Vettel dostal k narodeninám darček v podobe bodov: Nečakali sme to | Magazín F1 - F1online.sk

Sebastian Vettel oslávil svoje 35. narodeniny, ako sa patrí. Najskôr sa prevetral vo Williamse FW14B, s ktorým Nigel Mansell v roku 1992 vyhral VC Veľkej Británie a následne aj majstrovský titul, nuž a deň zavŕšil ziskom deviatej priečky, ktorú pred štartom vôbec nečakal.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/69742/vettel-dostal-k-narodeninam-darcek-v-podobe-bodov-necakali-sme-to

Vie niekto, preco mu na posledny stint (za SC) dali mediumy namiesto softov? Ved to vyzeralo tak ze kvoli tomu zbytocne prisiel o 1-2 pozicie. Alebo uz nemali pre nho softy?

Zdá se, že si s nimi vůbec nevěřili, v závislosti na prvním stintu Vettela, který byl ultra krátký – stavěl v 6. kole. Ale vlastně to vůbec nechápu. Myslím, že to byla velká chyba nenasadit mu je znova na závěr závodu, kdy už je vůz lehčí. 7. místo bylo hodně reálné.

Obecně Pneumatiky držely všem dobře na Silverstonu mi přišlo, Aston nicméně na konci mediumky přezul i Strollovi. No podle mě fail…

Je to zvláštní že nechtěli ty červené gumy na závěr, proč to vědí asi jen oni. Co jsem koukal tak jejich závodní rychlost byla hned po Alpine s McLarenem, a nebýt toho vypadnutí Ocona a následného SC tak on ten Ocon by měl co dělat toho Vettela dostat. Aston je k pneu jinak celkem šetrný, podle mě by to Vettel na těch žlutých do konce zvládl.

Taky si myslím, že byli v pohodě. Netuším co se jim nezdálo v tom první stintu na softech, že mu je nestrčili na závěr závodu. Myslím, že by se na nich ubránil a nebo by se ani bránit nemusel. Závod jim šel dost na ruku získat z toho lepší body s Vettelem.

Vzhledem k okolnostem - nedostatečně otestované změny na autě včetně všech typů “suchých” pneu a katastrofální kvalifikace - možná dali radši znovu žluté, se kterými měli ze závodu nejvíc zkušeností, a navíc dobrých (kdyby nebyl SC, chtěl s nimi jet Vettel až do cíle). Prostě vzali “vrabce v hrsti”. Ale netvrdím, že to tak muselo být :slight_smile: .

Na jednu stranu chtěli odjet na středních skoro celý závod a na stranu druhu se neodvážili, při takové příležitosti, na závěr závodu ani jednomu dát červené pneumatiky, divné prostě. Navíc mi přišlo, že Vettel ty žluté ani nedostal nové, už měly 4 kola v sobě…ale za to bych ruku do ohně nedal, možná jsem blbě koukal.


Vypadá to, že neměl žádné nové žluté pro závod, ani Stroll. To by asi odpovídalo, že na nich měli nejvíc natestováno, tak je preferovali. Stroll neměl ani nové bílé, nevím, co s nimi dělali :slight_smile: .

Oni si je v tréningu jen sjíždí ve výjezdovém kole, je to prý lepší sundat z nich nějaký ten zcela nový lesklý mikrofilm co je na každé nové gumě. Všiml jsem si toho už dříve a Vettel to prferuje.

No to ale neplatí! To pak můžu hledat přehledy to alelujá a stejně se nic nedozvíme… Akorát je pak můžeme litovat, že je na to AM už finančně tak špatně, že nemají ani na nové gumy a kupují odložené ojeté od soupeřů :slight_smile: !

Třeba ty žluté vůbec nevyměnili, ale jen sundali a nandali :grinning:

Doporučuje se je aspoň protočit, aby se nesjížděly pořád stejně, přinejmenším prohodit přední a zadní :smile:

Možná by bylo rovnou nejlepší protočit a zajet všechny kombinace, tzn. :four: :exclamation: kombinací pro jednu sadu. :sweat_smile:

1 Like

Tiez mi to pripada tak sa bali neist na “istotu”. Avsak Vettel vchadzal do boxov ako 6ty? v poradi (tusim len LEC pred nim nesiel?) a ked videli ze ostatni davaju softy, tak neviem co ich prinutilo si mysliet ze to vedia lepsie :-D. Ale mne sa velmi nechce verit ako je mozne ze im nove softy neostali, ked si urcite nejake nechavali na kvalifikaciu, v ktorej nakoniec odjazdili len 1. cast.
Vseobecne niekedy mi pripada ze cim dalej tym menej rozumiem tym pneumatikovym strategiam. Ako ked napriklad povie ferrari, ze si mysleli, ze nove softy budu mat len 2 kola vyhodu oproti starym hardom?! Po 3 treningoch by clovek cakal, ze budu viac vediet, ako si mysliet :smiley: