Allison prorokuje: Jeden či dva tímy pristúpia k novým pravidlám celkom nesprávne | Magazín F1 - F1online.sk

Príprava na novú sezónu vrcholí. Všetky tímy finišujú svoje návrhy a robia posledné úpravy a vylepšenia. Už o mesiac začínajú predsezónne testy v Barcelone, ktoré nám ponúknu prvý náznak toho, ako sa môže vyvíjať tohtoročná sezóna. Podľa technického riaditeľa Mercedesu Jamesa Allisona sa nájdu takí, ktorí k svojmu dizajnu pristúpia tragicky nesprávnym spôsobom.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/53940/allison-prorokuje-jeden-ci-dva-timy-pristupia-k-novym-pravidlam-celkom-nespravne

Cize Ferrari a kto este?

3 Likes

Hoci som fanúšikom Ferrari a konečne by som im po dlhej dobe prial úspech, toto bolo tiež prvé, čo mi napadlo. :smiley:

1 Like

Ale ved Ferrari sa pripravuje na buducu sezonu ci? :man_shrugging:

no ono cisto teoreticky, vdaka ground effectu bude treba staviat auta s ovela mensim rake-om nez doteraz, co nie je prave Newyho specialita, takze da sa povedat, ze nieco malo zo svojho top navrhu strati

vdaka relativne striktnym pravidlam a fakte, ze toho nieje zase ale az tak vela co vymysliet, by som ho ale predsa len stale favorizoval, ze mozno najde nejaku vychytavku, ktora sa osvedci a neskor bude vo velkom kopirovana; je len otazne, ci nieco take dokaze prinutit fungovat hned od zaciatku, alebo na to bude potrebovat 2-3 roky, kym jeho filozofia sa naplno prejavi (to sa kludne moze stat aj inym dizajnerom samozrejme, nielen Newymu)

Moj tip na poradie prvej trojky je Mercedes, Ferrari a Redbull.
Mercedes tazi z kontinuity, v podstate maju vsetko co potrebuju.
Ferrari sa posledny rok plne sustredilo na nove pravidla, situacia sa tam po kontroverzii s motorom vyrazne upokojila.
Redbulllu davam z prvej trojky najmensie sance. Newey bol s dierou v hlave v nemocnici dlhe tyzdne, suboj o titul a situacia okolo motorov si tiez isto vyziadala svoju dan.

nezabudni plakat ked leclerc bude v tejto sezone lepsi ako max

Ach, ja som kedysi byval fanusik Trulliho, za tu dobu (najma ked bol v uplne beznadejnom Lotuse) som si tolko poplakal, ze to ma uz nejaky Leclerc naozaj nerozhodi.

Som fanusik Ferrari, ale hned ma napadlo ako prve😃ale potesilo by ma keby mrdcedes bol ten tim co pristupi k pravidlam nespravne

Alpine je moj tip

1 Like

tak to máš smolu…mercedes má autá s malým reikom v malíčku,takže ti ostanú len oči pre plač…tvoje frnďari sa opať bude potácať,ďaleko za ním…

Frnďari a stým šašom na čele môže len prekvapiť. Nikto od nich neočakáva zázraky