Abiteboul končí! Nedostane ani vedúcu rolu v automobilke Alpine | F1online.sk

Po mnohých a mnohých mesiacoch špekulácií a kritiky to napokon prišlo. Cyril Abiteboul po piatich rokoch končí ako šéf tímu Alpine (donedávna Renault) a nebude pokračovať ani ako šéf automobilky tak, ako naznačovali posledné špekulácie. A oficiálne stanovisko nehovorí nič ani o príchode Davide Brivia, ktorý mal tím posilniť. Abiteboulove povinnosti naopak prevezme Laurent Rossi.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/20522/abiteboul-konci-nedostane-ani-veducu-rolu-v-automobilke-alpine

tak toto bude bud hop, alebo trop.

Vau, pán Kráľ bude mať radosť. Ale dobre hovoril, že tak dve silné osobnosti ako Alonso a Cyril si v jednom tíme predstaviť nevie.

Čekal jsem že ho někam odklidí, nakonec dostal kopačky úplně.

Cez to všetko bol pre mňa jeden z najsolídnejších šéfov… Iste aj on hral politiku, ale páčilo sa mi, že si nenechal skákať po hlave.

Dlouho, hodně dlouho trvalo, než si Renault uvědomil, že vyhodit Vasseura byla osudná chyba.

1 Like

Mekáč zabral moc hezky. A kyseliny? Stále stejná ekologická katastrofa, stále stejná… :-1:

1 Like

No pekne, neviem prečo, možno že im fandím ale neprišlo mi neprišlo že by robil niečo vyslovene zle oproti ostatný šéfov tímov. Čo bude teraz zaujímavé je že kým ho nahradia, vyhodiť ho je jedna vec ale nájsť niekoho lepšieho bude zaujímavé.

Že nie? Mal zákazníkov v podobe Redbullu a ToroRosso no svojim správaním a postojmi ich vyštval preč, tým stratil pre automobilku cenné dáta pre vývoj motorovej jednotky. McLarenu, tiež nedodal úplne to čo chceli, no nejako sa s tým popasovali ale napriek tomu prechádzajú k Mercedesu čo znamená, že Renault má len jednu stajňu so svojimi motormi.
A teraz trochu konšpirácie: možno je to politika v pozadí, kedy už Redbull vie, že nemá šancu udržať duševné vlastníctvo Hondy a tak vyššie vedenie redbulu dohodlo s Renaultom že ak Cyril odíde, oni sú ochotný odoberať od nich pohonné jednotky :smiley:

2 Likes

Tvoje konšpirácia může být postavená na reálných základech. Možná právě kvůli RB byl Cyril odejít.

1 Like

Zaujimave, De Meo vyzeral byt velky podporovatel Abiteboula, ktory vraj presadil, aby sa Renault F1 premenoval na Alpine a aby sa vytvorila divizia Alpine, ktoru mal viest… muselo sa nieco udiat ked ho prepustaju zo vsetkych pozicii.

Nemám na to dôkazy, preto som to rovno označil ako konšpiráciu, ak sa to preukáže potom to môžem zmeniť. Ale áno vychádzam z reálnych racionálnych základov a hlavného pravidla biznisu, ktoré spomína často aj Pepa Král: “peniaze až na prvom mieste”.

Počty jsou jednoduché. Ani loni kdy Ferrari propadlo skončil Renault a to dokonce s Riccim za volantem až na pátém místě a to je na tovární tým žalostně málo.
A když od Renaultu pláchl i McLaren, tak je logické, že se bude Renault snažit získat RB zpátky. Ono vyrábět tak předražený motor pouze pro jeden tým je nesmyslné.

podla man velmi trefne… tiez ma to ako prve napadlo :+1: :wave:

No ak Redbull naozaj u Renaultu v 2022 zakotvi, tak je to dost mozne. To by ale musel niekto s Redbullom za Cyrilovym chrbtom jednat.
Ja si myslim, ze keby Renault (s Cyrilom) nevymyslal somariny a od 2014, 15, 16 sa poriadne sustredil na motor tak jeden alebo aj dva tituly Mercedesom odoberu.

1 Like

A ja som si myslel že Redbull odišiel od Renaultu pre to že ich motory boli málo výkonné a spoľahlivé a aj preto že Honda im ponúkla svoje motory zadarmo na čom ušetrili dosť peňazí. A teraz sa človek dozvie že to bolo preto že Ciril bol na nich zlí :grin::grin:. Neviem ako si predstavuješ že funguje taký tím f1 ale ja pochybujem že všetko stojí na jednom človeku a keď sa ten vymení hneď sa všetko zlepší.

A myslíte si že nejednal? Prachy sú prvoradé, niekto z vyššieho managementu si povedal, že treba skúsiť zohnať zákazníka, inak sa neoplatí ostať a radšej skončiť s týmto projektom.

no niektori maju velmi skreslene predstavy ako to funguje, pritom osobne spory su az na poslednom mieste, ale niektori si myslia, ze su na prvom :slight_smile:

rb chcel od renaultu odist uz v 2014, lenze nemal kam a vlastne rb by nemal problem odist od renaultu aj pocas vitaznej ery, len zas nemal kam :slight_smile: a to tam vtedy abiteboul nebol :slight_smile:
rb nikdy nemal s renaultom nejak zvlast dobre vztahy a vzdy si do renaultu redbullaci kopli ked bola prilezitost. skor bolo prekvapive, ze ako dlho to renault toleroval

Nehovorím že Cyril bol na nich zlý, no urobil zopár rozhodnutí, ktoré boli len poslednými kvapkami.
Samozrejme v tom hrala hlavnú rolu aj úspora, ktorú im ponúkala Honda. Ak by boli s motormi Renault spokojný, nemyslím si že by išli do takého rizika, zvlášť, keď videli to nie veľmi úspešné spojenie McLarel+Honda.

[mp1] áno osobné spory sú až na poslednom mieste, ja som to ale nemyslel tak, že by tie osobné spory boli tým dôvodom ako takým, ale tie rozhodnutia ktoré Cyril spravil a ktoré (či už priamo alebo nepriamo) poškodzovali Redbull.

A aké to boli rozhodnutia podľa teba čo Cyril urobil čo boli poslednými kvapkami. Ok Redbull nebol spokojný s motormi ale Cyril s tým nemal čo urobiť nebol šéf motorárne.