Zatvoril si George Russell dvere do Mercedesu? | Magazín F1 - F1online.sk

Sme na začiatku sezóny a Bottas mal jeden zlý závod. Ak bude taký slabý aj počas zvyšku sezóny, tak má zmysel ho niekym nahradiť, ale zatiaľ je nezmyselné to riešiť.

Tak otázkou je či by chcel Wolf viesť tím Ineos?
Čo by dávalo zmysel je, že by skončil spolu so značkou. A vtedy by konflikt záujmov zanikol.

JA si myslím, že ak sa dohodli na 3 roky tak všetci 3 spolu teda Merceds, TW a Ineos. Otázka pre mňa je skôr aké veľké slovo v tom celom ide Ineos mať a či ten transfer nebude postupný.

V tom prípade ak sa s toho bude stávať Britský tím tak lepšie šance ako Bottas má určtie jeden z Britov (mimo LH ktorý asi ostane).

Mimo to ja si stále myslím, že tu je iný politický problém ako to, že Toto má konflikt záujmov. Bottasa do tímu posadil a to si nemyslím že to bol nejaký výstavný talent. Ak nechá Russella hniť tak nikdy nedosiahne level kde by na ňom mohol zarobiť. Takže podľa mňa ak chce na ňom zarobiť tak musí nejak konať.

Teoreticky ho môže nechať manažovať cez tú svoju firmu a potom to prebrať keď raz už nebude capo :smiley: Obísť by sa to dalo ak by chcel…veď aj Bottas podľa mňa tak funguje.

Otázka je ale kto vlastne je manžérom GR. Niekedy to vyzerá že priamo TW. Inokedy on hovorí že they (Mercedes) are my managers, a už padlo aj I spoke to my manager and to Toto. Takže ťažko povedať ako vlastne stojí ten zmluvný vzťah a kto vlastne to má na starosti. Každopádne Toto za nitky ťahá bez ohľadu na to čo je pravda :smiley:

Nechať ho vo Williamse problém nebude= Capito sa opakovane vyjadril aj teraz v podcaste, že je prvý za kým pôjde a urobí maximum aby ostal a zmluvu nemá problém pripraviť kedykoľvek ale rozhodnutie nie je na ňom.

Otázka je či TW a GR veria že Williams má šancu na ten želaný progress. Zdá sa že ho robia, peniaze prichádzajú, aspoň na vonok rozumný ľudia tiež, štruktúra sa vyjasňuje a šikovných ľudí oni majú. Russell sám mal nedávno čudné vyjadrenie defacto že ak nie Mercedes tak najrozumnejší bude Williams. A logiku to má odísť od Mercedesu rozumné nie je (jedine, že by mu miesto ponúkol ozaj iný veľký tím ale tam nie je kto), Mclaren je unless jeden neskončí v Mercedese full a Aston je otázny + tam je Vetttel, ktorý sa podľa mňa dvihne a papa Stroll potrebuje mladého a ambiciozneho vedľa syna ? Asi nie.
Technicky totiž môže byť na tom v 2022 totiž taký Williams podľa mňa aj lepšie ako Aston, ktorý nemá továreň a dovtedy ani nebude mať a je otázka kde bude bez copy and paste.

Ono defacto ak nie Mercedes tak ak sa nič nečakané neudeje tak iné ako veriť vo Williams mu neostane.

Okrem toho mne príde celá ta 3 ročná zmluva tak že mal pôvodne sa hýbať smerom k Mclarenu ak Sainzov kontrakt vyprší lenže stalo sa čo sa stalo trh sa pohol priskoro a nie je kam + CW ho odmietla uvoľniť = práve v čase keď Mclaren hľadal pilota, takže podľa mňa do Mercedesu to nebolo.

Je to celé komplikované a do politických hier Mercedesu nikto nevidí a ako to oni majú vlastne dohodnuté medzi sebou. A všetci tušíme že toto je v zásade do veľkej miery už len politické rozhodnutie, ktoré v prospech GR neprichádza. Zatiaľ sa skrývali za zmluvu teraz sa uvidí aký je plán.

