Alonsov odkaz Hamiltonovi: Vitaj v mojom svete | Magazín F1 - F1online.sk

Z Hamiltona by se mohl klidne stat horsi pilot, aktualne k tomu ma ty nejlepsi podminky, on se ale zatim ze vseho dokazal vyhrabat, postavit na nohy a excelovat.

Napriklad Alonso ma fakt problem sednout do top auta, stal se z neho pilot delnik, Vettel v Nemecku 2018 nezatocil do zatacky, nekde tam u svodidel mu preskocilo a uz se z toho nikdy nevzpamatoval.

Ma problem si sadnut do top auta ? Clovece akoze pride k Maxovi, tlapne mu na plece a poprosi ho nech si vymenia káry ? Co si dnes pil ?

1 Like

Rovnako keby schumimu v 98 nezdochol motor do zahrievacieho kola v suzuke na pp, keby si nezlomil nohu v 99 a nebuchol mu motor v 2006 takisto v suzuke bol by tiez 10x majster sveta. Pripadne keby nebolo jerezu 97 tak 11x. Ale ano na keby sa nehrame.

Myslis tu sezonu, ked Ferrari nedokazalo urobit ani jedno strategicky spravne rozhodnutie a este aj tu si schvalne brzdilo vlastneho pilota dovtedy teoreticky bojujuceho o titul? Takze nie, Vettel to tam nepokazil, dotlacilo ho k tomu neschopne Ferrari.

1 Like

Ne, ze ma problem sehnat fleka v top tymu, a uz nechlastej.

Mam nula promile, som OK.
Pozri, mohol ist do RedBullu 2009, no kto uz tam chcel vtedy byt ?
Nikto.
Vettel tam bol takisto ako David, Mark, proste tam bol a majstrovske ambicie rozhodne nemal.
Bol rad ze je rad.
Podpisat Ferrari po rokoch 2007 a 2008 ?
Za Fernanda uplne zmysluplne.
Verit projektu McLaren - Honda ?
Takisto rozumne.
Dnes to hodnotime ze sa rozhodol zle - ale - boli to racionalne spravne a oddôvodnitelne rozhodnutia.
Praveze iracionalne veci - ze malinovkari budu dominantni a takisto Mercedes po motani sa v strede pola … iracionalne rozhodnutia boli tie spravne.

Ne, myslim to sezonu, kdy jel Vettel na titul, v Nemecku startoval z pole, vedl zavod, odparkoval a dal se na karieru aktivisty.

Neres to, proste se mu nedari sednout do top auta, na tom se shodneme.

Ano, dnes ked sa na to pozries spatne, je to tak - suhlas.

Nie nebude kašlať na to. Baví ma nastavovať zrkadlo tým nezmyslom, ktoré píšeš. Evidentne sa ti nepáči, ten odraz, ktorý vidíš. Skús aspoň písať ten tvoj hate konzistentne, aby si vzájomne neodporoval. Alebo nedokážeš ani to?

Nie je to tym ze sa mi nieco nepaci.
Skor ma uz diskusie zacinaju unavovat.

Ty diskutuješ? Veď ty len nadávaš na Hamiltona a ani to nevieš poriadne a neustále si odporuješ.

1 Like

Alonso bol vždy malý zatrpknutý debílek.

A co sa tyka 2007, pripravil sa o ten bod v Cine pri vjazde do boxov. Tato chyba ho stala ten majstrovsky titul. Aj on robil chyby ked zacinal.

tato chyba ho o titul nepripravila. Aj keby ju nespravil tak Mercedes by ich porazil vyvojom a strategiou. Vettel este dokazal vyhrat v Spa, ked porazil Hamiltona v priamom suboji na trati. Ale to ze musel v dalsich pretekoch Vettel roztahovat Kimiho na PP v Mozne ho podla mna zlomilo viac ako Hockenheim. Plus ku koncu sezony bol mercedes v inej lige podobne ako minulu sezonu v porovnani s red bullom.

A k tomu situace ve Ferrari po Marchionneho smrti, kdy bylo jasné, že k moci přichází jiná klika.

1 Like

Nevíš jak by se věc vyvinula, kdyby v Německu zvítězil mohlo být všechno jinak. Obecný názor je takový, že po Německu Vettel i Ferrari šli do útlumu, ale když se podívám na výsledky ve druhé polovině sezony vychází mi víceméně stejně jako první polovina, nezhoršili se, kromě počtu výtězství, ta tam prostě chyběla, kromě Belgie bral 6x podium, 2x4, 2x6 místo.

Tieto “keby” argumenty nemôžu fungovať, pretože na každé keby existuje proti-keby. Keby v 2008 prestalo pršať o kolo neskôr, titul by mal Massa. Keby Maxovi nerachla v Baku pneumatika, alebo ho nezostrelil Bottas v Maďarsku (?) nemali by sme kontroverziu z Abu Dhabi, Massi by bol aj naďalej riaditeľom pretekov a dnes by sme riešili obsesiu traťovými limitmi. Niekto písal, že keby Lewisovi nebuchol v malajzii 2016 motor, bol by majster, aj Rosberg mal DNF (áno Lewis o jedno viacej). Zasa ale verím, že aj keby Vettel v Nemecku nebúral, aj tak by titul nezískal. Ferrari by to prekaučovalo :smiley:

1 Like

Kdyby byl Kimi v Austrálii roku 2007 diskvalifikován za nelegální podlahu titul by byl tehdy Alonsa :slightly_smiling_face:

No práve, a keby Minardi nemalo 15 retirementov v 16 veľkých cenách mohli v 1996 brať titul :smiley:

1 Like