Ak Lawsonovi nedáme miesto pre rok 2025, tak ho stratíme, priznal Marko | Magazín F1 - F1online.sk

Takových je v současné F1 pomálu, všichni raději čekají na zázrak ve svém týmu

Chápem a súhlasím.

Ale Rosberg 2.0 sa stať može. Znova, veľa rovín a súhlasím vo všetkom čo si písal v odpovedi priamo mne, teraz vyslovene “konšpirujem”.

Určite si myslím, že v Audi alebo MB ma väčšiu šancu na zisk titulu (pri ponechani neznámej ohľadom toho ako kto zvládne pravidlá 26) ako popri Maxovi.

Nezda sa ti zvlastne, ze tu povestnu mentalitu sampiona mali podla tvojich prikladov vylucne timove dvojky, ktore nikdy titul neziskali?

Teda s vynimkou toho Sennu a Prosta, kde Prost po dvoch rokoch v McLarene z timu doslova utiekol, lebo si nevedel predstavit so Sennom dalsie posobenie.

Ano, Rosberg je asi najlepsi priklad, ze sa da uspiet aj proti sampionovi ako Hamilton. No aj tam skor plati, ze vynimka potvrdzuje pravidlo. Hamilton v roku 2016 nemal uplne najlepsiu formu a aj napriek tomu potreboval Rosberg obrovsku porciu stastia, aby ten titul nakoniec ziskal.

2 Likes

ale pochopim ak Sainz pojde do MB. Pisal som to aj inde, ze to je asi najlepsia moznost z dlhodobejsieho hladiska. To je podla mna aj dovod preco ostatni su zadebneni v jednom time na X rokov. Rozmyslaju dlhodobo, nema zmysel menit tim, ked nie je jasne, kto bude mat top auto a ked sa dostanu do slabeho timu, nas5 do stareho ich len tak lahko nezoberu takze to chapem. Keby boli timy vyrovnane tak by boli aj castejsie prestupy jazdcov.

tym chces povedat, ze dnes znamka vitaznej mentality, je vynachadzavo pretrvat v horsom time a pockat si kym sa zlepsi namiesto prestupu do top a dokonca dominantneho timu? Taky Fangio prestupoval aj v polovici sezony ked videl, ze jeho sucasny tim straca prevahu.
inak Prost tiez prestupil do McL k Laudovi.

chcel som len povedat, ze ak chce byt pilot sampion, musi si verit a ak si veri, tak sa neboji nejakeho Verstappena. Pochopim, ze nepojde do timu, kde z neho chcu spravit vyslovene nosica vody a prikazovat mu prepustat pozicie. Bohuzial toto je asi pripad dnesneho RB a predtym MB atd…:confused:

edit: asi som si odpovedal na otazku v predchadzajucom prispevku :smiley: Spomenul som si este na Caseyho Stonera, z Ducati odisiel v momente ked podpisali Rossiho a po podpise Marqueza Hondou, odisiel z MotoGP uplne…

V podstate ano. Prinasa to so sebou benefit, ze ten tim je postaveny okolo teba, co je pre dnesnych sampionov absolutne klucove.

Do top timov k top jazdcom prestupuju pretekari ako Massa, Barrichello, Bottas, ci Gasly, pretoze im sa nikdy lepsia prilezitost nenaskytne a nemozu dufat, ze sa okolo nich vybuduje nejaky top tim. S tym, ze by mali mentalitu sampionov a verili si, ze idu porazit Schumachera ci Verstappena a ziskat titul, maju ich prestupy samozrejme pramalo spolocneho. Keby bola Sainzova jedina alternativa nejaky Haas ci Alpine, tak snad do toho Red Bullu aj pojde, lenze on ma lepsie perspektivy v timoch, kde bude jednotka bez toho, aby na to musel porazit Verstappena a kde je sanca bojovat o najvyssie priecky.

Co robil Fangio bohuzial netusim. Prostovmu prestupu do McLarenu predchadzala slaba sezona zo strany Laudu, tam je celkom logicke, ze si na neho Prost veril. Lauda bol samozrejme vehementne proti, ale nevedel ovplyvnit rozhodnutie timu.

Nemyslim to v zlom, ale to je na urovni takeho mizerneho motivacneho citatu, ktory sa snazi ludom natlacit do hlavy, ze dokazu vsetko, len si musia verit a tvrdo makat. Ale tak to nefunguje ani v zivote, ani v F1.

V realite existuju zasadne vykonnostne rozdiely medzi pilotmi, ktore vierou neoklames a ktore ako pilot musis vnimat, ak chces urobit rozumnu volbu timu, pretoze tie vykonnostne rozdiely sa na trati prejavia. Sainz je skvely pilot, momentalne nie je na Verstappenovej urovni, a keby si nahovaral nieco ine a odpratal sa k nemu do Red Bullu, utrzil by porazku, ktora mu mmoze vyrazne znizit kredit a zatvorit mu dvere v inych timoch, kde by za spravnych okolnosti mozno aj ziskal titul.

1 Like

ale ja som to myslel opacne. Ked chces nieco dokazat musis si verit. Keby ja zavodim s Verstappenom tak je uplne jedno ci si on bude verit ale pri vyrovnych superoch je to velmi dolezite.
Kazdopadne, raz sa mozno o nejakom pilotovi bude hovorit “ten bol ale sikovny, vedel, ze na toho supera nema, tak domyselne isiel do oneho timu, ktory nakoniec postavil najrychlejsie auto a s prehladom a kludom timovej jednotky si vyjazdil tituly”.

Inak s tebou suhlasim, MB je jeho najlepsia moznost ak nechce riskovat stratu svojej hodnoty na jazdeckom trhu a riskovat prepad RB kvoli motoru sucasne. Asi je to prilis velke riziko.

dobru noc :v:

Pozice Verstappena v tymu je nechutna a zvracena, proto tam k nemu ocividne nikdo nechce.

Nuž uvidíme, podľa mňa je dosť naivný, ak by šiel do RB, ak tam ešte bude Max. Viac zmyslu fakt dáva Merc alebo prípadne Audi. :slight_smile:

2 Likes

Presne ako tvoja na tomto fóre. Preto diskutujes sam a sem tam ti odpisem :ok_hand:

2 Likes

Jses nezajimavej, stip :pinched_fingers:

1 Like