Villeneuve si nemyslí, že by „trochu kontroverzné“ Abú Zabí bolo zlé pre šport | Magazín F1 - F1online.sk

Veľká zvedavosť nenechá formulovú komunitu spať. Aké je aktuálne rozpoloženie Lewisa Hamiltona? Ako dlho v ňom ešte zostane zlosť po finálovom neúspechu v Abú Zabí? Majster sveta z roku 1997 Jacques Villeneuve si myslí, že pilot Mercedesu už musí zabudnúť, ísť ďalej a v roku 2022 pridať na agresivite.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/53633/villeneuve-si-nemysli-ze-by-trochu-kontroverzne-abu-zabi-bolo-zle-pre-sport

Necaka len Hamilton, ale cakam aj ja, aby som vedel, ci si mam rezervovat tolko casu na F1 v ktorej na konci rozhoduje o majstrovi riaditel pretekov. Mimochodom co na ten vysledok hovoria stavkove kancelarie a stavkujuci ? Neboli okradnuti o peniaze ?

https://gpf1.cz/sazkova-kancelar-vyplatila-vyhry-jak-na-verstappena-tak-i-na-hamiltona/

Aha, a keby to dojazdili za SC, urcite by nikto teraz nehovoril, ze o majstrovi sveta rozhodol riaditel pretekov, lebo to Hamiltonovi zaistil pokojnym dojazdom do ciela bez moznosti pre Verstappena ho predbehnut. Masi o nicom nerozhodol, ked chces plakat s Wolffom a Hamiltonom, otoc sa na Lattifiho, ktory sa vytrepal v tom najnevhodnejsom momente.

SC jednomu pomoze, druhemu uskodi, proste a jednoducho teraz pomohol Verstappenovi. Perez drzal s horsim RB na starych gumach Hamiltona dost dlho, Hamilton neudrzal Verstappena jedno pos*ate kolo. Scitane a podtrhnute, titul je v spravnych rukach a princezna BLM place a hra formu.

1 Like

Dobre vies, ze ak by sa ten incident stal niekde v strede pretekov okolo 30teho kola tak by riesenie trvalo 6. kol (vymyslim cislo). Spackat nieco za 5 kol co trva normalne 6 je manipulacia.

Toto je presne ten problem. SC je neutralizacia a nie pomoc jednemu alebo druhemu.

1 Like

Verstapen sa nechytal na titul poslednych 5VC, tak o com tu trepes a prekrucas realitu ? :man_facepalming::-1::face_vomiting:
Hamilton mal cely zavod pokojny, kontroloval si prve miesto. Latify s tym nic nema, Masj urychlil startovaciu proceduru, co sa nerobilo za cely rok, ani tie predosle…
Dokonca v minulosti sam povedal, ze restart sa neuskutocni skor, ako sa jazdci okolo stihnu zaradit a stmelit cele startove pole.
Places tu akurat tak ty, lebo uz od 2014teho vam tu pukaju srdiecka a mate rasisticke narazky.
A prekrucanie reality, su jedine argumenty co tu zo seba vytlacite. Celu sezonu tu omielate dookola to iste a riesite tu veci mimo F1 a ked je Ham na soc.sie. neaktivny, stojite uz v prvej rade na vyplakavanie :clap:

1 Like

Áno, SC je neutralizácia, a tá neutralizácia niekomu pomôže a niekomu uškodí. V týchto pretekoch uškodila Lewisovi (strata náskoku, nemožnosť taktizovať, nemožnosť prezuť pneumatiky) a pomohla Maxovi. Iste nemusíme ísť ďaleko do minulosti, aby sme našli nejaké preteky, kedy zase výjazd SC pomohol Lewisovi. Vždy sa sťažuje ten, komu to uškodilo, ale keď mu to inokedy pomôže, tak sa asi sťažovať nebude. Rovnako red flag je neutralizácia a reštart pretekov, ale môže niekomu pomôcť a niekomu uškodiť ešte viac, než SC. Pozri, ako sa Mercedes rozhorčoval, keď v Džidde išli za SC do boxov, Max zostal vonku a pri nasledujúcej red flag prezul, čím získal. To bolo rozhorčenia, ako je niečo také možné, keď tým získal k dobru pár sekúnd. V Silverstone zase red flag umožnila Lewisovi opraviť auto a zvíťaziť, hoci by inak musel odstúpiť, hmm, ktovie prečo sa vtedy nikto z Mercedesu nesťažoval, že to takto výrazne zasiahlo do priebehu a výsledku pretekov. :slight_smile:

Bylo to takové americké ne? :grin: Fuj s tím.