Wolf ma zmluvu este na 3 roky, takze ak by dotlacil Russela skor aj tak by sa musel vzdat tych prijmov. osobne si vsak nemylsim ze by sa chystal odist z AMG mercedes. je predsa sefom celej sportovej divizie mercedesu, nie len formuloveho timu ako su vacsina mysli.

Ja som na to nezabudol a opakujem to dookola, že Russell vždy keď mal šancu nejak vyniknúť, tak to posral. Vždy. Ako napísala Kiks. Russell je stále ešte nevybrúsený diamant a to je ten hlavný problém. Nie pomalý Williams. Toto čakal, že v tretej sezóne sa už Russell obrúsil. ale zistil, že stále ešte nie a do top tímu nepatrí. Vnucuje sa otázka, či sa vôbec niekedy vybrúsi a to podľa mňa žiadny top tím neriskne dokiaľ nezačne prinášať výsledky v slabších tímoch. .

nikde som necital ze by predal podiel v tej firme, takze on peniaze z jeho prijmov ma aj ked nieje sucast jeho manazmentu. len ho uz priamo nezastupuje ale ako spoluvlastnik firmy ma z neho zisk

  1. bola to jedna chyba a podľa mňa tak veľa nezmenila
    Lebo čo nové TW zistil ? Že Russell nie je povaha ako Bottas ? To asi vedel nie ? že je agresívny a ambiciózny ? to asi tiež vedel
    že občas urobí chybu keď má 23 rokov a 2 roky v F1 a ešte na konci poľa= to asi čakal aj keď by mu tú sedačku chcel dať. Podiel nových informácií = 0. Jeho tá agresivita a snaha ísť za výsledkom nemohla prekvapiť = vychoval ju v ňom on sám a jeho tím :smiley: A vrátilo sa mu to = ak decko naučiš biť sa skôr alebo neskôr aj tebe vylepí. A to sa presne stalo.

  2. obrúsiť sa do takej miery ako čakajú vo Williamse (takomto ) neobrúsi

  3. poslali ho tam oni

  4. potenciál obrúsiť sa má len to chce správne vedenie a auto čo o niečo bojuje = a to on nemá/doteraz nemal

  5. toto je politické rozhodnutie = môže Russell predviesť čo chce a body získať hoc aj hneď v Portimau = kým s tým nepohne Toto je to jedno čo predvádza = rozhodnúť musia len a len oni, on sám nemôže nič. Zmluvu majú oni.

  6. šancu vyniknúť nemal často a aj tak vynikol X krát = je relatívne čo znamená vyniknúť. Podľa mnohých je vyniknúť aj to že nemáš v takom tíme výkyvy, že dokážeš z auta dostať maximu vždy na kolo a aj v pretekoch a že vôbec máš šance na body. A tie 3 reálne šance na body si vybojoval svojim talentom a tým že vynikol v tých pretekoch = 1x ich presral aj Williams = a stačí sa pozrieť na štarty tento rok a je zrejme že to bolo aj technikou = teraz štartuje bez problémov, gumy sa netočia pozície nestrácajú = to tak rýchlo sa to naučil ? 2x to bola Imola. Raz to bol šmyk kde on aj tím tvrdí že na nezahriatych gumách by ich Kimi aj tak dal, takže rozhodli sa pre riziko+ Imola teraz kde Williams tvrdí že rýchlosť mal a predbiehať bola jediná dobrá možnosť, lebo Kimi sa blížil = bohužiaľ vyjadrenie Williamsu sa tu neocitlo ako keby ten nemal čo povedať k tomu. Jasné ono to blbo vyzerá ta Imola v oboch prípadoch, ale to sú 2 výrazne chyby v 36 pretekoch a na konci poľa kde riziko že niekoho odpáliš je omnoho väčšie ako na čele. Teda to nie je tak veľa, len sú vždy také že vyniknú. Charles odpálil 4 autá minulý rok a rieši sa to ? Nie. Len preto že to prekryjú iné výsledky na ktoré pravidelne šancu má a vždy mal. Lenže Russell má auto čo mu aspoň minimálne pomáha k tým výsledkom a môže o niečo aj samo bojovať 1x v kariére a aj to čakáme že výkony Williamsu budú hore dole v závislosti od trate.
    Portimau im ale sedelo aj minulý rok = šanca na reparát môže prísť už o týždeň.

