Verstappen si podľa Hamiltona myslí, že pravidlá preňho neplatia | Magazín F1 - F1online.sk

Lewis Hamilton a Max Verstappen sa v nedeľu stretli na trati viac ráz, ako by si azda želali. A každý takýto stret sa mohol skončiť vypadnutím oboch z nich, bojovalo sa s vypätím všetkých síl. Pilot Red Bullu sa však nedokázal udržať v rámci rozumných medzí, myslí si Lewis Hamilton.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/50744/verstappen-si-podla-hamiltona-mysli-ze-pravidla-prenho-neplatia

Súhlas, vačsina incidentov bola cez čiaru a k tomu jeden pomerne nešťastný moment, ktorý dopadol dobre, nestranný pozorovateľ musí súhlasiť.

Pozerám to video, no a Max okrem toho, že brzdil tam aj nemenil smer? Toto malo byť ako prepustenie pozície? Navyše Lewis tú informáciu ešte nemal. Ja by som na jeho mieste tiež netušil, čo sa deje.

Lewis tu informaciu za A mal a za B on tam načo brzdil ?

no ak tu informaciu mal, tak je to Lewis kto tam brzdil bezdovodne.

Ehm, a to akože keď netušil, čo sa deje, tak primeraná reakcia je mierne spomaliť a potom to napáliť do auta pred sebou? Zaujímavé, pre mňa by bola primeraná reakcia normálne to pomalšie auto obísť.

1 Like

Všetci tvrdia, že nemal, tak neviem. Snáď sú všetky vysielačky verejné. Ja som pozeral onboard, čo tu je a ja by som na jeho mieste bol tiež opatrný. V ideálnej stope, brzdil tam a menil smer, Lewis asi čakal nejakú prasárnu z Maxovej strany.

Pozerám to ešte raz a kde ho mal obísť, veď Max tam behal zo strany na stranu a potom asi nečakane zabrzdil. Ja neviem, najdôležitejšie je, či Lewis tú info mal, ale toto v žiadnom prípade nebolo bezpečné prepustenie pozície. Veď si poriadne pozri čo tam Max stvára.

Massa kritizoval Maxa (inak jeho fanúšik) ze vodič ma zostať na kraji ako znak že ho pusta. Ale Max tam zakluckoval… nabudúce si spomeňte keď niekto na diaľnici zabočí doľava keď vás bude “púšťať” aby ste ho obehli :wink:

1 Like

Keď ma niekto púšťa na diaľnici tak nespomalujem. Ale ty asi nepatríš medzi držiteľov vodičského oprávnenia. :wink:

Vzhľadom na tvoju logiku, ty asi nepatríš k ľuďom s aspoň dvojciferným IQ :wink:

To by som chcel vidieť ako nespomalis ked auto pred tebou kľučkuje, nevies co čakať a musis sa vyhnúť havárii inak je koniec. Maxovi vyhovalovala akákolvek havária s lewisom… matematika hovori jasne a bude rovnaká aj budúci týždeň. Crashstappen 100%

Update: Výsledky telemetrické to krásne potvrdili :wink:

2 Likes

necakal. Dobre vedel, ze ho pusta este pred detekciou DRS aby mu tam hned naparil plny kotol aj s DRS. Prekabatil ho a Verstappen mu tam od zlosti lizol brzdu. Alebo mozno to bol len zbabrany manever od Maxa.

Lebo na lujza a mrdcedes ine pravidla neplatia

No a ty keby si mal o jeden bodík nižšie IQ tak si už rastlina. :smile:

Čo potvrdzuje telemetria? Že kľučkoval? Iba to že pribrzdil, čo je prirodzené, keďže chcel pustiť pred seba Lewisa ešte pred DRS a Lewis ho naopak nechcel predbehnúť presne kvôli tomu istému dôvodu. Bol to len boj o výhodu vo forme DRS. A Lewis môže klamať koľko chce, že netušil o čo Maxovi ide. Zaberá to len na jeho fanúšikov a tých čo seno žerú.

Podla videa je to hamiltonova chyba,Max sice spomalil a siel do stredu trate ale Hamilton ho nechcel predbehnut hoci ho predbehnut mal a mal aj dostatok miesta,v okamihu ked pridal plyn a isiel mu spravit “myšičku” spoza zadku tak to nezvladol a nabúral mu zadok, vysielacka hned do pol sekundy po strete oznamila ze Max prepusta poziciu a kedze je oneskorena tak uz v okamihu keď Max spomaloval tu informaciu mal…Hamilton je stary lišiak,zahral to dobre :slight_smile: tak ako v silverstone vyradil Maxa a zhrabol mu 25 bodov…Max uz mal byt majster sveta,Hamilton ma lepsie auto lebo nahodili vykonnejsi motor aj ked je to zakazane (jasne ze sa odvolali na spolahlivost) ale Max je väčší talent

Brzdiť nie je prirodzene a je to proti pravidlám. Samozrejme že tušil o čo Maxovi ide, veď to krásne ukázali o par kôl neskôr. Jednoducho tá pustím a o 2 sekundy predbehnem a mam DRS… opäť, toto nie je prirodzene púšťanie pozície!!!

Ja sa nehádam len sa snažím poukázať na to, že Lewis zavádza a klame.