Ja dobre viem, ze to pomoze raz jednemu a raz druhemu. Ale nemalo by. Treba zmenit pravidla aby tomu tak nebolo

A kto o tom rozhodol ak nie Masi? tebe nejde o férovosť…rád by som čítal tvoje komentáre ak by to bolo opačne…to by si tu vypisoval aj s ostatnými ako FIA zabezpečila titul Hamiltonovi a podobne keci…tak nevyplakavaj a buď rád že máš Verstapena Majstra aj keď pre mňa poslednými pretekmi si to vôbec nezaslúžil…

tu neuškodilo SC ale Masi svojim nevídaným zlým rozhodnutím, všetko ostatné patrí k športu…

Placu Hamiltonovi fanusikovia.

Islo by mi o ferovost, ale ak si si nevsimol, tento “sport” nikdy fer nebol. Doslova nikdy. To co sa stalo na konci preteku bola suhra okolnosti, ktore na nedali predvidat a Masi na ne nemohol byt pripraveny. Rozhodol ako rozhodol, kontroverzia vzdy bola a vzdy bude, ked sa bojuje do konca. Ze vyhral Verstappen ten zavod, ano, mal z pekla haluz(ktoru mal Hamilton celu sezonu) a ten SC mu dost pomohol. Za posledny pretek si to mozno nezasluzil, ale kolko si podla teba toho zasluzil za posledne roky Hamilton, ked dostal dominantne auto, este mu aj musel Bottas superov brzdit, dostaval pomoc od FIA a pod? Podla tejto logiky si zasluzil tak pohar mlieka a nie 6 titulov.

Verstappen vacsinu sezony viedol, takze ano, posledny pretek si nevyhral sam, presne tak ako si Hamilton sam nevyhral Silverstone ci sa doplazil na druhe miesto v Imole, cize o zasluzeni ci nezasluzeni, fer ci nefer sa mozeme bavit donekonecna.

Predpokladam, ze tvoje riesenie by bolo nechat Sira Vegana vyjazdit si titul bezpecne za SC, aj ked 3/4 sezony Verstappena musel len stahovat, lebo si prakticky k prvej priecke v sampionate ani nepricuchol

1 Like

Ano, ja to dobre viem. V strede preteku sa reaguje podla normalneho scenara. Ja celu dobu hovorim o tom, ze koniec preteku je nieco uplne ine. A zvlast posledneho, kde sa rozhoduje o titule. Sam si mi to minule potvrdil, ked sme sa bavili o umyselnom vyradeni supera. Ak by VER vyradil HAM uprostred sezony a dobre to zahra, dostane 10 sekund v preteku. Ak by to spravil v poslednom preteku, nasledovala by diskvalifikacia. Tak o com sa tu bavime? Ide o “caro posledneho preteku” a tu sa k tomu priratalo aj “caro poslednych kol”. Masi mal dve moznosti a za obe by bol druhou stranou zvozeny. Hamilton nevie prehravat a bodka. Tvrdit ze Masi umyselne pomohol RB ci vzal titul Hamiltonovi je scestne.

Tvrdit ze to bola manipulacia je to iste, ako keby som ja tvrdil, ze marsali boli Hamiltonovi ritolizaci a naschval odpratavali vrak pomaly :slight_smile:

Problem s SC nikdy nevyriesis. Nie kym sa bude prezuvat. A nie je to “pomoc”. Nehoda/SC je proste nahodny element, ako dazd. Nahody tam potrebujes, inak by vsetci mali vsetko zratane a este pred startom by vsetci vedeli, ako sa dojazdi do ciela podla ich simulacii a my by sme to ani nemuseli pozerat. Presne takto isto pomohla Red Flag Hamiltonovi v Imole, ked sa vytrepal(SAM) a mohol si opravit cele auto a tiez v tom bol zapleteny Williams. V zivote by sa na to druhe miesto nedostal a tym padom by cela posledna Velka Cena bola kolosalna nuda, lebo Verstappen by mal dost bodov na to, aby mu stacilo sa doviezd niekde okolo piateho miesta.

