Verstappen hromží na dvojdňový formát v Imole: Jeden tréning je málo | F1online.sk

DomovSprávyVýsledkyPilotiTímyKalendárPartneriLive

redakcia@f1online.skRSSZásady ochrany údajov© 2020 F1online.sk

Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/7245/verstappen-hromzi-na-dvojdnovy-format-v-imole-jeden-trening-je-malo

Ked sa boji, nech ostane doma…

je to zbytocne zanedbanie bezpecnosti.

Podla coho usudzujes? Som si isty ze trat bude bezpecna. Inak by sa na nej neslo. A ze ju nebudu mat 10tisic krat prejdenu na simulatore len ukaze kto sa dokaze pripravit najlepsie v ztazenych podmienkach.

Aj Silverstone maju natrenovani a vidis. IMO zbytocne vytvaranie rizika. Kazda nehoda je riziko bez ohladu ci je trat bezpecna, alebo nie. Ja za tym vidim lacnu snahu o nepredvidatelnost.

V tomto dosť súhlasím s Maxom. Teoreticky to môže byť aj nebezpečné. Takéto pokusy mali robiť v Rakúsku alebo teraz na Silverstone.
Môže to síce priniesť aj zaujímavú zápletku v závode, ale do určitej miery umelú.
A ak ešte náhodou bude mať niekto nejaký problém a ani v tom jednom tréningu nič poriadne nezajazdí, tak môže mať dosť poznačený celý víkend.

Ja za tym vidim snahu o 2 vyskusanie a zavedenie 2 dnoveho vikendu, aby mohli natrepat aspon 30 zavodov do sezony.