Vettel o probléme ľudských práv: Chce to viac ako len slová, chce to činy | Magazín F1 - F1online.sk

Formula 1 a ľudské práva. Ako sa k tomu postaviť? Šport sa na jednej strane oháňa sloganmi ako „We Race As One“, na druhej prijíma tučné šeky od arabských šejkov, ktorých názory a morálny kompas sú prinajmenšom pochybné. Ak sa voči tomu nevie ostro vyhradiť šport ako taký, možno to musia urobiť jeho individuality, Lewisom Hamiltonom a Sebastianom Vettelom počnúc.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/45192/vettel-o-probleme-ludskych-prav-chce-to-viac-ako-len-slova-chce-to-ciny

reci, reci, reci
co keby nesiel do tych krajin? :slight_smile:

Jako vazne , clovek , ktery si necha zaplatit miliony , aby se mohl projizdet rychlosti 300km/h lobuje , aby lide na dalnici nesmeli jezdit vice nez 140 km/h z duvodu CO2 ? Clovek , jehoz cely "encabl " pri stehovani z jedne lokace na lokaci necha za sebou takovou uhlikovou stopu ( letadla, kamiony) jako cela vesnice za mesic ? Je fajn ,ze zbira odpadky na lavicich, ale mozna kdyz nebyla F1 nebylo by potreba zadne odpadky z tribun ani sbirat . Omlouvam se, ale uz jsem unavenej poucovanim co je spravne a ne , jak se mame chovat , co si mame myslet od lidi , kteri jsou uplne odtrzeni od reality .

Drahy pane Vetle , chcete pomoc planete ? Odejdete z F1 , prodejte svoje auta, domy a bezte do lesa objimat stromy …

Dokud si nechava platit za to , ze zavodi v krajinach kde se potlacuji lidska prava a zaroven vydava takova prohlaseni tak neni nic jineho nez pokrytec .

hau … domluvil jsem … pohodovy den vsem

A čo keby do tých krajín išiel a ozval sa tam rovnako ako v Maďarsku?
Jedna vec je upozorniť na problém a druhá nepoškodiť si kariéru.

Nikde nevravel ze chce obmedzenu rychlost kvoli CO2, a ak si to niekde videl, daj prosim ta link.

A ak niekto zo sucasnych jazdcov nie je odrthnuty od reality tak je to prave Vettel. Nikto ti nekaze ho pocuvat pretoze tvoj nazor aj tak zjavne nezmeni. Ale ked zmeni nazor aspon pár ludi co nie su uplne ignorantsky voci zivotnemu prostrediu, tak nech “poučuje”.

ale pozor hamilto bojuje za prava iba čiernych na ostatnich kašle dalšie to ako fakt vettel zobud sa jazdil si za ferrarari kde asi konči 70% ich aut hmm ale to ti nejak nevadilo 1-2 rokmy až ted zaujmave a ano jasne netreba iba rozpravať treba konať ak budeš zbierať odpadky a budeš prispievať na sadbu novych stromov tak ano skutočne sa bude dať povedať že niečo delaš minimalne budeš lepši ako hamilton ktory iba kecaš a čo sa tika toho druheho hele ani madarsku ani celej europe sa nejak nebojuje proti Homosexualita čo sa neda povedať o strednom vyhode kde su zato tresti smrti tu niesu tresti žiadne

Akože po prečítaní tejto komentárovej sekcie (a v podstate ktorejkoľvek, kde sa Vettel alebo Hamilton vyjadria nejako ekologicky/ľudsky, v tomto prípade tá druhá varianta) mám opäť pocit, že cca polovica Slovákov sú absolútni pribrzdenci, ktorí by nemali mať prístup k internetu bez dozoru.

Ako môže niekto kritizovať niekoho, kto len v zásade hovorí, že kvôli xyz sa niektorí ľudia nemajú na niektorých miestach dobre? Za to, že na to poukáže, je akože kritizovaný? A keby nič nepovie, tak všetci sú s tým v pohode? To čo je za idiotskú zvrátenú logiku.