Je lahke sudit posledny zavod, ale treba zobrat do uvahy celu sezonu. RB musel v stvrtke sezony upravovat kridla na ziadost Mercedesu, mozno tie peniaze mohli skoncit inde a Hamilton by si v poslednych 5 VC neskrkol. Keby, mozno. Skoncilo to takto, Hamilton sa s tym musi zmierit, je mi jasne ze jeho svedkovia budu plakat roky. Ak sa s tym nezmieri, nech ide, cela tato kontroverzia urcite vygenerovala tolko reklamy, ze LM nebude jeho odchod tak boliet. Len dufam, ze niekto bude schopny Verstappena ponahanat. Ale Masiho by som na just nechal na pozicii. Rozhodca ma vzdy pravdu, neni toho boha aby si Hamilton vytrucoval odvolanie dvoch ludi z funkcie

1 Like

bedakanie a narek glory fans nema konca kraja… :rofl:

1 Like

Nemam problem s tym, ze posledne kolo sa bude riesit inak. Absolutne ziaden. Pokial bude jasne aky je postup a timy tomu mozu prisposobit strategie.

Myslim, ze bolo vsetkym povedane, ze sa ma urobit vsetko preto, aby sa zavod nedojazdil za SC. Pride mi to dost jasne. Ak niekto urobil chybu, tak je to Mercedes, lebo strateg mercedesu to nemal napisane na papieriku a nalepene na monitore…

1 Like

bolo nieco povedane a bolo nieco napisane. protirecit by si to nemalo a ak by si to aj protirecilo tak to pisane ( podpisane vsetkymi) je to, cim sa vsetci normlani riadia. hadaj ci by civilny sud rozhodol v prospech povedaneho, alebo napisaneho? :slight_smile:

Mimochodm ak by boli v timy v obratenej situacii, tak rebdull by spravil uplne to iste konzervativne rozhodnutie…

Ty asi nevies co je realita chlapce. Hamilton neviedol sampionat ani tretinu pretekov, Verstappen viac ako dve tretiny, tak kto sa tu na titul nechytal? A to este hadzali RB polena pod nohy zmenami pravidiel pocas sezony, Hamiltona nechali vlacit sa za tratove limity a ostatni to mali zakazane. Z dvoch kolizii jednu prezil iba Hamilton a este aj svinsky vyhral a druhu vypadli obaja, cize nezarobil ani jeden. Takze nenazyvaj realitou svoje mokre sny.

Jeho a Wolffove vysielacky naznacovali pravy opak toho, ze si len kontroloval prve miesto, zas plakali ako male deti obaja, vid Sirove vyplakavanie pocas Perezovej obrany. Proste si mysli, ze mu vsetci uhnu

Ja mu na jeho socialne siete zvysoka… Len je smutne, ze mu to dominantne auto tak stuplo do hlavy, ze nabral pocit, ze nikto iny nema pravo vyhrat len on kym je tam. Dufam ze dostane od Russela pekne na prdel, aby sa ti otvorili oci. Teda, ked nezdrhne pred nim este pred sezonou

4 Likes

Kde toto chceš podpísať ?

Súhlas :+1:t2:

Veľmi pekne popísaný problém LH najmä tá druha polovica lebo za hranou boli občas obaja aj On aj Max takze to by som až tak neriešila.

Ale ten jeho komfort popísaný na jednotku. Snáď skončil :pray:t2:(Komfort nie Lewis)

Aj to ako momentálne mediálne ignoruje ešte aj Pr tímu o niečom svedčí.

Len nech ukáže Daimleru že niekto to bude robiť rad a za menej ….:sweat_smile::joy: