Aston Martin vytúžene čaká na vylepšenia. Tie však tím dostanú iba do stredu poľa | Magazín F1 - F1online.sk

Aston Martin má za sebou ďalší príšerný víkend. Horšie však je, že niekoľko podobných ho ešte čaká. Tím jazdí od začiatku sezóny s nevylepšeným autom a ešte niekoľko víkendov s ním musí vydržať. Situácia je taká zlá, že to vyvoláva otázky, či sa Fernando Alonso a Lance Stroll po nasadení upgradov vôbec niekam posunú. Španielsky pretekár však verí, že áno.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/236918/aston-martin-vytuzene-caka-na-vylepsenia-tie-vsak-tim-dostanu-iba-do-stredu-pola

Ale nikde není dáno, že to bude pravda. Pokud ano, tak možná začnou konečně pracovat na nastavení a to hodně pomůže. FA o tom ví své, když v McL v poslední sezóně s Hondou vyřešili spolehlivost, tak v druhé půlce sezóny přišly i výsledky. Ato to u měli podepsané jiného dodavatele.

A přesto Hondu nepřestali pomlouvat a do celého světa vytrubovali jak moc se těší na motory od Renaultu.

Před sezónou to auto vypadalo docela strašidelně. (v pozitivním slova smyslu)
Newey to přehnal a Honda je slabá.

Myslím si, že kdyby byl Newey trochu konzervativnější, tak na tom byli o chlup lépe.

Já si myslím, že dokud Adrian do Astonu nepřišel, tak si tam všichni váleli šunky a za osm měsíců se dobrý vůz postavit nedá, ani kdyby tam bylo deset Adrianů v nejlepších létech.

Jj, a proto v Monaku na “rovinkách” ztráceli přes 0,7s na Visu. Puffe, ten motor je sra-čka a házet to na Neweyho je mimo. To není o uspořádání motoru, to je o tom, ž ten motor nemá výkon ani spolehlivost sám o sobě

1 lajk

Však říkám, že je Honda slabá, ale myslím si, že kdyby byl více konzervativnější, tak by to Hondě ulehčil.

Však se psalo, že musí mít převodovku kratší, baterii dvoupatrovou, chlazení jinak, protože šel rovnou do extrému. Hondě to určitě nepomohlo.

1 lajk

Pro mě není ani podstatné, jestli je motor slabý nebo byl Newey při konstrukci moc optimistický. Důležité je, že on tomu všemu šéfuje. Jak k tomu přišel je úplně jedno, nesvéprávný není a je to jeho zodpovědnost. Na to se podle mě hodně zapomíná.

1 lajk

To je super a co měl dělat, když byl jmenovaný šéfem týmu loni v listopadu a Honda vyvijí pod sebou ne pod AM. Měl jet do Sakury s bičem a spráskat je tam nebo co si představuješ, že s tím měl dělat?

2 lajkov

Evap by ho nejspíš vyrazila a v dalším článku by jsme si od ní přečetli jak se tam furt točí šéfové a zaměstnanci. :man_shrugging: Ale tak hlavně, že jsme se od ní dozvěděli, že Newey není nesvéprávný. Nice. :+1:

2 lajkov

Počkám si jak to bude. Jestli budou plnohodnotně ve středu pole, budu to považovat spíše za malej zázrak, ale teď doufám alespoň v to.

2 lajkov

Co je v současné době střed pole? Visa? Alpine?

Tak Alpine středu pole vévodí, a teď maj mít taky slušný upgrade. Kdyby na ně Aston po upgrade útočil, to by bylo velké.

1 lajk

1 lajk

si veria, ze ich to dostane do stredu pola.

1 lajk

Kdo chtěl po Hondě dvoupatrovou baterii, aby to tam všechno mohl dát, jak chtěl?
To Honda sama od sebe asi nechtěla.

1 lajk

… ta chtěla trojpatrák.

1 lajk

Však jezdí jak trojpatrovej autobus.

1 lajk

…taky tolik váží :flexed_biceps:

2 lajkov