Však ak nesúhlasíš, tak to ani neotváraj a je vybavené. Nikto už nie je zvedavý na to, čo si Ferko z Mrkvičkova myslí o niečom, čo nezažíva, nepozná a nemá absolútne žiaden odborný prínos k téme.

Edit: zabudol som ešte prípadné komentáre keď sa niečo povie o očkovaní, to je tiež celkom “lahôdka” čítať tie prudké anitvaxx komentáre.

4 Likes

ale to su stale len tie reci a vettel vola po cinoch :slight_smile:

ano, asi mas pravdu bolo by lepsie tam ist a upozornit na problem tak, ze nesadne do auta :slight_smile:
to by bol CIN :slight_smile: vsetko ostatne su len reci ak bude normalne jazdit a tym padom robit pr pre tu krajinu

co urobil v madarsku? ze si dal trapny nahubok v lgbtiqxyzabcdefgh… farbe? :slight_smile:

Áno, tým náhubkom vzbudil určitý rozruch a upozornil na tému. Tým, že b y prišiel na závod ale nezávodil, alebo odmietol vstúpiť do krajiny, tak by si poškodil kariéru, ale jak významnejšie by pomohol vyriešiť problém oproti tomu, že si dá náhubok? Nijak. Na to nemá žiadnu moc. To je všetko v rukách miestnych. Tieto gestá im len môžu ukázať, že majú podporu od ďalších ľudí mimo ich krajiny, čo im snáď dodá silu, aby si vybojovali, čo chcú.
Pokiaľ ale vieš o nejakom čine, ktorý by ten problém výraznejšie pomohol vyriešiť, tak sem s ním.

1 Like

Kdyby Vettel seděl v Mercedesu, tak lidská práva ani úklid okruhu po závodech nezná. Ale musí sledovat jak zase dostal přednost někdo jiný, měl by si dát pauzu jako Alonso.

Ved zapnite aspon kúsok mozgu. Čo by dosiahol tým ze by nenastupil na pretek narozdiel od toho trička? Nič, rovnako by sa pretekalo tak ako sa rovnako o nom pisalo (kvôli tričku). Ak by však ale nenastúpil, tak by primárne na tom stratil jeho tím. A to by si v tímovom športe nedovolil nikto.

ak by nenastupil tak by sa o tom pisalo daleko viac a malo by to vacsi ohlas ako len trapne farebne nehubky
samozrejme, nenastupit na pretek kvoli tomu co prijali v madarsku by mohol len fakt velky idiot, ale nenastupit na preteky v krajine akou je saudska arabia, ktorej by sa mali vyhybat vsetci ti co moralizuju nad ludskymi pravami, tak to by malo byt pre takeho cloveka povinnost
nieje mozne moralizovat nad tym, ze v madarsku nedovolia pretlacat lgbtixyzabcdefgh… agendu do skol, alebo moralizovat nad tym, ze v f1 je malo cernoskov a zaroven bez problemov ist pretekat do takej diktatury akou je SA

tak bud som bojovnik za ludske prava a v tom pripade nemozem svojou ucastou robit pr takej diktature, alebo mi ide len o moje prachy ktore tym jazdenim zarabam a vtedy by som mal byt radsej ticho ako byt pokrytec co len steka, ze co by mali robit druhi, ale ja to neurobim lebo tym ohrozim svoje prijmy

Piloti F1 su celebrity a novinari z nich casto vytiahnu aj to co by sami nepovedali. Na priamu otazku dostanu odpoved, potom je z toho zrazu 30 clankov a vyzera to ako keby pilot F1 mal nejaku agendu.

1 Like

Vettel šoupal nohama a nahrabal si v F1 když byl na výslunní a teď když s prominutím jezdí úplné hov… tak bude kecat jak je F1 morálně špatná že to dělá hlavně pro prachy :laughing: Další pokrytec, nic víc.