  7. Výsledky v slabšom tíme sú relatívne = nie všetky výsledky sa dajú merať číslom.
    Napríklad to že si v tom aute 12 je výsledok, aj Q2 je výsledok a aj to že naháňaš Mercedes je výsledok. A všetko slušné výsledky na ktoré kolegovia zväčša nemali.

  8. Dlhodobo tvrdím, že ak nemajú odvahu skúsiť to oni tak musia situáciu riešiť ako jeho manažment a robiť čo je pre neho najlepšie = tlačiť ho niekam, pokúšať sa ho predať.
    Vieš on im urcite mesiace vraví dajte mi šancu, robte niečo ale slová nestačili tak skúsil činy = OK nevyšlo ale čo iné mal robiť pozerať sa na to auto pred sebou? (a ešte s Bottasom = nikto normálny by to neurobil, žiaden prerekár). A ak to čakali tak nie nemajú na rošte 3 autá a je to pokrytectvo,

A nemal s manévrom ako takým problém ani Toto, len na aké auto bol, a sám uznal že dopadnúť mohol. O tom že to bol asi unáhlený úsudok a ambiciózny plán sa nebavme to je fakt ale nebol nereálny.

  1. Boli MAx a Charles vybrúsený keď do top tímu prišli? Nie a narobili kopec hovadín. Potenciál ale GR má a to je jediné čo sa v tíme ako Williams dá quantifikovať = koľko ho má. A ako vraví aj Pepa v lepšiom aute sa veľa vecí automaticky zlepší = lebo ty ich môžeš zvládať keď monopost nie. Minimálne lepší tím kde by sa ukázalo či sa vybrúsi alebo nie, by si zaslúžil a je otázka či Williams takým dokáže byť.

  2. chýba mu v boji na konci automaticky určitý typ skúseností = jednou z nich je logicky predbiehať čo pre Williams bola rok a pol utópia, posledného pol roka nádej, tento rok možno realita ale boh vie kde budú keď sa preberie AM a Alpine (ak sa preberie). A pretekanie s Hassom z teba top pilota nikdy nespraví.

takze russell robi chyby lebo ma slabe auto a ako potom vysvetlis chybu ked jazdil v mercedese? ved on preletel miesto na pitstop snad o meter a mal stastie, ze mercedes ten pitstop dojeb…l inak by si na nom media zgustli
a ak by mercedes nerobil dvojity pitstop tak je dost mozne, ze by ho bottas vdaka tomu predbehol lebo take zle zastavenie ti 2s navyse spravi jak nic, plus by ho to aj slusne rozhodilo kedze nieje z tych co maju nervy zo zeleza

ale faktom je ze ma 100% uspesnost v robeni chyb v klucovych momentoch a taku uspesnost mu mozu len zavidiet samozrejme vies ako to myslim :slight_smile:

presne ako pises je otazka ci sa to niekedy zmeni
toto je az priliz silna seria zlyhani na to aby sa to dalo prehliadat a v mercedese na rozdiel od tunajsich fanusiko russella si to velmi dobre uvedomuju

ze sa tak vyznas v jeho financiach :smiley:

Bod c.9 je dovod preco Russell nie je v Mercedese. Mercedes si nemoze dovolit jazdca co bude robit hovadiny hlavne v sezone ked im redbull dycha na krk.

