Alpine po Piastriho odchode uvažuje nad zrušením jazdeckej akadémie | Magazín F1 - F1online.sk

Aha, já myslel, že je od července volným jezdcem.

Ale myslet znamená hov… vědět.

Diky za vysvětlení. :+1:

Ja som plne za lojalitu. Avsak mlademu ide o karieru na ktoru sa pripravoval vacsinu zivota. Nemoze len dufat ze sa Alpinu mozno uraci poslat mu zmluvu koncom roka.
A ci mu platili karieru to je tiez otazne. Nemam ani ponatia kolko prostriedkov zabezpecuje renault a kolko si musi jazdec zhanat sam. Kopec jazdcov v akademiach su platici co si kupuju svoje miesto.

Jeden trvrdi, ze pol roka cakal na slubeny kontrakt, ktory stale neprichadzal, a druha strana tvrdi, ze kontrakt s Williamsom bol vyjednany a chybal iba Piastriho podpis.
Mozno tam chybalo viac dovery a viac transparentnosti z oboch stran.

no platili.v akadémii je vačšina platiaci, ale to sú tí, ktorí tam chcú isť a nie, ktorých si veberie team. ale piastri bol podporovaný hodne dlho a za nie malé peniaze. a ak ide o kariéru ok. ale bol by tam bez tej podpori a penazí??? ťažko povedať možno by ho podporil iný team možno nie. ale proste podľa mna to je svinstvo. ale ja to beriem z iného pohľadu nakoľko presne toto riešim v reale aj ja so synom ))

ja beriem ze ho podporovali. avsak ked ho podporovali tak s nim mali nejaku zmluvu, na zaklade ktorej boli vztahy rozdelene. Lojalita je pekna vec ale chlieb na stol nezabezpeci.
Mlady Piastri ma 21, takze ma tak maximalne 4 roky aby sa predviedol co dokaze a zabezpecil si pevnu poziciu v f1. ak to nezvladne do 25 tak ma mizernu sancu lebo za nim je dalsich 10+ jazdcov.
Navyse ich Piastri informoval ze jedna aj s inym teamom o pozicii. Takze nejednal potajme a za ich chrbtom. Alpine si ho iba necenil natolho aby si ho postrazili a predpokladali ze aj slaby Ricciarco je pre McLaren cennejsi ako ich odchovanec.

Ale vsak som pisal ze to aj oni odflakli. O tom nik nepochibuje