Alex Albon predĺžil kontrakt s Williamsom, podpísal viacročnú zmluvu | Magazín F1 - F1online.sk

Red Bull vedie v obidvoch šampionátoch s obrovským náskokom. Nechce sa mi veriť, že by sa snažili o narušenie fungujúceho tímu. Pérez posledné preteky nehorázne stráca, no stále je 3. v šampionáte.

Tomuto scenáru by som veril, ak by RB stratil možnosť bojovať o titul jazdca a tým pádom by mohli zaexperimentovať s Piastrim, ktorému schádzajú akékoľvek skúsenosti v F1.

Momentálne si myslím, že ak Webber niečo riešil s RB, tak jedine že by mu RB nechal Gaslyho miesto v Alpha Tauri (aj keď má zmluvu aj na ďalší rok), dokým neskončí Pérezovi zmluva.

2 Likes

ak by nahodou to bol Redbull, co samo o sebe povazujem za nepravdepodobne, tak takmer s istotou to bude Gaslyho miesto.

2 Likes

Hamilton a Bottas byla taky idylicka dvojice. Bohužel.

Tak jestli porazel i Landa Norrise, tak to je jiná.

OK, to by dávalo smysl, protože Piastriho by mohlo lákat potenciální místo po Perezovi (který podle mě třetí smlouvu nedostane).

Ale v tom případě by museli vypořádat Gaslyho, kterého se jim dosud moc pouštět nechtělo (a který v AT tak trochu uvízl).

Nechme se překvapit. Intuice mi říká, že to bude spíše mezi MCLarenem a Alpine, ale celé je to tak překvapivé, že za žádný předpoklad nebudu dávat ruku do ohně.

v podstate otvorene ponuknutie miesta Ricciardovi je jedna s indicii, ze Piastri skoncil u McLarenu. Ale myslim, ze keby Helmut dostal do pazurov Piastriho tak by Gasly letel ako spinave pradlo. Gasly tam je len preto, ze nikoho lepsieho nemaju.

Trochu kruté vůči Gaslymu, zvláště když Cunoda je tak nevyrovnaný, ale Cunodu podrží Honda.

Než vzít zpátky přeběhlíka Ricciarda, to bych na Szafnauerově místě raději zkusil někoho jiného nebo zkusil zavolat Vettelovi, jesti si to nechce s tím koncem rozmyslet. Jakkoli je to poslední divoký a nepravděpodobný scénář (ale kvůli únavě z F1 Vettel, zdá se, nekončil).

Na veselou notu - jak by se na to tvářili fans Fernanda Alonsa? Co myslíš? :wink:

(Vettelův konec považuji za definitivní, BTW. Už jen proto, že bude brát ohled na rodinu, která s tím počítá, navíc se nezdá, že by před ohlášením konce sondoval u jiných týmů.)

Když my nevíme, jak na tom s těmi penězi opravdu jsou :slight_smile: . Proto fandím projektu AM, protože tam zatím pořád vidíme, jaký mají cíl - vytvořit velký tým, a tomu odpovídá i finanční zajištění. Jak to dopadne, to se uvidí. U Williamsu, Hassu, ale i AR postrádám nějaký jednoznačný tah na bránu - budujeme, rozvíjíme se… Spíš mi připadá, že se o nich píše jenom v souvislosti s tím, komu z velkých týmů přenechají sedačku nebo jestli tým třeba nebude na prodej… Ale možná jim křivdím a problém je ve mně, že se pořádně nezajímám - může být :smile: .

Pokud by McLaren vyplatil Ricciarda ze smlouvy a Alpine ho vzal zpátky, tak je to podle mě to nejlepší, co by ho mohlo potkat. Že jim to neusnadní, to je jasné, nemá důvod. Jestli jde o McLaren a Piastriho, což se nabízí jako nejpravděpodobnější varianta, tak je věc McLarenu, aby se s ním vypořádali, jinak volnou sedačku mít nebudou, a on v Alpine/Renaultu jezdil dobře. RB mi pro Piastriho nepřipadá pravděpodobný a s AT by proti Alpine nezískal žádnou výhodu. Ale nechme se překvapit :smile: .

1 Like

Pokud by byl doopravdy Piastri fuč, smlouva na dva roky by ho asi přesvědčila :wink: Alpine je na tom s autem poměrně dobře,tak by ho to asi i bavilo. Kdo ví jak vůbec probíhala ta jednání v AM, rychlost podpisu Alonsa odpovídá spíš vyhazovu…

1 Like

Věřím, že v Alpine zvažovali možnost Alonso na rok, Piastri na rok Williamsu a do toho přišla nabídka Astonu. Ale možná Piastri (Webber) vyrukoval s tvrdším požadavkem vůči Alpine, s tím, že mají nějakou možnost i u McLarenu, tak si mohou dovolit navýšit sázku. Než se ale Alpine rozhoupalo, věci se daly do pohybu i bez nich a Piastri dříve dostal zajímavou možnost právě u McLarenu. Který se zbaví drahého a neproduktivního Ricciarda a dostane zatím levného a slibného kluka.

Že jednání mezi AM probíhalo delší dobu a Aston proto tlačil na Seba, aby se rozhodl do prázdnin, už proběhlo tiskem včera a dává to smysl, že nemají plán “B” mi vždycky přišlo jako zdvořilé mlžení. Na tom taky není nic špatného, nakonec Vettel se opravdu už vloni dlouho rozhodoval, jestli prodlouží smlouvu. Teď mi spíš připadá, že Ricci v podstatě nemá co ztratit, sedí se smlouvou na veledůležité sedačce. Že je přitom v McLarenu odepsaný se zdálo už dlouho. Takhle by z toho mohl vytěžit místo v týmu, který vůbec není špatný, dobře ho zná a k tomu ještě dostat odstupné od McLarenu, protože bez toho to nepůjde.

1 Like

Dnes, keď tím potvrdí pilota, tak si musíme počkať na to, či aj pilot potvrdí tím. :slight_smile:

Už potvrdil :joy: takze žiadna drama