Toto ešte nie je vybavené, upozorňoval Wolff po pretekoch a mal pravdu | Magazín F1 - F1online.sk

Mercedes mohol po pretekoch cítiť isté zadosťučinenie, keďže Lewisovi Hamiltonovi sa podarilo zvíťaziť a prekonať všetky prekážky, ktoré mu nastražil Max Verstappen. Avšak Toto Wolff nebol vôbec spokojný a avizoval, že preteky budú mať dohru. A napokon aj mali.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/50784/toto-este-nie-je-vybavene-upozornoval-wolff-po-pretekoch-a-mal-pravdu

Hamilton sobota : nebezpecne blokovanie Mazepina : Bez casovej penalizacie, bez posunu na roste - nepotrestané

Hamilton sobota : nespomalenie počas žltej fázy : Bez casovej penalizacie, bez posunu na roste - nepotrestané

Bottas nedeľa : prejdenie mimo trať cez šikanu po štarte : Bez casovej penalizacie, bez posunu na roste – nepotrestané

Verstappen : prejdenie mimo trať cez šikanu po štarte : 2 krát pustil ako trest Lewisa pred seba + ďalší 5 sekundový trest – potrestaný za 1 skutok bol reálne 3 krát !

ESTE MI TU NIEKTO IDE PISAT O TOM, ZE FIA NEOCHRANUJE MERCEDES ?

A AKO JE MOZNE ZE MAX PO PREPUSTENI POZICIE V ZMYSLE PRAVIDIEL DOSTANE NÁRAZ ZO ZADU A POTOM BOL VYZVANY JU PREPUSTIT ZNOVA (KOHO TO BOL PROBLEM ZE NEPREDBEHOL MAXA) A NAKONIEC PO 2 NASOBNOM PREPUSTENI ZA TO ISTE DOSTANE ESTE 5 SEK TREST ?

1 Like

A bottaska pocas SC omylom skocila na brzdu? Nechutni, vychcani, zakonom chraneni pokrytci, ktori si myslia, ze f1 patri len im a len oni mozu vyhravat. Uplne znicili f1, znicili sport a spravili z toho vojnu.
Ja byt Red Bullom tak sa na vsetko vys3ri3m a do poslednych pretekov nenastupim

3 Likes

No ale aspon obidvaja chlapci z Mercedesu nasli trat.Su taky jazdci ktory z Brazilie dokazu vytlacit supera do Argentiny a ked su Saudskej Arabii tak hladaju skratky cez Sudan…nevadi, dobre to dopadlo, dufajme ze Holandsky Hormon nikoho nezabije.

1 Like

A co by si povedal na to ako v Baku 2018 Hamilton pocas zltej fazy vo vyjazde zo zakruty nahle skocil na brzdu a Vettel si onho skoro rozmlatil predne kridlo ?
To tiez dobre dopadlo ?
Hamilton je čistý a svaty ze ?

1 Like

dostal trest. a blokovania v treningoch tresty na starte nedavali. ukaz mi jeden ak sa mylim.

Hamilton nikdy okolo zltej fazy nepresiel. vypla tesne pred nim. rovnako ako napr Sainz pred 2 tyzdnmi.

trest je za zyskanie trvalej vyhody prejazdom mimo trat. preco by mal byt trest za to ked ziaden cas ani poziciu neziskal?

opat raz si zabudol napisat ze presiel mimo trat a ziskal vyhodu…

je na Maxovi aby sa vzdal vyhody, ktory neopravnene ziskal a nevzdal sa jej.

1 Like

v baku telemetria ukazala ze Hamilton na brzdu nahle neskocil. tu telemtria ukazala ze na brzdu Max skocil. vidis tam rozdiel?

1 Like

toto nemyslis vazne co tu pises akoze. To ze tvoj Maxik jazdil na chrapuna cele preteky, to si nenapisal. Keby tam bol niekto iny a nie Hamilton, tak tvoj Maxik je po druhom restarte niekde v bariere, asi tak. Maxik na majstra este nedozrel a s jeho prístupom chrapunskym nim ani nikdy nebude

1 Like

Jasne ze jazdil na chrapuna.
Co ine mu zostava ked ma Hamilton silnejsi motor ?
Alebo mi chces napisat, ze na rovinke ho dobiehal vdaka svojmu jazdeckemu umeniu ?

Skuste mi napisat Hamiltonovci, zaco ze to Maxo dostal 5 sekund.
Lebo Lewisa pred seba reálne pústal.

Nie som Lewisov fanúšik a ani Mercedesu ale čo sa týka žltej vlajky tak tá sa vlastne nestala. Bola vyvolaná omylom a aj to na menej ako 1sek. Takže nemôže dostať trest za niečo čo sa nestalo/resp. stalo sa to omylom na menej ako 1 sek. Bola to chyba vedenia pretekov takže tam je za mňa všetko v poriadku.

2 Likes

predtým ako budeš chcieť niečo napísať, aspoň si zisti, za čo dostal Max ten 5 sekundový trest…

1 Like

Chroustalovi nepíš fakty, on to nepochopí. Aj Janko_Hrasko mu to pekne zhrnul, ale on si ide svoje. Obhajuje neobhájiteľné a každý jeden príčetný fanúšik F1 vidí, že Max je nebezpečný a veľa trestov nie len túto sezónu sa mu neudelilo, aj keď za rovnaké/podobné sa trestalo. A posledné preteky - už len hlupák bude obhajovať správanie sa Maxa - ani RB si to nedovolí a snažia sa to zľahčovať a typicky ukazovať prstom na niečo iné…

3 Likes

pravidlo je také, že musia spomaliť na 40%, ide o to, aby nešli rýchlo, nie preto, aby nešli pomaly, Bottas nič neporušil

1 Like

Vždy bude mať niekto silnejší balík. To ale neznamená, že zvyšok poľa môže jazdiť chrapúnsky. Ak sa nepáči, tak sú tu aj iné série, kde technika nehrá takú rolu.

1 Like

ved pre to opustenie trate a ziskanie vyhody, ked sa ho hamilton snazil predbehnut…Za to dostal penalizaciu prepustit poziciu a potom mu dali este za to iste aj 5s…nefandim ani jednemu ale toto bolo zlyhanie zo strany fia a obrovske…prepustil mu poziciu(ten druhy pokus) + dostal 5s + musel ju prepustit znova

1 Like

5s dostal za tú druhú situáciu, keď sa mu Hamilton tesne vyhol, ale autor komentára si zjavne myslel, že tých 5s dostal za to, keď spomalil a Hamilton do neho “nabúral”

ano za tu situaciu, ale za tu situaciu dostal aj trest prepustit pozicu…takze dostal 2 tresty za 1 incident a ktomu to prepustenie pozicie musel urobit 2x…neviem kde sa pise, ze po prepusteni pozicii si ju nemozes vzapati zobrat nas5…kazdopadne dostal 2 penalizacie za 1 incident

1 Like

Nee, ja som bol v tom ze 5s za skratenie trate v sikane.
Slavo a Lewis v tu chvilu spomalil na 40 percent ked prášil po nove gumy ?

zjavne áno, keď nedostal žiadny trest