AMuS: Pneumatiky budeme zahrievať dečkami ešte dva roky | Magazín F1 - F1online.sk

Formula 1 sa plnou rýchlosťou vyrútila na cestu znižovania nákladov, no vo viacerých smeroch naráža na odpor veľkých tímov. Z tohto dôvodu koniec zahrievacích dečiek pneumatík nepríde tak skoro, ako sme dúfali. Najnovšie sa hovorí o kompromise v podobe zákazu až od roku 2024.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/45136/amus-pneumatiky-budeme-zahrievat-deckami-este-dva-roky

toto ustupovanie velkym timom je uz fakt trapne, fia a fom maju buchnut po stole a povedat ako si to predstavuju a komu sa nepaci moze odist, ale tu sa mesiace rokuje, rokuje velke timy vyuzivaju rozne moznosti lobingu a z povodnych zamerov je nakoniec vzdy len akysi mackopes

jednoduchsie by bolo vobec to nezakazovat a obmedzit to len financnym stropom. kto chce minut 300t alebo aj 1M rocne na decky, nech tak spravi. kto chce za to viac vyvijat alebo testovat, nech sa tak rozhodne podla toho, co mu prinesie viac vykonu. Kazdy by si prirodzene nasiel svoj kompromis niekde okolo zopar deciek a prachy by radsej vyuzil inde.

a nemusel by prichadzat dalsi zakaz

Neuvedomuješ si, aký veľký vpliv na štart maju zahrievacie dečky ?
Ak by to bolo na tímoch, mercedes by prišiel s niečím neuveriteľným a už by konkurencia riešila protesty.
V tomto musia byť za jedno. Iná cesta neni.

Decky jednoznacne zakazat. Sk pride niekto s nspadom ako byt lepsi zadluzi si byt lepdim to vzdy f1 bola o tom. Teraz je to uz vsetko umele. Drs zony, v nadrzi musi ostat urcite mnozstvo paliva po dokonceni pretekov a same kktony…s f1 toto uz nema nic spolocne. Vilant a same tlacidla ako na lietadle. Inzinieri co jazdcom vyhravaju preteky…cisty hnus…60 te roky to bola f1!

tiez si myslim, ze zahrievacie decky preteky zaujimavejsimi neurobia.

Toho názoru sú viacerí. Mne to písať nemusíš. Aj jazdci by chceli menej techniky.

v IndyCar takéto “hlúposti” nemajú a ako sa tam parádne preteká… To len v F1 je stále so všetkým problém.