Alonso o ambíciách Aston Martinu: V roku 2026 chceme napodobniť úspech Red Bullu | Magazín F1 - F1online.sk

Toto vyhlásenie Fernanda Alonsa si rovno uložte a nastavte si pripomienku na máj 2026, aby ste mohli zhodnotiť, do akej miery boli ambície Aston Martinu pred zavedením nových pravidiel reálne, a do akej miery to bola len ilúzia. Alonso totiž avizuje, že tím zo Silverstone by chcel ovládnuť novú éru efjednotky.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/153693/alonso-o-ambiciach-aston-martinu-v-roku-2026-chceme-napodobnit-uspech-red-bullu

Aneb sedí na pr deli a čeká na doslova zázrak, nula sympatií ode mě :slightly_smiling_face:

Lawrence narozpráva Alonsovi bársjaké rozprávky, len aby ho udržal v tíme. Je možné, že od roku 2026 tu budeme mať iný dominantný tím mimo RB, ale Aston to určite nebude :grinning:

Aston mal v miami tempo zrovnatelne s alpine a haasom :skull:

To same co minuly rok, ze upgrady sli opacne, akurat tento rok skor? Aston bois jak to vidite?

ich sanca je, ze Honda donesie o level lepsi motor nez vsetci ostatni. Nevidno tam nejaky vzostupny trend aky vidno v McLarene, alebo aj vo Ferrari. Skor mi pripadaju taki strateni ako Wolffov Mercedes. Mozno vsetko davaju uz do 2026, ale velmi tomu neverim. Sustredit sa na vyvoj pre 2026 uz teraz moze byt kontraproduktivne.

Jsem zvědavý jakým způsobem bude Aston získávat díly, které momentálně odebírá od Mercedesu.
Motory budou jiné, takže převodovky od RB pasovat nebudou.
Možná Aston doufá, že projekt RBPT padne za vlast a bude pokračovat s Hondou dále a místo Merglu budou moci odebírat díly od Red Bullu.

To by bolo to najlepsie co by sa im mohlo stat.

Astonu a možná i RB asi ano, ale fandové F1 by přišli o jistou dávku zpestření. Alespoň já jsem hodně zvědavý jak se s novými motory RBPT poprat.
I když tomuhle projektu moc nevěřím, tak RB přeji úspěch. Né, že bych RB nějak fandil, ale za odvahu si ponížení nezaslouží.

1 Like

Možná to vyjde, držím pěsti :green_heart: :muscle:

1 Like

To bych neřekl. Oba AM se zasekli v provozu, takže to hodně zkresluje. Jinak ten víkend netrefili setup a celkově se nechvaji dohnat vyvojem, důležitá bude Imola, kam AM veze velký balík, jestli se nikam neposunou, tak rip a Stroll musi přetáhnout Allisona s Neweym

Tomu Alisonovi by som aj veril
Newey sa suska ze uz s ferrari su v pokrocilej faze

Je vobec nejaky team co do Imoly nedonesie upgrade? Mi pride ze kazdy tam cosi pripravil

Ono aston by mozno mohol tento rok akceptovat poziciu midfieldu a naplno vyvijat na dalsi rok. Myslim ze Alonso je dostacujuci artikel na vyvoj

Teď si mu to nandal. :slight_smile:

2 Likes

No já právě četl o Neweym i to, že má mít nový jednanání s AM, tak nevím no.

No McL už ne, ty to přivezli do Miami. Ale o Alpine, Williamsu, Haasu a Sauberu jsem nic pořádně nečetl na ty updateds

No, tak letošní auto bude víceméně stejný, co bude příští rok a začne boj ve vývoji o 26

to asi hej, avsak to sme si mysleli aj o RBR, pricom newey tam narazil na vyvojovy strop a tak spravili mensiu revoluciu. ono asi ani RBR si uz nemoze povedat, ze im na dalsi rok staci tohtorocne auto. Kto zaspi ten nejede :smiley:

No tak Newey taky řekl, že tam není spokojený s jednou oblastí monopostu na po té změně :smiley: ale od 1. 1. 25 budou moct začít vyvijet aero a šasi, to si troufnu tvrdit, že začnou úplně všichni. Některí nebudou ani slavit Silvestra :smiley:

1 Like

Jo to mi je jasne s tym vyvojom ale uprimne, cakam, ze taky haas, williams a asi najskor sj audi sauber to rozbalia mozno uz na toho silvestra :smile: top trojka a aston s mcl a mozno aj alpiny este podla mna nejake uvodne mesiace dalsej sezony vyclenia na 2025 auto, zalezi samozrejme jak dopadne PK tento rok

2 Likes