Alonso: Mám pocit, že ľudia ľutujú moje kariérne kroky, no fakty hovoria niečo iné | Magazín F1 - F1online.sk

Fernando Alonso je právom považovaný za jedného z najtalentovanejších pretekárov histórie, no za celé svoje pôsobenie vo Formule 1 získal len dva tituly. Čím to je? Podľa väčšiny fanúšikov najmä tým, že v priebehu rokov učinil hneď niekoľko zlých kariérnych rozhodnutí. Španielsky matador však s týmto tvrdením nesúhlasí a hovorí, že fakty naznačujú pravý opak.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/92228/alonso-mam-pocit-ze-ludia-lutuju-moje-karierne-kroky-no-fakty-hovoria-nieco-ine

Redakce - vážně považujete 2012 za konkorunceschopné auto? :grinning:

No on ho urobil konkurencie schopným. Škoda, že nevyhral to by bolo prvý krát čo majster nemal dobré auto.

No vidíš sám, máš to tu černé na bílém (a nebo teda bílé na černém). Alonso měl v 2012 konkurenceschopné auto :stuck_out_tongue:

No vzhledem k tomu že Massa skončil až 7 a Fernando 2 tak je vidět, že rozdíl opravdu udělal jezdec :laughing: :laughing:. Ale nejvíc mě dostavájí lidi co litujou Lulíka že jeden rok nemá nejsilnější auto

1 Like

Já už jsem si poslední léta na ta nekonkurenceschopná auta již u Alonsa zvykl, vlastně teď jsem stále ještě trochu v šoku že najednou má auto s kterým se dokáže vejít do 1% odstupu :grinning: To od roku 2015 neměl. Je to vlastně strašně zvláštní fandit dvojnásobnému který nikdy neměl štěstí na dominantní auto, na druhou stranu asi i to napomáhá že Alonso má stále takový hlad a my taky. V každém případě éra RedBullu a pak éra Mercedesu byla tak trochu hrobem pro titulové ambice jiných.

Teď je jasné že v Aston Martinu bude zase přeci jen lépe, přirovnal bych to asi k roku 2013 po změně pneu :man_shrugging: S pozitivním výhledem do budoucna se s tím něco dá dělat. Však Alonso letos posbíral už 2 pódia, to je víc než jich měl v F1 za posledních asi 7 let nebo kolik. Jsou důvody k úsměvu :green_heart:

3 Likes

No je otázka jak tu konkurenceschopnost berou, když je tam i “mozno 2011 a 2013”… na boj o vítězství dost těžko.
Pokud budem brát eru 2015 s Mclarenem, tak to opravdu byly v porovnání konkurenceschopné monoposty.

bez dobreho auta nebol sampion nikto, a s druhym najlepsim autom sa to podarilo urcite viacerym, napr. Prost v 1986, Hakkinen v 1999. Ale vazne skoda, ze Alonsovi sa to nepodarilo, za tie vykony si to zasluzil

Už sa tesim, keď to nepojde podľa Alonsovych predstav a bude po jeho idylke :smile: keďže poznáme Alonsa a jeho správanie v minulosti v každom teame, do ktorého prestúpil, nebude to dlho trvať

Ta laťka je různá, jako koukám že i u toho roku 2018 v McLarenu byl ten odstup na čelo uplně šílenej. 2015, to je sci-fi samo o sobě :woozy_face: Proti tomu se zdá konkurenceschopné opravdu všecko kde Alonso jezdil. I to Alpine 2021 a 2022 bylo proti tomu velmi důstojné.

1 Like

Nemám, však tam píše redkace možno 2011-2013. To je prostě výkřik do tmy

2 Likes

Když nevíš nic o F1 a stejně hejtuješ :joy:

1 Like

Jo 2015 je slušný sci-fi, ještě teď mě z toho mrazí. Ten rok přežít a vlastně i nasledné roky s Mclarenem, to ukazalo silu Alonsa, nedokažu si představit moc pilotů tohle dát.
Vzpomněl jsem si na anketu 2016 mezi novináři, kdo je nejlepší pilot, kde 8 z 9 dali na první místo Alonsa - prostě v období uplnýho temna. :exploding_head:

2 Likes

Ty nie? Skoncil 3 body za Vettelom. Stacilo aby ho Grosjean nezostrelil v SPA a mohol byt kludne sampion.
Aka je tvoja predstava konkurencieschopneho auta? 200 bodov naskok?

no ked to zosumarizujem tak mi vyjde stale iba jedno: Ziskat titul bez dominantneho auta Alonso schopny nie je.

Stačilo by cca stejně výkonné v souboji o titul a vyhraval by i teď s přehledem.

1 Like

… protože v roce 2005 a 2006 bylo jeho auto dominantní? :thinking: Já jen abych věděl jak tu tvoji blbost zařadit.

3 Likes

Perfektně Salač :+1: :motorcycle: :czech_republic:

1 Like

Wow… Perfertní… :exploding_head:
Chtěl jsem se podívat… ale… :smiley:

Motorky naštěstí nežeru až tak jak F1 tak si vystačím jen s nějakým pirátským streamem co v danou chvíli najdu.