Villeneuve kritizuje Verstappena i Leclerca: Cena za prílišnú agresivitu | F1online.sk

Podmienky na Veľkej cene Turecka boli veľkou výzvou pre každého pilota. Niežeby čerstvý asfalt nebol komplikáciou sám osebe, nie to ešte v spojení s vodou. O chyby tak nebola núdza a nevyhli sa im ani tí najlepší. To otvára stavidlá kritikom, medzi ktorých sa vždy rád zaradí aj bývalý pilot Jacques Villeneuve. Tomu sa nepozdával turecký výkon dvoch mladých pušiek, Maxa Verstappena a Charlesa Leclerca.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/16582/villeneuve-kritizuje-verstappena-i-leclerca-cena-za-prilisnu-agresivitu

K Lancovi Strollovi žiadne vyjadrenie? Či to najlepšie ešte len príde? :grinning:

Akože niečo na tom bude, ale táto neustála potreba Villeneuva kritizovať vždy a všetko, mi príde taká celkom nesympatická. Možno to nie je zlý človek, ale celkovo ho tak nejak nemusím.

Tiež si myslím, že Villeneuve celkovo nebol nejak výnimočný jazdec, akurát tažil z obrovskej sily Williamsu v deväťdesiatkach. Podľa mňa bol Frentzen možno aj lepší a je škoda, že jednotka nebol on. (Aj keď to berte trochu s rezervou, ja ohľadom HHF nikdy nebudem úplne objektívny, je to môj najobľúbenejší pilot všetkých čias, zatiaľ čo Jacquesa moc nemusím.)

Ja som F1 zacal sledovat od konca sezony 98 a v 99 som si oblubil Frentyena v Jordane.
Jak to bolo s ním vo Williamse? Prečo sa mu tam nedarilo? Mal proste smolu alebo v tom bolo nieco viac?

V 1997 bol na neho vystavený obrovský tlak, Williams ho prezentoval ako budúceho majstra sveta, a to pre neho vôbec nebola jednoduchá situácia. Mal dosť smoly, zo začiatku sezóny v Melbourne viedol a vyzeralo to na výhru, ale v boxoch stratil veľa času kvôli zaseknutej penumatike. Počas nejakych pretekov mal tuším otravu jedlom a tak, celkovo mal proste smolu a jeho najväčší problém bol, že nedokázal správne pracovať s pneumatikami. Postupom času došlo samozrejme ku kritike verejnosti, aj interne v tíme vraj nevychádzal s Patrickom Headom (ten mu údajne už po prvom tréningu povedal: “pozri sa do zrkadla a spýtaj sa sám seba, či si naozaj pretekár”) a uprednostňovaný bol samozrejme Villeneuve. To mu tiež zrovna nepomohlo. Špekuluje sa tuším, že nevychádzal ani s Villeneuvem, ktorý ho udajne chcel zničiť, ale to aj samotný Frentzen poprel. Ale inak mal v tej sezóne trebárs najviac najrýchlejších kôl, čiže čisto rýchlostne na tom bol dosť dobre.

A v 1998 Williams nestal za nič. Po tom, čo odišiel Newey, Renault a Rothmans to na tých červených monopostoch bol možno tak taký lepší priemer, až dokým neprišlo BMW a tá éra s Montoyom a tak.

Inak teda paradoxne sledujem F1 od roku 2011, ale mám dosť napozerané staré preteky a povedal by som, že sa v histórii celkom vyznám, ale tak s ľuďmi, čo to priamo zažili, sa porovnávať nemôžem, čiže pokiaľ sa v niečom mýlim, tak ma prípadne opravte.

1 Like

Dobrý postreh. Corinna najprv chodila s Frentzenom. Ale myslím, že HHF nemusí ľutovať, keďže neskôr sa zoznámil s oveľa krajšou a sympatickejšou Tanjou, s ktorou je dodnes. (Pamätný je jeho výrok pre jednu nemeckú televíziu: “Tanja a ja sa staneme otcom.”) :slight_smile:

S výkonmi vo Williamse asi nič, mám pocit, že to @lezgy spomenul iba ako taký dodatok k tomu, že Frentzen mal v kariére docela smolu.

(Ale ako píšem, v tomto smolu vlastne nakoniec nemal, pretože nakoniec má dlhotrvajúci vzťah s oveľa krajšiou babou.)