Albon sa nevzdáva, o rok chce byť v Red Bulle alebo AlphaTauri | Magazín F1 - F1online.sk

Alex Albon strávi sezónu 2021 prizerajúc sa spoza boxového múrika, v Red Bulle bude plniť len nevďačnú úlohu rezervného a testovacieho jazdca. Nenecháva sa však znechutiť. Tým, ktorí v Red Bulle rozhodujú, je odhodlaný ukázať, že má na to, aby sa do kokpitu vrátil.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/21944/albon-sa-nevzdava-o-rok-chce-byt-v-red-bulle-alebo-alphatauri

Verím, že Albon bude mať dlhú a úspešnú kariéru mimo F1.

Nič osobné proti Albonovi ale v októbri-novembri tu bol článok v ktorom tvrdil že AlphaTauri by odmietol že on bude pretekať len v top tíme a dnes mu je aj AlphaTauri dobre.
Piloti a najmä ty ktorý ešte nebojovali o titul by si mali uvedomiť že F1 je cieľ každého chlapca od motokár a plno ľudí po celom svete ktorý to ani profesionálne neskúsili a tešiť sa že v nej môžu jazdiť nie si vyberať že za ktorý tím nebudem jazdiť.

1 Like

Asi preto nie som v F1, ja neviem mat taketo sebavedomie :slight_smile:

2 Likes

To ozaj toto ?

Ja mám Alexa ľudsky rada, podľa mňa bol celkom týpek. A osobne si aj nemyslím, že by bol až tak zlý ako často vyzeral. Ak by mu RB doprial dosť času v AT na dobrú 2 MV to mohlo vypáliť. Niekedy ozaj nerozumiem čo sa mu udialo najmä v kvalifikáciách. A faktom je, že po pol roku v F1 zvládnuť RB s MV (bez toho aby si predtým niekedy formulu čo i len testoval) bol záhul.

Avšak to jeho sebavedomie je neskutočné. Reálne nikdy nebol ani tak dobrý ako jeho mladší krajania ( Monger, Illiot, Norris, Russell = lebo hej to sú jeho krajania, story o thajcovi čo v Thajsku nebol v živote ani na dovolenke je trošku úsmevná). Akonáhle sa s nimi dostal do jednej kategórie z niekym z nich nikdy ich neporazil. A ani oni takéto sebavedomie nemajú.

Rovnako ako KE44 ma pobavilo ako už je zrazu dobré aj AT, lenže reálne on sa nemá ako dostať ani tam.Tsunoda ostane kde je ak majú rozum a Peréz bude mať výkony tak nemajú dôvod ho tam silou mocou posadiť do RB zbytočne skoro. Peréz ostane lebo prečo by nemal a lepší ako Alex bude asi vždy.
Jediná šanca je, že skončí Gasly čo 1. ak by bolo úplne, bola by to škoda 2. mohol by ísť do Renaultu avšak tam musí skončiť Ocon a to si ja nemyslím že sa nespamätá natoľko aby sa to stalo = ak by porazil Alonsa jediná možnosť teda je že by po roku skončil znova ten. Tým pádom miesto nie je nikde. Iné tími sa o neho biť nebudú a na konci poľa majú pilotov jeho kvalít s oveľa viac peniazmi v radoch.
Bohužiaľ pre Alexa VC Abu Dhabí 2020 bola ak sa nestane nič nečakané jeho poslednou.
Paradoxom je, že on má pódia pričom jazdec ako Hulk nie. To je presne ten bizár o šťastí = Hulkovi nevyšlo nikdy aj keď kvality na neho mal, Albon ho vždy tak nejak náhodou uplácal.

2 Likes

Šanci mal veru az az…proste neuspel…zajazdi si v inych seriach

2 Likes

Jo, ja si ho v DTM viem predstaviť, ale na F1 to tento rok rozhodne nebolo. Je tam X lepších a ak by pre neho skončil Peréz to by bol koniec.
Len som chcela poukázať práve na to, že tieto nádeje sú proste už falošné = neukázal dosť na to aby šancu znova dostal …ako taký Ocon ktorý pred rokom out nejazdil rozhodne zle a aj ten to mal/má len tak tak a je stále jednou nohou out. Jeho jediná šanca sú thajci a nejaké politické rozhodnutie.

1 Like

Ved jasne…nech uz bolo za vykonmi cokolvek sancu dostal dokonca v spickovom time…ale je pravda ze vypraval ze do AT nepojde a teraz co by dal za to…no o rok budeme citat ze chce do Haasu ci Williamsu

3 Likes