Každý šampion si samozřejmě “nahrabal”, v tom není Vettel žádná výjimka. Že ho leccos nezajímalo před deseti lety a po třicítce se zájmy mění taky není nic divného, to tak lidi mají, když se normálně vyvíjejí. K tomu, co považuje za problém, se vyjadřuje svým způsobem, a někdo má názor jiný a vyjadřoval by ho jinak nebo jinde. V čem je problém?

Ak by nenastupil na zavod bez vazneho dovodu tak potom by bol idiot a vsetci by pisali ze aky je blby. Ako moze nenastupit? Ma zmluvu s timom a aj zo sponzormy.Ak by nenastupil tak dostane padaka a k tomu ho osklbu o peniaze kedze ma zmluvy ktore by tim padom nedodrzal.On ako osobnost moze najviac spravit to ze bude hovorit a poukazovat na to co sa mu nepaci. Je len otazka ci sa k tej jeho veci este casom pripoji viac znamych osobnosti a spusti sa lavina zo zmenamy

A je to tu, pan general nam ide rozkazovat, co kto si ma co mysliet.

Takze po prve, na zaklade par vzoriek komentarov generalizovat cely narod, super, a toto hovori clovek, co by chcel obmedzovat pristup k internetu.

No, ale podme k veci, kedze zjavne si sprosty, aby si pochopil pointu kritiky. Vettel je produktom systemu, jazdi v danych krajinach, spini planetu a podobne. Aktivne sa k tomu nepostavi, aktivne z toho dovodu, lebo na tom, co akoze kritizuje, aj aktivne participuje. Ci uz je to, ze je pilotom F1 alebo v danych krajinach jazdi. Pravdaze, frajera ukaze len v Madarsku, kde mu nic nehrozi, lebo demokracia.

A opat take typicky Vettelovske, o takej Cine nic, co je daleko horsi rezim ako tieto dva krajiny.

Cize ak mas nejake dalsie primitivne pripomienky, nie je problem objasnit.

Vzdy to tak je, ze ti, co by zakazovali, regulovali atd, su najvacsi blbci. Diky, ze si potrvrdil toto pravidlo.

3 Likes

Myslim, ze mas dost nizke IQ, kedze si to zobral osobne. On pise ohladom vsetkych a ty utocis priamo na neho. Taketo chovanie tu na fore nema co hladat. Ak s nim nesuhlasis, mozes ho znicit argumentami z danej temy a nie vulgarne utocit na jeho osobu. Taketo chovanie tu nema co robit.
Myslim ze to na jednu stranu @LongiSVK napisal spravne, ze slovaci radi mudruju o tom, co nezazili na vlastnej kozi. No zaroven suhlasim aj s tebou, ze jazdec ktory je v tom kolotoci F1 ktora znecistuje ovzdusie skrz logistiku, ci uz su to kamiony,lode,lietadla ma najmenej co rozpravat na danu temu a hlavne ked za to berie miliony.
Druha vec je vyjadrovat sa ohladom maximalnych rychlostiach na nemeckych dialniciach. On jazdi cez 300polku svojho zivota, jasne ze v osobnom zivote sa nema kam ponahlad a hlavne sa ani neponahla lebo ked je doma ma cas. Nezaziva kazdodenne zapchy a zhon okolo chystania deti rano do skoly, plus ich zaviezt do tej skoly a potom stihat do roboty.
Vela ludi si chodi na nemecke dialnice zajazdit, kedze na okruhy sa za cely zivot ani raz nedostanu.
Ja by som si tiez rad zajazdil 200kou po dialnici no u nas max 140-150 a na okruh do blavy ci madarska rakuska nemecka sa nedostanem.
Takze Vet sa lahko zakazuje ked on jazdi v F1 a kedykolvek si moze zajazdit na trati.

A naco je jemu jazdit po dialnici 150-200 ked sa vo volnom case nema ksm ponahlat a rychlosti si uzije dost v zavodoch a kedykolvek si moze ist zajazdit na drahu v nemecku.
Takymto sa lahko zakazuje.