Verstappenov brutálny manéver si Lewis zapamätal, tvrdí Rosberg | Magazín F1 - F1online.sk

Maxovi Verstappenovi sa v Imole podaril pekný kúsok, keď už po prvej zákrute bol na čele, hoci štartoval tretí. Bol však aj dosť agresívny, čo si vypýtalo svoju daň — lištu predného krídla Lewisa Hamiltona. Podľa Nica Rosberga sa nám tým rozbehla aj psychologická bitka, Lewis Hamilton vraj na túto zákrutu bude pamätať aj dnes a v ostatných dvadsiatich pretekoch.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/28166/verstappenov-brutalny-manever-si-lewis-zapamatal-tvrdi-rosberg

Chyba F1 že tyto vytlačení netrestá, protože kdyby jezdec musel v zatáčce nechat místo tomu který už je významnou částí vedle něj tak F1 vidí mnohem více soubojů a ne jen převážně objíždění s DRS.

Schválila brutálny utok fakt ? A to povie človek ktorý keď s stretol za hamkacom tak lietal karbón hmm navyše take to súboje v F1 boli bežne hypemarkete že dnes už v dala DRS je minulosťou aké stejné ľudia to rady vydis lebo je to konečne súboj aký tu nebol no úprimne zopár rokov

Brutální útok, ale Hamilton by udělal to samé :wink:

1 Like

Nico by si měl v slovníku najít slovo “brutální”. Nějak mu sémanticky zdevalvovalo.

Ale kdo ví, možná jednou budou formule natřené na růžovo, piloti budou mít krajkové hledí, na reklamní ploše bude napsáno Mattel a během zastávky v boxech se bude podávat čaj.

1 Like

Taku latku nastavili komisari, ked za taketo veci trestali. Teraz to ostalo bez trestu, lebo by sa zasahovalo do boja o titul. Pripomina to rocnik 2017, ked netrestali ferrari, lebo cely svet oznacoval F1 za nudnu. A ferrari chceli vidiet v boji o titl.
Ano teraz to ludia hrdinsky oznacuju, ako suboj a to co chcu vidiet. Len skoda, ze si nikto neprizna, ze to beru sportovo len preto, ze sa jedna o Hamiltona. O toho nenavideneho jazdca v dominantnom aute.
Daj ruku na srdce a povedz, ako by si ten suboj v prvej zakrute hodnotil, ak by to bol posledny zavod sezony a rozhodovalo by sa o titule. Miesto Ham by bol samozrejme Vettel :hugs:

Přežil jsem startovní situaci v Brazílii 2012, kde se Sebastian propadl až na chvost pole, takže toto by mě, věřím, nerozhodilo. Hamilton byl stále v boji o výhru, jen se tam prohodila pozice, takže za mě to nic mimořádného nebylo. Tvrdý manévr to od Verstappena určitě byl, ale Vettel se v tomto ohledu taky se soupeři moc nemazlil, takže pokud si to normální člověk nějak nakalibruje, pak to více méně dodržuje. Nicméně je možné, že bychom nebyli úplně konzistentní a upravili si brýle podle toho, kdo v té situaci je. Je dobré si toho být vědomý, v tom máš pravdu.

Nemyslím si, že Hamilton je na fóru předmětem nějaké nenávisti. Všeobecně tu uznáváme, že má význačné kvality a je důstojným mistrem světa a jezdcem historického významu. Ale převaha Mercedesu je taková, že jeho statistika neodráží reálný poměr k soupeřům, nýbrž tu převahu, takže logicky chce člověk změnu + skutečný boj o titul. Já jsem kdysi ve finále US Open (rok si přesně nevybavím) fandil pro mě jinak nezajímavé Sanchez-Vicariové jenom proto, aby to nebyla pořád jen Grafová.

Hamiltona ale určitě poškozuje jeho moralizování. Není to dlouho, co ve svém volném čase maximálně mixoval hudbu a proháněl se na vodních skútrech s Bieberem a nespravedlnost jakéhokoli typu mu byla ukradená, a najednou si hraje na morálního vůdce formule 1, jejího Martina Luthera Kinga (který mimochodem nebojoval pouze proti rasismu, ale také sociální nespravedlnosti, z které přitom Hamilton těží). Tak takové svatouškovství opravdu nikdo nemá rád.

1 Like