Toto ešte nie je vybavené, upozorňoval Wolff po pretekoch a mal pravdu | Magazín F1 - F1online.sk

a pri tom, keby sa FIA ubezpecila najprv, ze mercedes dal vediet hamiltonovi o tom prepustani, tak by sa nic z tohto nemuselo riesit, ale takto od toho prepustania pozicie to bolo zavodenie o to kto je vacsi idiot, Verstappen, Hamilton alebo FIA? moj rebricek je 1. Ver 2. FIA 3. Ham :smiley: :smiley:

Max preteka velmi neferovo.

1 Like

no neviem, mne sa zdá, že po tom náraze bola ešte jedna situácia, za ktorú dostal ten trest 5s

Lebo Hamilton v Silverstone bol extremne ferovy.
Hamiltonovci, nedajte sa vysmiat.

1 Like

no podľa mňa jediný idiot bol Max, podľa všetkého Lewis priznal, že vedel o prepúšťaní, len nechce dopustiť presne to, čo sa stalo po tom, ako ho reálne Max pustil, tým pádom je z toho FIA, resp. Masi “vonku”, Lewis snáď za to vytlačenie Maxa

Janko_Hrasko : tak si to vsetko “moje” vyvratil.
Hamilton vytlacil Maxa za trate - bez trestu.
Co mi na toto napises ?

napisem ti na to, ze Brazila 2021. komisari nastavili precedens, ze vytlacanie mimo trate je absolutne v poriadku pokial je tam vybehova zona. let them race…

co si myslis ze Max je jediny, kto moze vytlacat? mozu to teraz robit vsetci 20ti jazdci a je dost pravdepodobne, ze Max sa sem tam ocitne tej druhej menej prijemnej pozicii.

1 Like

takze to, ze ma lujzo silnejsi motor tak to opravnuje maxa jazdit chrapunsky?

maxo ma zas lepsie auto do zakrut, to nepravnuje lujza jazdit chrapunsky? :slight_smile:

navyse to s tym silnejsim motorom nieje take jednoduche, on ma mozno teraz k dispozicii vyssi vykon ale len preto, ze vymenili motor a za to dostali trest. nikto nezakazal redbullu spravit to iste, kludne mohli vymenit motor a tiez by z neho mohli pocas povedzme 3 pretekov vytazit viac vykonu ako ked ma ten motor vydrzat 7-8

a rychlost na rovinke nieje len o motore, v roku 2014 mal williams daleko vyssiu rychlost na rovinkach ako samotny mercedes a v tom case este ani neplatilo pravidlo, ze zakaznik musi dostat k dispozicii identicke motory s identickymi mapovaniami ako tovarensky tim
rychlost na rovinkach je aj o pritlaku, ak ho mas vela tak si rychly v klukatych usekoch, ale pomalsi na rovinkach, ak ho mas menej tak naopak. mohli ubrat z pritlaku, to im nikto nezakazal

2 Likes

Nie, nemyslim si, ze ho to opravnuje.
Tvrdim, ze to je to jedine co mu zostava.
Ist tvrdo, na hrane pravidiel.
Mat rychlejsie auto ako to ma Hamilton, nepotrebuje tak ist.

Mne z toho vychadza, ze taky Mazepin tym ze ma najslabsie auto moze jazdit najtvrdsie zo vsetkych… Nie?

tak by to malo byt
a ak by sa na start postavil nejaky jano v tanku ten by ich mohol jeden po druhom vyradit a potom uz len dokruzit vitazoslavne do ciela :slight_smile:

Mazepinovi nejde o titul, toho sem neplet.

Myslím si, že včerajšok naozaj ukázal dvojaký meter. Narážam na to, že pri niektorých incidentoch boli schopní dať komisári trest do minúty. Príklad Tsunoda.

Pri riešení problémov vedúcich dvoch - to prešetrujú príliš dlho, boja sa zasiahnuť o titul… Každopádne nechcú aby jeden z nich získal výhodu. Včera sme mali dvoch ľudí, ktorí si skrátili trať. Max Verstappen s Valtteri Bottas. Maxovi sa udelil trest 5 sekúnd, aby sa stratila jeho výhoda zo získanej pozície. Bottasa ani len neprešetrovali, pričom jeho získanie pozície znamená viac bodov do PK.

zas chces aby sa posudzovali inak zakroky tych co su v boji o titul a tych ktory nie su?

1 Like

a ziskal Bottas poziciu na trati alebo nejaku trvalu vyhodu? daj sem video, lebo si jeho zakrok nepamatam.

1 Like

Bolo to po 2 štarte, prebrzdil a stratil pozíciu voči Oconovi a Ricciardovi. Hneď sa vrátil na trať a blokol tam tuším Gaslyho, ktorý šiel hneď za Ricciardom. Keby si neskrátil trať, tak by šiel úplne mimo ideálnej stopy a zblokoval by to tam celé… Ako podľa mňa to zas až na ten trest nebolo, keďže je to tam fakt úzke, ale prešetriť to mohli. Keď už prešetrujú úplne všetko.

pokial neziskal pozicie k dobru tak sa to netresta. urcite nie po starte/restarte… objektivne… ved sa pozri ako to napalil alonso mimo trat pomedzi kuzelky (tusim v rusku?).

1 Like