Pracovať pre Ferrari je v Taliansku považované za veľkú výsadu. O zamestnaní v tejto firme sníva nejeden Talian a treba povedať, že Ferrari bolo na Apeninskom polostrove vždy priekopníkom v oblasti odmeňovania zamestnancov. Pomyselnou vlajkovou loďou starostlivosti Ferrari o pracovníkov sú koncoročné bonusy.
ak tie premie dostanu aj zamestanci pracujuci na f1 pocita sa to do rozpoctoveho stropu, alebo je to pekny sposob ako top timy dokazu vybabrat s rozpoctovy stropom?
tieto premie v pripade samotneho timu f1 mozu znamenat naklady 10-15mil. a to je uz suma ktora v rozpoctovom strope zavazi
Nie nerátajú tak isto ako rodičovská dovolenka, PNka atd. Je to kvôli tomu aby tímy nenútili zamestnancov sa vyhýbať takýmto veciam a nehrozili za to vyhadzovom. Ale je tam podmienka, že napr odmeny musia byť pre všetkých nie iba pre top tier zamestnancov. A Ferrari to rozdáva každý rok každému určitý podiel podľa toho ako sa im darí na trhu. Dostane to šéf aero oddelenia tak isto ako upratovačka pokiaľ je zamestnaná vo Ferrari SpA
lenze z pohladu rozpoctoveho stropu to je riadna diera v pravidlach, ktoru nemozu vyuzivat timy ktore niesu len diviziou velkej automobilky
ferrari si o moze kvoli tomuto dovolit mat nizsie mzdy oproti svojej konkurencii(myslene v f1) ktora nemoze pouzit tento trik na financovanie svojich zamestnancov
Já tedy nevím, ale že by měl zaměstnanec italského autoprůmyslu plat pouze kolem 2300 eur hrubého měsíčně?! To je v podstatě na úrovni Škodovky, dokonce možná malimko níž. (Jestli jsem tedy správně pochopil údaje v článku) To jsem myslel, že jsou to větší frajeři!
ak sa nemylim, tak je to nastavené tak, že bonusy su mimo cost capu, ale len do určitého limitu, aby to nebolo tak, že by tým obchadzalo cost cap tak, že by dali vsetkym napr minimalku, a ostatne by dali do bonusov, čiže využívať to môžu všetci do určitej hranice, a som si istý, že aj využívajú… samozrejme menšie tímy ako haas napríklad ani nenarážajú na problém cost capu, čiže oni to tak nevyužijú, ale tímy, ktoré sú s rozpočtom nad cost capom, tak tie to môžu využiť bez ohľadu na to, či su diviziou automobilky, môže to urobiť napríklad aj red bull
no vsetky timy to robit nemozu, lebo ak by vyplacali bonus timy ktore su napr. v strate, alebo dosiahli ovela horsi vysledok ako sa od nich ocakaval tak ako obhaja, ze zamestnancom vyplatili bonus?
a ak to timy ktore narazaju na rozpoctovy strop robia bez ohladu na vysledok tak nejde o nic ine ako o ucelove obchadzanie rozpoctoveho stropu
ved aj ten bonus pre zamestnancov timu ferrari vyznieva smiesne vzhladom na vysledok ferrari v minulej sezone, ktory bol daleko za ocakavanim. ak by zamestnanci alpine dostali 15tisic bonus za minuly rok, komu by sa to vzhladom na vysledok zdalo normalne?
aj toto ukazuje, ze ten rozpoctovy strop stale nieje dobre nastaveny a stale uprednostnuje velke a bohate timy
Ale to je bonus podľa akciového trhu. To není bonus za výkon, to sú úplne iné bonusy keby vyhrali titul a tie idú do stropu. Ferrari odkedy vstúpilo na akciový trh a odtrhlo sa od Fiatu/Stelantis každý rok vypláca zamestnancom nejaké percento ako sa im darilo na akciovom trhu a z toho zisku, to nemá až tak moc spoločné a výkonmi, minulý rok im tie peniaze zdvihol Hamilton.