Wolff velebí Hamiltona: Bol hladný ako lev | F1online.sk

„Zo strategického hľadiska sme urobili správne. Bol čoraz rýchlejší, rýchlejší a rýchlejší, takže nemalo význam povolať ho do boxov. Vedeli sme, že všeobecná integrita pneumatiky je nedotknutá. Ku koncu sme sa však obávali toho, či nepríde dážď, pretože naše intermediálky už boli v zásade slikmi. Preto sme mu dali možnosť prísť do boxov. Povedali sme mu, že ak sa tak rozhodne, sme pripravení.“


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/16538/wolff-velebi-hamiltona-bol-hladny-ako-lev

To je bullshit. Bol taký hladný že predbehol Pereza a čakal čo vydržia gumy. A to že má viac poleposition len ukazuje dominanciu Mercedesu a úroveň Schumachera ktorý nevyhrával len kružením z prvého miesta, ale bojoval na trati. Jediný kto bol hladný ako lev a chcel vyhrať bol Max ktorý šiel až do zbytočného rizika.

vrat sa, ked doplaces :joy:

Taká hyena primitívna bola na F1.sk nesi to ty však. Keď ja plačem tak ty tu troliš, lebo nemáš argument, to je všetko z mojej strany, troloch nekrmim.

Ja nemam argumenty a ty si ma zacal urazat ? :smiley:
Tak ked uz chces pisat o tom, ako si Schumi vsetko vydrel, spomen si na dominanciu v Q, ked mali cereveni prvu radu pravidelne a po starte sa Schumacher vzdy vzdaloval konkurencii z McLarenu hlavne vdaka dvojke, ktora jazdila umyselne pomalsie v zakrutach, kde sa nedalo predbiehat… Schumacher mal stale za par kol naskok 20s… Kde robi Bottas spinavu robotu pre Hamiltona ? Ved ma problem na dominantnom aute predbiehat a niekedy aj udrzat za sebou Verstapena…

S kym bojuje Lewis.
S kym sa prehana kolo na kolo a tlaci.
Kolkych realnych superov mal tento rok v boji o titul ?
To cislo je NULA.
Plus Liberty neurobila nic pre zastavenie dominancie Mercedesu.
Naopak, este im pomohli zmrazenim pre buduci rok a zetonmi.

A tymto si mi co dokazal, ze Ham ma viac PP, ako Schumacher a tym si mi vyvratil teoriu toho, ze pre neho robila dvojka viac, ako Bottas pre Hamiltona??? :joy:
Alebo co si tym chcek argumentovat :blush:

“spomen si na dominanciu v Q, ked mali cereveni prvu radu pravidelne”
Nespomínam si, pripomeň :slight_smile:

Je to proste hviezda co ti poviem :grin:
Ak by v jednom time jazdili 4jazdci a porazil by Ver, Lec aj Fetela co by si pisal? Ze mu dava tim vacsi vykon a ostatni nemaju vylepsenia? :blush:

No kto superil so Schumacherom najviac???
Hakkinen, Coulthard, Montoya, Raikkonen…
Je niekto z nich v tej tabulke??? :blush:
Dalsi argument? Mika raz, aj to ich ma menej…
V 2016 ich ma najviac Ham a titul tam neziskal.

Argument: Prvý rad pre Ferrari 1996-2006 = 22x
Prvý rad pre Mercedes 2020 = 11x

1 Like

a preco porovnavas najlepsi rocnik Hamiltona ?
A preco ratas Schumiho od roku 96 ? Tam bolo ferrari slabe oproti Williamsu dokonca bojovali s Benetonom…
97 diskvalifikovany
98 tesne prehral s Hakkinenom
99 nehoda nedojazdil poslednych 6VC
2000 majster sveta
2001 9vyhier dalsi titul
2002 11vihier a kazdy zavod na stupnoch vitazov, Barrichelo ho pustal pred seba
2003 v poslednom zavode ziskal titul
2004 13vyhier, uplna dominancia ferrari
2005 tretie miesto koli pneumatikam bridgeston
2006 mal 3poruchy a titul stratil…
Rozhodne mal Schumacher vacsiu podporu svojej dvojky, ako Hamilton od Bottasa, ktory mu jeden rocnik prepustil pozicie, ked bojoval proti Fetelovi… Schumi mal kazdu strategiu situ na seba a Bar ci Irv boli brzdici a spomalovaci, preto nechapem preco prave ferraristi takto zhadzuju Bottasa, pritom v tychto rokoch je k dispozicii DRS a tym padom lahsie predbiehanie, vtedy bolo zlozitejsie dostat sa cez dvojku :wink:

Ty si tu napísal: Tak ked uz chces pisat o tom, ako si Schumi vsetko vydrel, spomen si na dominanciu v Q, ked mali cereveni prvu radu pravidelne a po starte sa Schumacher vzdy vzdaloval konkurencii z McLarenu hlavne vdaka dvojke, ktora jazdila umyselne pomalsie v zakrutach.
Čo je absolútna blbosť keď za 11 sezón mali prvý rad 22x a Mercedes od 2013teho 109x

1 Like

no netvrdim, ze to bolo vzdy po starte, neviem presne cisla… ale pamatam sa ze dost casto barichello drzal mcL za sebou a ked sacez neho konecne Hakkinen dostal, Schumi uz mal naskok… viem ze som potom aj nadaval ze Coulthard sa cez neho nevie dostat tak ako Mika… a bolo to vela krat a ked uz te ferrari v predu boli prvy utekal druhy brzdil

No McLareny boli vždy oveľa silnejší v kvalifikáciách a Ferrari ich potom zväčša porážalo v preteku. Práve vtedy tímová réžia nebola bežná resp. zakázaná preto si tímy udeľovali jednoznačné jedničky a dvojky v tíme. No a práve preto, že sa to často nevidelo si každý doteraz pamätá na GP Rakúska, kde Barrichello pustil Schumachera. On ho neskôr keď bolo rozhodnuté myslím pustil v USA. Spomaľovali všetky dvojky ak to bolo
možné/potrebné. Najhoršie to bolo asi pre Sala. Ktorý bol lepší ako Irvine a vybojoval mu dve víťazstvá. Jedine asi Ron Dennis šiel cestou vyrovnaných pilotov v tíme. V polovici roku 2007 si to ale rozmyslel.