Alpine s trestom pre Alonsa nesúhlasí, ten však kľučkoval naozaj výdatne | Magazín F1 - F1online.sk

Fernando Alonso to s pokazenou pohonnou jednotkou a značnou pomocou zo strany Estebana Ocona napokon v Kanade dotiahol do cieľa na siedmom mieste. Jeho defenzívna jazda v súboji s Valtterim Bottasom však nenašla pochopenie u komisárov, ktorí mu po pretekoch naparili päťsekundový trest.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/68487/alpine-s-trestom-pre-alonsa-nesuhlasi-ten-vsak-kluckoval-naozaj-vydatne

takze aby sme si to zhrnuli. Alonso bol cely vikend rychlejsi ako Ocon. Strategiu a pitstopy dosrala stajna. Motor ktory mu usadili do auta nevyrdrzal. Oni maju par kol pred cielom rychlejsieho Alonsa za vyrazne pomalsim Oconom, ktory ma ale na rovinkach ovela lepsiu maximalku. Oni naschval nechaju Alonsa kruzit pol sekundy za Oconom nech ho dobehne Bottas.
Alpine mohol mat uplne v pohode sieste a siedme miesto. Dufam, ze im prave tieto body budu na konci chybat a nech spadnu aspon o dve miesta v PK.

2 Likes

Nebyť SC tak alpin má pohodlne 5,6 miesto.Ani Leclerc na by ich nedobehol.
Ja už nechápem tento dvojitý meter pánov komisárov z FIA
Keby takto klučkoval pilot z top týmov (red bull,ferrari,mercedes)
nikdy ich fia netrestá.
Uplna blamáž tí komisári.Znechutia celú F1.HANBA

Trest byl ok, jen kdyby byla ta konzistence i jinde no, to je velký nešvar komisařů. Mě kličkování nijak neva a nějak nevím proč by se to nesmělo, ale jen když jezdec už není tak těsně za vámi že se pod vás chce ponořit, tam už musí být jasné kde místo bude a kde ne. Však nedávno Ocon na Alonsa bylo právě to špatné a tam nikdo nic. Pak je to na trhněte si.

Jinak zase nějaké těsnění za 2 Eura? Super, chudák Alonso. Pozitivum je že i když auto mělo problém a strategie horší už asi nešla, k tomu i trest se ztrátou 2 míst tak stále na bodech, něco se tam začíná rýsovat a to je dobře. Letos cíl 4 je u Alpine místo je hratelné a další rok, kdo ví.

Prostě se to během závodu opět celé zhroutilo, letos né poprvé. Snad se Alonso oklepe a vyjde z toho zase silnější, i přesto, že zklamání z toho, jaký výsledek mohl padnout, je už poněkud hodně.

btw: Moc pěkná slova na adresu Alonsa vyslal Nico Rosberg. :smiling_face:

podla mna bol trest v poriadku… tym svojim kluckovanim donutil botasa ubrat vo chvili, ked uz ho chcel predbiehat. a na to si mal dat alonso bacha.

@Situs má pravdu, že podobně nebo spíš ještě hůř, zavřel Alonsa Ocon a nic z toho nebylo. Tady asi vadila ta jedna klička navíc, která ale nebyla v brzdné zóně. No nevidím v tom moc konzistenci.

Pěkná, ale taky rozhodně pravdivá :+1: Alonso není ten kdo by měl dělat místo Piastrimu, to by tam měli dělat jiní.

Ja som vobec nechapal naco dostal Ocon trojrocnu zmluvu. To sa zvykne davat ackovym pilotom. Je to taky stredopoliar. Ked vsetko ide bez chyby tak vie zajazdit dobre preteky, ale kopec pretekov ma skor hluchych, chyba mu konzistencia. Alonso aj napriek smole a bodovemu manku je evidentne uplne inde.