Russellovi ked sa nepaci a je nevdacny za to, ze mam miesto v F1, tak moze klunde do Renault clio cupu. ozaj ho nikto nenuti jazdit za Williams a robit divadielko pred novinarmi aky je on ukrivdeny, ze nema miesto v mercedese.

nie, nieje. som si dost dobre vsimal ako casto lahko prisiel o miesto a potom napriek tomu ze mal v tom momente rychlejsie auto tak mu trvalo neskutocne dlho ho predbehnut. ked sa mu to podarilo tak sa velmi rychlo vzdialil co znacilo, ze mal rychlejsie auto
toto je inak presne to co ty a ostatni vycitate bottasovi, ze nevie predbiehat. podla mna je russell na tom uplne rovnako a navyse ktomu lahko prichadza o miesto, to zas bottas nie ten sa vie dost dobre branit aj ked v tom momente ma pomalsie auto. taky vettel alebo aj kimi by o tom vedeli povedat svoje :slight_smile:

to nieje obcas, to je vzdy ked ma na dosah dobry vysledok. stastie ma, ze vela chyb v jeho pripade mozno este maskuje to v akom aute sedi, lebo casto sa to da zvalit na auto. pri takom bottasovi je kazda chyba extremne viditelna kedze sedi v mercedese, jazdci na konci pola mozu narobit nasobne vela chyb a neni to tak vidiet ako ked to spravi niekto v najlepsom aute

tym naznacujes ze williams sa ma pripravit, ze russell ziadne body neprinesie lebo za kazdym zlyha? nuz to mohli zobrat radsej nejaky obruseny polodrahokam a mozno by na tom boli nakoniec lepsie ako s neobrusenym diamantom :slight_smile:

russell v pretekoch nevynikol este ani raz, opakujem ani raz. vzdy ked mal sancu vyniknut tak zlyhal, opakujem vzdy zlyhal ked mal sancu vyniknut. to su tvrde fakty

v bahrajne zas stratil 1 poziciu a ono nestaci nestratit poziciu ono by to chcelo obcas aj nejake pozicie na starte ziskat. by sa mal pozriet na startove procedury napr. takych jazdcov ako bol magnusen alebo grosjean ti vedeli na starte ziskat obcas vela pozicii, samozrejme by si mal pozriet len ich starty a to ako to vedie pichnut do prvych zakrut a tam skoncit studium tychto jazdcov :), ale starty a prve zakruty vedeli mat fakt dobre

zas zacinas?
tak ak je spolumajitelom firmy ktora manazuje bottasa tak je jasne, ze ako spolumajitel ma cast zisku a kedze pochybujem, ze zrovna bottas by bol pre tu firmu stratovy tak z neho peniaze ma
co ti je na tom zvlastne?

Bottas vie štartovať? Nie a nevie, ani predbiehať ani pracovať s gumamy a nastavenie tiež nie je jeho silná stránka x krát to vôbec neodhadol. Na vode nič tam je nulový. Všetko čo teda vie je robit zatku. Lebo inú kvalitu tam ja nevidím.

Russell nevie predbiehať =zjavne si minulý rok nevidel vôbec nič=predbjehalo sa vzadu dosť a GR predbiehal často inak by nebol na pozíciách kde často koncil závody. Ani brániť? Spomínaného RG držal sa sebou v Portugalsku napr parádne, aj SV na Ferrari. X KRAT PRETEKAL S KIMIM A VYŠIEL AKO JASNÝ VITAZ. Ešte povedz ze nevie poskladať kolo a humor sa ukončí. S tebou ozaj nemá zmysel sa baviť.

A stačí pozerať a vedel by si ze nie vždy ZLYHAL AK MÁ AURO BYŤ 19 A TÝ SI 12 NIE JE TO ZLYHANE ALE VYUŽITÁ ŠANCA. . Ale OK.

Pozri sa koľko ich robí Bottas a v nie takom aute.

Kedy mal russell v kariére v F1 rýchlejšie auto? Lebo donedávna bol Williams jasne najpomalší. :joy:
A ak sa to auto zdalo rýchle asi na tom má podiel.

A ono vieš Russella často vďaka Q dobrej obiehajú auta o triedu lepšie ale o triedu lepšie ako Mercedes neexistuje a aj tak sa mu to deje :joy:
A PREDBIEHAL HO AJ Williams.

