak to že si Adrian potřebuje vyřídit možný nástup co nejdříve je velmi silný indikátor že o důchodu to asi nebude.

2 Likes

Ale no, jako poslední titul 08, to už je na Ferrari dlouho a problém určitě nebyl v inženýrech

Mercedes je samozřejmě taky hodně silný hráč a určitě u něj peníze žádnou roli nehrají, když ušetří na Hamíkovém platu. Jen nevím jestli by Adrian měl zájem o přestup do dalšího germánského týmu.
Ferrari je přece jen jistým oživením a Vasseur se jeví jako velice seriózní šéf se kterým by si Adrian velice dobře rozuměl.

Osobně bych Ferrari titul moc přál i když jsem nikdy velký příznivce Ferrari nebyl. Ale téměř celý svůj formulový život sleduji jak Ferrari bojuje o tituly a teď mi to nějak chybí.

Ty si ten odborník,ktorý tu písal, že je za tým Hornerova kauza s asistentkou. Ako sa ukazuje, bol to len ďalší výplod tvojej chorej hlavičky. :clown_face:

2 Likes

Keď má raz v zmluve dátum koniec roka 2025 bez výstupnej klauzuly a ročné povinné prázdniny, tak sa môžu právnici aj na hlavu postaviť a neurýchlia to.

Som zvedavý ako sa k tomu RBR postaví. Či bude trvať na termínoch a držať Neweyho mimo iného tímu do 2027 alebo si nechá veľmi štedro zaplatiť od konkurencie, aby ho uvoľnili skôr.

A ak pôjde do Ferrari, aby nenarazil na Talianov tak ako kedysi Vettel, že “mu to tu robíme takto a nebudeme to meniť”. :slight_smile:

1 Like

Tak jo. Vzbuďte mě prosím až bude něco opravdu oficiálně na stole, třeba, až RB vyhodí Hornera a zbytek zůstane na svých místech. To by mě momentálně, když už si všichni “dělí Neweyho, který ještě pořád běhá po lese”, přišlo docela vtipné :smile: .

1 Like

Proč zase tak tupě lžeš? já jsem tu nic takového netvrdil, to se objevilo mezi medii z prostředí F1, chápeš ten rozdíl, když někdo napíše zprávu a mezi tím, kdo jí sdílí? očividně ne, chorá hlavičko bez mozečku

Si tu zase budeš hrát na oborníka přes právo, když nevíš, jakej je rozdíl mezi garden leave a nucenou pauzou? :rofl:

… a měl by vyhodit RedBull Hornera? Aby zbytek zůstal na svém místě? :thinking:

Red Bull v první řadě měl vyřešit danou situaci, ale jako právník vlastníků z Thajska to opravdu nevyřešil no. To se pak nesmí divit, že se to dostává do takové meze, tohle byla podle mne prostě chyba, aby se to “vyřešilo”, tak že se to mělo zamést pod koberec