Je to schopný Francouz ve Francouzském týmu a zároveň ambasadorem Alpine. Ale já bych mu tak dlouhou smlouvu nedal, byť si myslím že má smlouvu 2+1 (takže jistota končí další rok). Dnes je móda říkat dlouhodobá smlouva nebo na 3 roky atd ale pak se objeví že jde o opci, jako u Vettela, Alonsa, ti taky měli být jasní a najednou že to tak jasné není. A podle mě to hrozí i u Ocona. Jen McLaren má asi fakt smlouvy více natvrdo, no kdo ví.

Ja to tvrdim uz tri.roky ze Ocon je predcenovany pilot nikdy ani bodovo neporazil timoveho kolegu (iste nemal.ziadnych slabochov ale aj tak)…jedno.vitaztvo ktore mu padlo z nebies inac vecne neviditelny pokial teda niekoho.nevytlaca silou…Wollf vedel preco ho nepretlacil do Medaku i ked som.nazoru ze robit dvojku kludne moze ist

Ocon předvedl v Kanadě pěkný výkon. Nechápu ty narážky.

Alonso mal problem s D-ratom na rovinkach. Ocona spomalili naschval aby daval Alonsovi DRS a urobil DRS vlacik aby sa mohol ubranit pred Bottasom. Bez Ocona by Alonso poziciu stratil

Ved to je to…Ocon vie max podat len pekny vykon

Já na něj narážky podle mě nemám, ale taky si myslím že pokud v kvalifikaci na kolegu ztratíš 1,5s a pak v závodě na stejných gumách ztratíš během prvních 20kol nějakých 12 sekund tak to zas tak pěkný není. Zbytek těžko hodnotit když Alonso měl problém.

ked to napises takto, tak to dava zmysel, ale pretekove vysielacky davali trocha iny dojem.

Podle mě Alonso chvíli netušil, že mu před ním Ocon dává pomocnou ruku + ta frustrace, kdy je zase nesmyslně za ním, když byl celý víkend rychlostně úplně jinde. :roll_eyes: Proto vyhlásil do vysílačky, že je 100x rychlejší i s poruchou. I když by mě zajímalo o kolik by dokázal být Ocon rychlejší normálně, možná jel tak jako tak na plno a byl rád, že ho Alonso nevzal i s problémem ERS. :smiley:

Koukal jsem ještě jednou na to, a ono to bylo pro Fernanda hodně nešťastné. Šlo o to že před ním Ocon mu umožňoval používat DRS a zároveň mu dával odtah, to měl pochopitelně i ten Bottas a ten rozdíl na rovince tam teda zákonitě díky poruše na motoru musel být. Bottas už byl v dané chvíli k Alonsovi hodně blízko a Alonso instinktivně přešel na defensivní stranu, jenže to aby na ubránění stačilo by se na tu defensivní stranu musel přesunout i Ocon - ten se ale ani nehnul a v tu chvíli by dělal odtah vlastně Bottasovi a ne Alonsovi a to podle mě Alonsovi došlo tak se chtěl zpět přesunout za odtah Ocona jenže to už bylo pozdě. Penalizace už pak musela přijít :frowning_face:

Ale ten jeho problém se musel asi v průběhu závodu pořád rozvíjet. Ještě před safety carem to vypadalo, že vyčkává za Oconem a Leclercem a managuje pneumatiky, ale možná už tam na to musel tlačit v zatáčkách, aby se jich vůbec nějak držel. Každopádně ke konci bylo vidět, že Bottas se na Alonsa tlačil fakt těsně, byly to kolikrát 2-3 desetiny i ve druhém sektoru, mi přišlo - předjetí tam bylo asi na spadnutí vícekrát (nekoukal jsem ovšem na onboardy, sledoval jsem normální vysílání SkySports).

Ale v tom prípade aj sireček, keďže presne kopíroval Maxa. Všetko čo Max spravil je, že rozbil slipstream a to bol ešte Lewis hodne ďaleko. Uplne iná situácia ako Bot. vs. Alo. Tu bol Bottas blokovaný až takým spôsobom, že musel ubrať. Rozumieš pretekaniu asi ako sliepka abecede.

1 Like