Raz mi niekto z vás povedal ze kvality sa ukazujú na vode =no ukázali sa. RUSSELL jazdil 10 na Williamse kým Bottas 9 na Mercedese.

A to že by bol získal pozície na suchú je vzhľadom na to kto pred ním bol otázne, najmä preto že by dovtedy pravdepodobne dokatoval gumy kým by bolo tak sucho aby rýchlosť našiel.

Navyše v F1 je konzistencia základ a tu Bottas nemá.

Minule roky bol dobrý aspoň 1 polku roka kým bol Mercedes dominantný =už nie je a verzia 5.0 je nahovno od začiatku.

A argument nevie jazdiť na vode si nechaj každý pilot čo má na top tim by to vediet mal. A keď to vedia 20 ročný fagani tak Bottas sa to mal za roky dávno naučiť.

Russell štarty zlepšil =u VB žiaden progress nie je a nebude to tím že išiel dole tim alebo ze by bol tak dokonalý doteraz.

V Bahrajne? O čom kecas ved tam bol po štarte chvíľu dokonca 12. A štartoval P15 =takže ak nič tak bud musel dobre odštartovať alebo prebiehať =ale podľa teba ani jedno nevie, tak čo teda?

  1. Bottas zatiaľ zďaleka nie je bezchybný a keď si môžu dovoliť jeho tak mladého v kľude. Najmä ak sa čoskoro nespamätá doplatia na to tak ci tak. Akurát on nie je ani perspektívny. A argument ved to bude risk sa dá používať donekonečna =a bude Mercedes niekedy tak zlý že by sa nedal? Ak bude to by musel padnúť na úroveň Alpine a to sa asi nestane. Takže ak o neho záujem nemajú nech to povedia ze si ma nájsť iný manažment. Veľa vecí to môže odblokovať.

  2. Tak nech zrušia tu akadémiu =keď si tých chalanov pouizit aj tak nemôžu dovoliť.

  3. Počul si ho ty v živote nadávať že trčí vo Williamse alebo na Williams? Ja nikdy za tímom si vždy stal. Zlá stratégia môže len za Bottasove neúspechy vždy a už ho za to TW v Bahraine aj zvozil. GR na tím nikdy nenadaval.

  4. V Imole dostal od GR vynadane Bottas že nemá robot co robí tam kde bol takže čo to má s Williamsom? Ten bol pochvaleny za to aku mal rýchlosť a ako fungoval.

  5. Pilot F1 nemá byť vďačný ale ambiciózny. V momente ak si spokojný s tým co máš tak si skončil.
    To nie je o nevďačnosti. Lenze Mercedes si ozaj myslí že na to aby jazdil za Williams ich potrebuje? Pochybujem. Najmä vzhľadom na posledné vyjadrenia Williamsu.
    Russell je určite Vdacny Williamsu za to že urobili lepšie auto atď ale to neuzmena že im preto nepovie kde to auto dobre nie je a maká s nimi aby bolo lepšie.
    Nevdacnost je ak by to robil verejné a to sa nikdy nestalo. Nikdy.
    A to je jedna z vlastností co si na ňom Williams =teda ustami jeho šéfa cení.

ja neviem ako to ma wolff vyriesene preto sa chytam iba toho co bolo v mediach. tam sa objavilo, ze nie je zainteresovany. co to znamena necham na expertov ako ty :wink:

Podľa tímu o centimetre=ty máš metre.

A ozaj nijak by to ten pitstop neovplyvnilo ak by ho nedodrbali. Par stotín co stratili neznamenalo nic a ani 2-3 sekundy by nič neovplyvnili=išli 2 medaky za sebou s obrovským naskokom.
Pitstop občas ujde aj jazdcom co za tím jazdía roky a nie 1 preteky v aute co o ňom nič nevedia a v tom pite zastavujú 2x v živote. Procedúra je rovnaká ale každý tím funguje inak. To je tak hlúpi argument že dovi.

