Vettel: V roku 2022 cielime vyššie | Magazín F1 - F1online.sk

Po rokoch s Ferrari podstúpil Sebastian Vettel veľkú životnú zmenu a prešiel k Aston Martinu. Pri pohľade na to, ako sa mu vlasy priam zázračne prinavrátili na jeho črtajúcu sa lysinu, by sa dalo povedať, že to preňho musel byť skvelý rok. Nie je to však úplne pravda. Siedme miesto v Pohári konštruktérov nie je umiestnením, v ktoré Seb a Aston Martin dúfali.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/53653/vettel-v-roku-2022-cielime-vyssie

Jasně že doufám, že to letos bude lepší. Ale když už se loňský rok tak úplně nepovedl, tak aspoň ty vlasy můžeme považovat za úspěch, ne :slight_smile: ? Když stojí za to je dát do prvního odstavce…

uspech by bol tiez, keby nahradil Lewisa (ak by nahodou bolo treba) a to som Lewisov fanusik

Sebastian je moje srdcovka, ale pro mě by byl úspěch, kdyby nahradil Lewise v jeho pozici s podporou týmu vč. druhého jezdce, a to si upřímně řečeno nemyslím. Týmy už staví na mladých a Mercedes si Russela vychoval, není důvod, aby se soustředil na někoho jiného, pokud by Hamilton skončil. Georgeovi bude 24 let, to není žádné zvláštní mládí, aby se musel učit a na něco čekat (Vettel sám už byl v tomhle věku šampion, Alonso taky, i Hamilton, Max teď taky). A aby Seb jezdil jako dvojka mi jako úspěch nepřipadá…

Tak ty to beres s pohladu jeho velkeho fanusika. Nechces ho vidiet porazeneho. To je normalne. Ja som tiez jeho fanusik od prvych testov v F1 este s autom BMW Sauber ked tam hodil najrychlejsie kola v treningoch. Ja to ale beriem tak ze on uz ziskal viac ako hocikdo iny a teraz je tam preto ze ho pretekanie stale bavi a aby este niekomu predal svoje skusenosti ako to spravil MSCH v casoch ked SV bol novacik. Teraz sa to vymenilo a on preda svoje skusenosti tiez MSCH. :grinning: A nevadi my pokial aj prehra lebo nemoze kazdy vyhravat . Mne staci ked si po pretekoch poviem ze isiel pekne na to ake ma auto. On je ako Kimi , Alonzo . Vie ze nevyhra lebo nema na to auto ale preteka lebo to je jeho konicek aj praca zarovno

Mně připadá, že v AM má lepší pozici jako součást perspektivního projektu. Trochu taky doufám, že by ho tam mohli “zaháčkovat” i po skončení aktivní kariéry, i když sám zatím říká, že když skončí s pilotováním, tak už ho v F1 neuvidíme… Pokud začne Mercedes stavět tým kolem George, což by se dalo předpokládat, tak nevím, co by mu to mělo přinést. Ale mně se i přes letošek líbí celý projekt AM, takže fakt nejsem objektivní :-). Ať už si Seb v budoucnu vylepší osobní statistiky nebo ne, jeden rekord už mu asi nikdo nevezme - nejrychlejší pokuta v dějinách F1, kterou dostal 6 s po prvním vyjetí z boxu :-)!

Osobně věřím, že Sebastian ještě všechny náboje nevystřílel a v solidním autě ukáže, že v něm ten velký závodník ještě nezemřel. AM byl loni bez debat slabý vůz, takže redakce by si mohla některé narážky odpustit - víkendy bez bodového zisku u týmu s výkonnostním číslem 7 zase takový šok (nebo jezdecké fiasko) nejsou. Počet předjížděcích manévrů není nutné přeceňovat, ale ani shazovat - ostatně zdaleka ne vždy šlo o důsledek kvalifikace, často to byla součást vlastního závodu, kdy se SV ocitl po výjezdu z boxů v poli (poměrně často volil pozdní pitstop s agresivnějším přístupem v závěrečné čá■■■ závodu, takže logicky musel předjíždět piloty, kterým se dřívějším pitstopem podařil undercut).

pri tom vsetkom co sa v AM deje a s ohladom na to, ze su iba v pozicii odberatela pre kopec komponentov im nedavam velke sance sa dostat do top 10. Minimalne M, F a RB budu pred nimi.
AM konkurenti budu McLaren, Alpine a Alphatauri.
V Alpine je ticho, to je tazko odhadnut. McLarenu verim viac ako AM.
Mali by byt na tom lepsie ako Haas, Williams a Sauber.

Jedinou naději, že by to nemuselo být úplně špatné, vidím v tom, že oznámili představení nového auta jako úplně první. Snad tedy v průběhu loňského roku nezaháleli.

Ale jinak jsem spíše skeptický, jen dodám, že McLaren by mohl být hodně silný, nepřekvapilo by mě, kdyby se trochu dotáhl na předpokládané favority.