Horner: Pozrite sa, ako Maxa vytlačil v poslednej zákrute… | Magazín F1 - F1online.sk

Max Verstappen dostal v Džidde jeden päťsekundový trest, jeden desaťsekundový, raz vracal pozíciu na štartovom rošte, nuž a na dôvažok sa viackrát snažil pustiť Lewisa Hamiltona pred seba aj priamo na trati. Pri jednom z týchto pokusov však Hamilton vytlačil pilota Red Bullu z trate, za čo napokon len “takmer” dostal čierno-bielu vlajku. Podľa Christiana Hornera ide o príklad toho, že v Saudskej Arábii sa nerozhodovalo celkom spravodlivo.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/50823/horner-pozrite-sa-ako-maxa-vytlacil-v-poslednej-zakrute

Brazila 2021 nastavila precedens, ze taketo vytlacanie je absolutne legitimna obrana.

Nerozumiem preco si Max a spol myslia, ze oni su jediny kto ma pravo pretekat tvrdo?

Já tam vidím jeden hlavní rozdíl, Hamilton při svém manévru alespoň zůstal na trati.

1 Like

Kde to Horner čo I len naznačil? Však len komentuje že sa mercedes a celá mercedesacka komunita nemá na čo stazovat keďže hamilton robí to isté. Aj pri prvom reštarte mu nenechal miesto.

toto zdaleka nebolo take vytlacenie ako v brazilii
ak mysli horner to zo 43 kola tak to je nieco co sa uz roky toleruje a takych vytlaceni mal maxo na lujza tento rok mozno aj zo desat a nikdy ziadny trest

maxo v brazilii isiel daleko za hranu, ved sam sa nedokazal zmestit do zakruty, cize po spravnosti porusil az 2 pravidla, vytlacanie supera mimo trat a ziskanie trvalej vyhody porusenim tratovych limitov :slight_smile:

1 Like

Nevidim dovod nevyuzivat celu “sirku” pravidiel, ked su tak nastave. Ak sa FIA rozhodla, ze vytlacanie je OK, tak je normalne, ze milacik publika raz vytlaci a inokedy bude vytlaceny prave on…

Ono to ma 2 urovne.

  1. ci by take nieco malo byt standarnou sucastou pretekania?
  2. ak to aj po odvolani preslo Maxovi, tak ci by to malo byt dovolene vsetkem jazdcom alebo len Maxovi?
1 Like

To si Horner robí srandu nie? Oproti tomu čo stváral Max toto bolo take pohladkanie, veď Max sa nijak ani nebránil…v tejto fáze to už bolo fakt jedno, ale poukazovať zrovna na toto, joke v porovnaní s Maxovymi manevrami :slight_smile:

1 Like

presne tak. trest dostal za ziskanie vyhody skratenim trate nie za “vytlacenie”. Toto su uz politicke pindy, ktorymi sa pripravuju na zaverecny duel.

Však nastavili precedens že to dovolené je, prešlo to maxovi aj lewisovi a len na to poukázal horner.

1 Like

Pokiaľ za brutálne vytláčanie v Brazílii nedostal CrazyMax žiadny trest, tak by mal Horner držať hubu a šúchať nožičkami.

2 Likes

ja som zvedavy ako to budu riesit, ked ich buduci vikend Max oboch vyradi nejakym zufalym manevrom za hranicou. Myslim, ze to bude podobne ako vcera resp po vacsinu sezony. Max to moze dat v kvalifikacii na PP, ale pretekove tempo bude na strane Mercedesu. V tom pripade je vysoko pravdepodobne, ze sa stretnu na trati v priamom suboji.

2 Likes

Po tom aký bordel robili tí dvaja kohúti teraz v Saudskej Arábii nepredpokladám nič iné ako to, že sa na Yase niekde trafia lebo nebude chcieť uhnúť ani jeden.

1 Like

Rakúsko 2021 nastavilo precedens, že všetky vytlačenia ak je jazdec na vonku vpredu, by mali byť potrestané.

Len tu je ten rozdiel že keď sa trestalo, tak to boli “len” jazdci zo stredu poľa. Maxa a Lewisa ale nemá očividne kto trestať, takže nech si to teraz vychutnajú plnými dúškami do akého bordelu to nechali zájsť “tam vpredu”.

Ak dojde ku kontaktu ci k buracke tak v poslednej casti pretekov…

Nedostal nahodou Hamilton za to Black and White flag?

Ja by som tam dal plnu stredovu ciaru a nech si ide kazdy pekne vo svojom pruhu ako na autodrahe.

Od kedy je čierno biela vlajka trest?

Rakusko nastavilo akurat to ze trest pride ked:
1.) pride ku kontaktu,
2.) ked tam je strkova vyhehova zona. ak tam je asfaltova tak ziaden trest nehrozi

Dostal za to víc než měl. :slight_smile:

1 Like

nedostal. dostal len varovanie, ze ked to spravi este raz tak vlajku uvidi. teda tak som ja pochopil tu vysielacku od Masiho