Na trati šiel bez chyby.
Ale nie ty nájdeš aj tam chybu v pretekoch kde jazdil ako Boh.

Hlavne ze Bottas tam bol výstavná skriňa motorsportu vo vlastnom aute po 5 rokoch nie 2 dňoch.

To už je až vtipné.

:joy::joy::joy:

Využívaš že ho málokto pozorne sleduje aby si znižoval jeho kvality a schopnosti úmyselným zavádzaním. A hľadáš chyby aj kde neboli. A pritom dokážes obhajovať jazdca ako Bottas.
Keby aj nebol lepší, tak horší nebude to už ukázal =a úprimne minimálne by to stalo menej.

Prepáč ale ja sa už len smejem :joy::joy::joy:

A len taky detail ak sa nemýlim tu firmu už TW nevlastní =čo manazuje VB. Mal v nej len podiel a ak sa nemýlim tak britské médiá dávno písali ze už ho nemá.
Ako odborník na Bottasa a financie TW by si to mal vedieť.

Navyše Mercedes nevlastní len TW ale ešte Ineos a Mercedes + oni to platia nie on. Takže ich asi budu skôr zaujímať ich financie ako financie TW. A ak ma konflikt záujmov to je jeho problém…
Ak Bottasa vyhodia instantné ušetria 10 miliónov.
Takže v konečnom dôsledku rozhodnú vždy oni a ekonomika ci by jeho výsledky nemal aj niekto iný a za menej. A ci ho tak potrebujú.

A ako rozhodnú uvidíme v lete. Nahradiť ho moze veľa jazdcov nie len GR aj keď len na toho on sa focusuje už dávno. Zaujmavé že na takého luzra :joy:

Skôr nie je nezaintresovaný nie?

vlastne bottas je uplne nemehlo :slight_smile: no len to nemehlo dokazalo Xkrat porazit najlepsieho jazdca, takze vlastne aj lujzo je nemehlo :slight_smile:

kvalita sa neukazuje len na vode, taky stroll je na vode pomaly kral, ale na suchu to nieje az tak ono. takze nieje vzdy plati, ze kvalita sa ukazuje na vode, lebo na vode plati aj to, ze raz si za krala inokedy mozes byt za luzra ak netrafis nastavenie. tam je to castokrat o nastaveni ci trafis to spravne a ked pisem trafis tam myslim doslovne trafis, lebo je velky rozdiel ci je vela vody a jazdi sa na mokrych gumach, alebo ci je to na intermedialky, alebo je to niekde tesne medzi inter a slikmi. na intermedialkych ti to ist moze dobre a ked zacne viac a prezujes na mokre tak zrazu uz taku rychlost mat nebudes
na mokru trat nikto auta specialne netestuje a si pamatam, ze napr. v 2013 ked mal williams mizerne auto, ale ked zaprsalo tak zrazu boli na tom uplne inak. zial pre nich ani jedny preteky neboli na dazdi v tom roku :slight_smile: a to aj bottas jazdil v mokrych podmienkach viac ako dobre :slight_smile:

ale nema ju ani russell, alebo ty si snad schopna dokazat, ze ju ma? to by som chcel vediet ako to chces z tych jeho vysledkov dokazat

v bahrajne po 1 kole prisiel o 1 poziciu, takze asi tak :slight_smile:

Bottas robi menje chyb a na to pod akym tlakom( od LH, medii a fanusikov) jazdi tak jazdi nadpriemerne.

Mercedes i moze robit so svojime pieniazi co chce. Kludne platit aj akademiu ktoru nevyuzije. Russella tam nic nedrzi a kedykolvek moze nepredlizit zmluvu a presadnut do Renaltu Clio. Williams ho chcel vyhodit uz pred rokom a na miesto nehoposadit platica, ale nakoniec tim radsej predali.

z kazdeho jeho prejavu srsi zavist na Bottasovu sedacku. myslim zeby takto nevystupoval ak by bol vo Williamse spokojny…