Vettel len tímovou dvojkou? Novinky dostal len Stroll | Magazín F1 - F1online.sk

Vždyť jsem psal o tom co Resta řekl o Vettelovi, co je v článku.

Podla mna keby sa zosypal tak by dalej nepretekal,nepodpisoval by novu zmluvu ale by sa na to vykaslal.Skor za tim hladaj stratu motivacie,alebo nesustredenost na pretekanie.2014 v januari sa mu narodila dcera a v tom rocniku to uz nebol ten spolahlivi Sebastian ako 4roky predtym.2019sa mu narodil syn a a nezhody vo ferrari a rok 2020 v znameni konca spoluprace medzi nimi. To sa muselo niekde prejavit

Aj Schumacherovi sa narodili deti počas jeho pôsobenia vo Ferrari, mal svadbu a pod. Výsledok? 5 majstrovských titulov s Ferrari. Nico Rosberg mal už tiež dieťa a manželku, keď vyhral šampionát. Hakkinen sa tiež v roku 1998 oženil a potom získal 2x titul majstra sveta. Prostovi sa narodili deti ešte pred vyhrávanim titulov. Myslím si, že ospravedlňovať jeho výkony kvôli rodinnému životu je irelevantné.

Nezhody vo Ferrari boli vyvrcholením zlého manažmentu celého tímu, ale aj Vettelovej neschopnosti vyrovnať sa mladšiemu tímovému kolegovi a zvládnuť kritické momenty (sezóna 2018). Veď aj sám Leclerc prišiel do Ferrari ako dvojka, ktorá má byť servilná voči Vettelovi. Aj kvôli tomu ho obrali o víťazstvo v Singapure. Vettel ho ale aj napriek tomu na body nezdolal.

U Vettela môžu vzťahy vo Ferrari pôsobiť ako ospravedlnenie, ale skôr by som sa priklonil k tomu, že nemal ideálne podmienky, tak to nezvládol. Od roku do 2010-2013 bol zvyknutý na najrýchlejšie auto a víťaziť najmä štýlom “čistý vzduch predo mnou”. Áno, boli tam aj lepšie momenty napr. jeho stíhacia jazda z boxov v Abu Dhabí 2012 a následne pódium, avšak dovolím si k nemu priložiť jeden zaujímavý fakt. Nikdy nevyhral preteky ak štartoval mimo TOP3. Na 53 víťazstiev to je celkom bieda a myslím, že to o niečom svedčí.

Je smutným odrazom Formuly 1 z posledných rokov, že on má až 4 majstrovské tituly a taký Kimi iba jeden, Alonso iba 2.

co je na tom smutne ze on ma 4tituli a kimi 1 a Alonzo len 2.Kdo je vinny ze Alonzo neziskal viac titulov?Bol v majstrovskom time kde 2x bol majster,ale sa mu malilo tak zdrhol do mclerenu,tam nepochodil tak spatki do renaultu,odtial do ferrari a odtial znova do mclerenu.Teraz je spatki v renaulte (alpin). Sebastian je viac rodinne zalozeny clovek a je dost mozne ze po zisku 4 titulov uz nema taku motivaciu ako ked mal 23rokov.Nico Rosberg ziskal titul a ukoncil karieru.Kazdy pretekar je iny a kazdy ma ine priority.Ja neospravedlnujem jeho vykony rodinnym zivotom,len poukazujem na to ze Sebastian zacal jazdit slabsie a menej agresivnejsie prave po narodeni dcerki.Tak isto aj jeho aktivity ohladom ekologie a zivotneho prostredia ho oberaju o sustredenost len na f1