Verstappen poľahky vyhrá, obáva sa Lewis Hamilton | Magazín F1 - F1online.sk

Lewis Hamilton má po šprintovej kvalifikácii obavy z toho, ako dopadnú hlavné preteky. Zatiaľ čo on bude štartovať zo štvrtého miesta za dvojicou McLarenov so skvelou rýchlosťou na rovinkách, Max Verstappen sa postaví na pole position. Hamilton očakáva, že Verstappen to bude mať veľmi ľahké.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/42139/verstappen-polahky-vyhra-obava-sa-lewis-hamilton

Nie Lewis…mal si byt ty dnes na poleposition lebo mas najrychlejsie auto ale domrvil si to…ako kazdy vikend…rok 2016 mi to pripomina kde o titul prisiel skolackymi chybami na starte …ale ako jeho fanda treba povedat pravdu…jazdi mizerne tento rok a titul si nezasluzi …v medaku musia dufat ze ze Russel sa chopi sance tak.ako sa ocakava inac budu musiet k sebe lanarit ci Verstapena alebo Leclerka…Mazepin potrebuje este rok …:grin:

1 Like

v pretekoch sa moze stat vselico.

Přijde mi to jako překvapivě poraženecké (nebo alibistické). Podle mě Hamilton ten závod může zítra pořád klidně vyhrát. Auto je rychlé a on tu rychlost dokáže naplnit. Dneska měl problém dostat se před McLareny, ale jezdil na pomalejší směsi, při stejnosti směsí by se možná před Norrise a později i Ricciarda dostal - a právě to se zítra klidně může stát. Samozřejmě také může zvládnout start podstatně lépe než dnes, případně se jednou start nepovede Maxovi (jakkoli mívá startovné reakce dobré). Největší riziko - když nechám bokem nepředpověditelné události typu “crash” nebo “technické problémy” - pro Hamiltona bych viděl v tom, kdyby zpackal i zítřejší start a propadl se ještě hlouběji v poli (ale dva špatné starty by snad byly moc i na Hamiltona, který má v startovní reakci jedno ze svých slabších míst).

1 Like
  1. miesto na Monze je nic. smerom dopredu aj smerom dozadu sa moze posunut behom par kol. Tukance bol v sprinte, bolo ich dost aj minuly rok a kludne mozu but aj zajtra. Auto ma najrychejsie v poli. Podla mna ma minimalne rovnako velku sancu ako Verstappen.
1 Like

Keby neurobil chybu, nemusel by sa teraz obavat.

Hamilton si čisto pripravuje pôdu na zajtra :smiley: ako fakt, ak to nedá, tak to bude trochu hanba. Ak opomenie niečo v zmysle, že to bolo “sakra ťažké” alebo ešte nebodaj povie, že RB a Max boli rýchli ale zdolal ich, tak to už bude za riadneho šaša.
Ja som bol úprimne prekvapený tým štartom, veď v F2kach, kto štartoval v oboch šprintoch z P2 sa pomaly poľahky dostal dopredu a Hamilton sa prepadne na P5? a navyše som bol skalopevne presvedčený, že stiahne Maxa a skončí P3 ale budiš, ako úprimne som bol prekvapený, že to nedal. Nebola to žiadna “Schadenfreude” ale skôr som civel, že to Hamiltonovi nejak nejde.

Tak banální to zase není. Reálně mu hrozí, že se nakonec zasekne za Maxem a nedostane se před něj. Koneckonců jak to bylo v roce 2019? Tam byl hodně rychlý a hodně při chuti, ale Charles to vedení nakonec uhájil (byť v jednom momentu trochu kontroverzní obranou).

Jak jsem napsal, k poraženeckým řečem nemá důvod, vyhrát stále může, ale dneska daroval Maxovi dílčí výhodu. Jinými slovy, nepovažoval bych důsledky dnešního sprintu za vyloženou formalitu (ale ani za definitivní prohru). Označil bych je za komplikaci, s kterou se Hamilton bude muset vypořádat, pokud bude chtít vyhrát bez zásahu štěstěny.

bez toho aby nad tym jeden spekuloval je jasne, ze tak ako sa dnes prepadol Hamilton tak sa zajtra moze Verstappen.

Může, ale obecně má lepší startovní reakce než Hamilton.

