V Jazdeckej akadémii Ferrari (FDA) sme v poslednej dobe registrovali viacero zaujímavých mien a dokonca aj synov bývalých pretekárov. Mickovi Schumacherovi sa podľa všetkého podarí postúpiť do F1, avšak Giuliano Alesi je na tom omnoho horšie.
Lebo pokiaľ má kvalitu a celé je to len o tom, že nemá peniaze, tak je to celkom smutné. (A zároveň je na zamyslenie, že už ani bývalý pilot F1 Jean Alesi so svojimi peniazmi a kontaktami nedokáže ponúknuť dostatok. Ako sa tam potom má dostať bežný človek, keď už ani Alesi na to nemá?)
no až také zle to nie je. ale hold motorsport je hooodne náročny od mladosti. a bohužial sa to nezmení. preto možno existuje koopec lepších a talentovanejších jazdcov, ale bez penazí sa dostane ani do dobrého motokárového teamu. moj malý ma osem rokov a jazdíme v IT motokáry a už v tomto veku top teamy pýtaju za závodný víkend cca 7500 a treningový deň je bez problémov cez 600 eur a techniku máme svoju. o tom sa ani nemusíme baviť koľko to je )))). takže na jednej strane je to smola, že už v tejto fáze krok pred pro karierou nastane tento problém na druhej strane klobuk dolu, že mal tu možnosť dostať sa až sem…