Porušil Hamilton pravidlo o desiatich dĺžkach vozidla? | Magazín F1 - F1online.sk

To co napisal Zyklo, nema hlavu a pätu ?
Inak, Valteri si tiez skratil trat cez tu sikanu a nevratil poziciu - nepotrestané …

Však to tam je jasne napísané :

Nič o vyvesení tabúľ sa tam nepíše…
Následne sa píše o tom, čo nastane keď maju standing start a safety car odide.

Je to presne navod ako sa reštartovava zavod a to sa deje po prerušení a teda červených vlajkách… a teda vôbec neviem čo by si ešte chcel vysvetliť

ano viem co tam pise. a rozumiem tomu tak, ze v momente ked sa zmeni informacia z SC na SS tak nemusia dodrziavat 10 dlzok

1 Like

Chlopi či výhra 33 alebo 44 čo s toho budeme mať chleba lacnejší aj tak nebude

To by mozno este nebol taky problem, ale chyba tam byt ze monoposty medzi sebou musia stale dodrziavat tych 10 dlzok aj ked uz svieti SS. Ale aj toto teraz platne pravidlo moc nedava zmysel. Mozno by bolo lepsie ak by vysli z boxov vo “VSC mode” (resp takych rychlostiach) tak si pneumatiky zahreju lepsie. Nehovoriac o tom ze pevny restart a zvlast na takejto trati je problemovy. Alebo dat LMGTE pro ako SC nie bezny road car. GTE pro vie ist pomalsie ale road car nevie ist rychlejsie.

To vybrzdovanie Maxa Bottasom bol riadne chrapunsky ťah, ktory bol zaroven ale genialny.

V majstrovskom boji fandim Maxovi, ale toto Mercedes vymyslel super a v podstate ani neviem ako by sa to dalo ošetriť v pravidlách.

Je očividné že to bolo minimalne nekorektné a kludne dajme tomu, že by komisari sa na to pozreli a uznali, že išiel zbytočne pomaly a porušil tym pravidla. Trest by ale dostal aj tak Bottas, ktory porušil pravidlá a nie Hamilton, ktoremu tým pomáhal, takže Mercedes vedel, že na tom nemôže prerobiť ani keby uznali Bottasa vinnym :smiley:

A ošetriť sa to neda, lebo akonahle by za toto mohol Ham teoreticky dostat trest, tak potom to môžes urobit aj superovi a on vlastne dostane trest :smiley:

Čo sa týka nedodržania tych 10 dlzok, tak akokolvek mi je Hamilton nesympaticky, urcite by som to v tomto prípade netrestal.

Čo mna neskutocne vytaca je ta penalizacia pre Maxa za to ze donho Hamilton nabural, tam by som to kludne videl na +5s pre Hama bez hanby, aj tak by to nic neriesilo, ale dat za to trest Maxovi mi pride trapne. PS: Tie vyjazdy Maxa mimo trat v 1.zakrute boli potrestane samozrejme fer podla mna.

2 Likes

V tomto vybrzdovacom kontexte bolo fajn, ako si pocas cervenej fazy Maxo zadarmo vymenil gumy a Wolf pochopil, ze to vybrzdovanie bolo zbytocne a vôbec im nepomohlo. Karma Toto.

Je tam iba vynimka z predosleho pravidla ze ak to je nevyhnutne, prve auto moze mat vacsi rozostup…nic o tom ze prestava platit predosle pravidlo k restartu tam nie je…

no je to diera v pravidlach. problem je ze standing start sa zaviedol len minuly rok a akosi sa nedomysleli vsetky nasledky. rieseni to ma mnoho.

je to mozne, ale je to na pravnikoch a direktivach. podla mojho porozumenia a toho co povedal raditel pretekov to tak nie je…

Tyhle díry v pravidlech zejména u těch které vznikly zavedením pevného restartu se mají zalepit okamžitě, nechápu že se tak již dávno nestalo. Další nekompetence FIA.

Ja tam ale ziadnu dieru nevidim, iba dieru vo vedomostiach riaditela pretekov ktory je tam na to aby to prebiehalo podla pravidiel

Iba veduce vozidlo moze zaostat za safety car ked zhasne svetla. Zvysok stale dodrziavat vzdialenost.

Hamiltonovi objektívne nemáš dať za čo trest v tej situácií (myslím to maxovo brzdenie) lebo on to urobil veľmi lišiacky presne, ako to opisoval helmutko už pod niekoľkými článkami.

Max podľa telemetrie začal brzdiť a keď sa blížil detekčný bod DRS a Hamilton bol stále za ním tak jednoducho dupol viac na brzdu, Hamilton ho v podstate vyprovokoval a tam je na vine viacej Max ako Ham. Hamilton je tiež viac-menej trocha blbý, pretože s jeho výhodou pneu a hlavne motoru, by ho dal ako nič v posledných kolách, čiže Hamilton sa zase nastavil do role obete, ako to rád robieva celú kariéru, či už pred kamerami alebo aj teraz na trati. :slight_smile:

Hamilton síce prekukol maxov zámer (detekčný bod) ale sám neuvažoval viac dopredu, keď mal dobre vedieť, že Maxovi tie gumy jednoducho odídu a uštval by ho, získal by DRS a prefrčal by okolo neho ergo tak či onak by to vyhral.
Inak súhlasím so všetkým ostatným. :slight_smile:

Ide o to ak niekto prepusta niekomu poziciu je povinny si ju vziat…este som sa nestretol s tym ze niekto neprevzal poziciu…ale ham si asi neveril ze ho da v inom kole…zeby ham nedoveroval svojim schopnostiam? To je jedno aky bod si niekto vyberie…raz ked niekto uberie akymkolvek sposobom ci chybou systemu paliva motora atd bez zltych vlajok moze ho obehnut ale malo by sa trestat aj to ked chces vratit poziciu a odignorujes to tri kola by som zakazal obehovat dotycnemu takze len sa viest za nim :slightly_smiling_face:

Odignorovanie obehovania na prvu poziciu a trest pre ham mam na mysli

Dobre prilievate olej do ohna. Max povedal- toto BY nemalo byt povolene. A vobec sa nerozculoval, podla mna to povedal kludnym hlasom …

Hamiltona pustal nevybrzdoval ale hamilton odignoroval prepustanie

Aj toto by sa malo trestat…ked pusta musi vyuzit…ak niekto uberie a neprevezme poziciu ma dostat 5 sekund v boxe bez vymeny pneumatik

Ty s tou tvojou detskou izbou čo tu čítam už asi 10tykrát, sa z nej konečne vysťahuj vezmi dáku hypo a ak ti víde zaplať nejakú lepšiu TV, aby si raz za čas okrem livetimingu mohol aj vidieť nejaký pretek

1 Like