Navíc pokud Hamiltonovi “pomohla” špinavější strana roštu, potom zítra na ní bude zase, zatímco Max opět na té čistější.

(Navíc Hamilton se dneska propadl strašně moc, fakticky o čtyři pozice, až za Pierra Gaslyho, který si ovšem následně poškodil vůz a skončil mimo trať. To už by Max musel zítra hodně zapsat, aby toto “napodobil”.)

Hamilton musí zajtra predbehnúť oba McLareny… A to čo najskor… Lebo ak sa tak nestane a Max zostane na prvom mieste, tak za pár kol sa všetkým vzdiali tak, že ho už nedobehne nikto. A oba McLareny sú spolu, možu to hrať strategicky. Hamilton bude musieť hrať len sám na seba. A keď tak pozerám na výkonnosť Ferrari, tak zajtra to reálne može byť Max - dlná medzera-oranžoví a Hamilton - dlhá medzera - Perez…

No mohli sme vidiet ako “napredoval” dopredu

Ideálne by asi bolo vymeniť motor, takto budú dosť pod tlakom a ľahko by z toho mohla byť možno aj blamáž ak by po nejakej chybe skončili, napr., len tretí.

Neda sa nesuhlasit. Tiez to vidim tak, ze Lewis uz teraz hlada vyhovorky a velmi dobre vie, ako aj Bretnix napisal, ze tento pretek mozu lahko vyhra. Ale samozrejme takto bude vyzerat opat ako vo vlastnej lige.
Tento rok si jednoznacne titul nezasluzi. Max robi ten rozdiel.
A tak ako aj napisal JurajJuraj, Lewis mal byt prvy a zajtra si lahko dojst po vitazstvo. Tu v Monze maju jednoznacne najrychlejsie auto.

1 Like

no to je pravda. Pri jeho stasti sa dvaja, alebo rovno vsetci traja vyradia v prvej zakrute.

Keby vedeli pretek lahko vyhrat, nejazdil by 5ty v sprinte, auto bude mat rovnako nastavene, mozno aj pneu bude mat rovnake.
Ak sa nedokazal v sprinte dotiahnut na McL za 16kol, tak v zavode tam moze byt zaseknuty aj polku zavodu, ak bude mat McL zlte a rovnaku rychlost. Lebo v sprinte Pepa stale omielal, ze McLarenom zacnu odchadzat pneu, ale nestalo sa tak a Ham za cely sprint nemal ani jednu realnu sancu na predbehnutie.
Maju najrychlejsie auto??? Videli sme, ako nevedel Bottas zvysit naskok na Verstapena… mcl zaostavali, tak isto ferrari sa cely cas drzali za Hamiltonom.
Tak neviem co tu vseci omielate o dominantnom aute.
Jednoznacne dominantne auto ma RB, aj ked nemaju taky topspeed, Ver sa drzal za Bottasom a Ham nedokazal predbehnut. Toto bola kedysi specialna trat pre mercedes a teraz je to vdaka dlhym rovinkam vyrovnane, ak dobre nastavi konkurencia monoposty na rychlost.

Keby mal RB dominantné auto, tak si Verstappen natrie Bottasa na chlieb, nemyslíš? :slight_smile:

1 Like

Tie reci o dominantnom RB aute zacinaju byt trosku trapne.
Max by s dominantnym autom tento rok zotrel vsetkych. A neviem ci pozerate preteky z archivu napr. rok 2013 ale toto ma daleko od dominancie.

To mozme povedat aj o mercedese… pozri si rocniky od 2014 ci ma teraz dominantne auto :smiley:
RB je silny na vacsine okruhou, keby sa Ver nestali 3nehody, uz by bol pred Hamiltonom daleko…
A Hamilton tiez neni len do poctu, vie vytiahnut z toho auta viac… Aj napriek tomu na Ver na viacerych tratiach absolutne nestihal…
takze ano RB je tento rok dominantnejsi… na niektorych tratiach ma medak navrch… ale to len v podani Hamiltona…

Na vacsinu okruhou bol praveze silnejsi Mercedes. A ano Max by bol daleko, kedze Lewis zrobil uz par chyb. Max mal len nestastie a tentro rok ide fakt lepsie.
A ano to mozes povedat aj o RB, ze ma na niektorych tratiach naviac, ale len v podani Maxa :slight_smile: