Ak chce ísť do Red Bullu, musí nás ohromiť, hovorí Horner o Ricciardovi | Magazín F1 - F1online.sk

Sezóna ešte ani nezačala a niektorí už videli Daniela Ricciarda v Red Bulle. Úvod ročníka však priniesol trpké vytriezvenie. Júki Cunoda sa uviedol fantastickými výkonmi a bodmi, kým Ricciardo chybami a veľkou stratou. Po výmene šasi v Číne začal pozitívne, až kým Lance Stroll definitívne neukončil jeho nádeje na skvelý výsledok. Šanca na prestup do Red Bullu sa mu tak opäť vzdialila.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/151958/ak-chce-ist-do-red-bullu-musi-nas-ohromit-hovori-horner-o-ricciardovi

Ricciardo sa uz do Redbullu nedostane. Nie je sanca, ze zacne porazat Cunodu. A to Cunoda stale nema meno ani ako Albon ci Ocon co su vlastne taki lepsi stredopoliari. V Astone je plno a ak RBPT naozaj nebude tam kde by chceli byt, cez Cunodu moze byt cesta k predlzeniu kontraku s Hondou. Ja byt Hornerom tak Cunodu posadim vedla Maxa. Minimalne do doby nez sa to utrasie s motormi.

Tsunodu klidně porážet může… Zase pozor - Juki vede nad Ricciardem v kvalifikacích 4:1, to ano. Ale v závodech byl v jednom Daniel o něco lepší (nebylo to jen o té týmové režii nakonec), v posledním v Číně pak byl dokonce lepší zcela ve všem. Ze zbylých tří navíc v jednom tým Danielovi naprosto zpackal pitstop, kdy pak nevalný zbytek už byl spíš jen důsledkem tohoto. Celkově vede Juki 3:2, ale reálně pro srovnání spíš 2,5:2, žádný velký rozdíl.
Uvidíme, zda byla Čína jen výkyv nahoru u Daniela a dolů u Yukiho, ale celkem vzato by mne vůbec nepřekvapilo, kdyby Daniel nakonec přece jen převahu v rámci týmu získal.

Jeho problém je v něčem jiném - totiž že pro místo v RB mu nestačí prostě porazit Yukiho, potřebuje ukázat něco navíc. A zatímco na vítězství v rámci týmu bych na něj možná i vsadil, tak k něčemu vyloženě exkluzivnímu jsem docela skeptický :frowning:

Ad Tsunoda do RB - za mne nesmysl, není to pro ně nejlepší volba a končí i vazba s Hondou, to prostě nemá žádnou logiku. Pokud by náhodou RB tohle udělal, tak by to nejspíš znamenalo intenzivní jednání na pozadí s Hondou a možná i další nečekané prodloužení spolupráce. Ale bez nějakého podobného důvodu v pozadí to prostě není reálné vůbec.

Daniel mal tusim v Cine nove sasi. Uz parkrat v minulosti sa stalo, ze po vymene sasi zacal pilot podavat lepsie vykony. Takze Daniela voci Jukimu by som este neodpisoval. :slight_smile:

Furt se mluví o úpadku RB. Pro mě osobně by byl jasný signál úpadku kdyby se Ricci dostal zpět do Ačka.
Ale to se nestane :slightly_smiling_face:

Když nad tím tak přemýšlím, troufalé tvrzení :smile:

1 Like

Ode mě moc předpovědí neuslyšíš (nechci dopadnou jako vy :stuck_out_tongue:)
Nicméně Max v Astonu a Ricci v RB nebudou, to klidně napsat můžu :slightly_smiling_face:

Já nic neříkám, jen že je to troufalé tvrzení, a je pochopitelně zarchivováno :slightly_smiling_face: Oni podle mého Ricciho hodně chtějí, jen jim jaksi nenaplňuje jezdecké minimum :smile:

2 Likes