Vďaka za svätožiaru: V pretekoch F2 zachránila Nissanymu život | Magazín F1 - F1online.sk

Značná časť fanúšikov aj osobností padoku kritizovala zavedenie svätožiary, no odvtedy sa už viackrát ukázalo, že FIA pod vedením Jeana Todta urobila správne, keď sa nenechala zlomiť. Ďalší dôkaz toho, že svätožiara zachraňuje životy, sme videli počas nedeľných pretekov Formuly 2.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/69483/vdaka-za-svatoziaru-v-pretekoch-f2-zachranila-nissanymu-zivot

To co tam Nissany spachal bola neskutocna st.upidita. Okamzite by mu mali odobrat superlicenciu. A taketo nieco je testovaci jazdec vo Williamse a presusa sa uz roky v F2. A potom sa niekto cuduje, preco nedokazem brat “uspechy” niekoho ako Mick Schumacher vazne.

1 Like

Tak Nissany išiel ako prasa a Dennisa si na tú hlavu strelil sám blb. Ešteže to dopadlo takto. Uf.

Stretol by si ho a hneď by si sa dosral jak malý sopláčik.

1 Like

Každý zmieňuje tu atrapu na pretekára RN, ako skvelé je halo, ale nikto sa nezamysli nad debilnym obrubníkom ktorý tam nainštalovali. Koľko preletov už sme kvôli tomu videli? Vo FIA by sa mali zamyslieť.

1 Like

Nekonečný příběh. Jsem hodně udivený, že FIA ještě nikdo nežaloval minimálně za pokus o ublížení na zdraví.

Dal by som mu ban na jeden pretek. Robit chyby je ludske, pri druhom takom vytlaceni uz by som mu bral licenciu. Som rad ze sa mu nic nestalo, ale hadam to posluzi ako dobry priklad ze nemaju jazdit ako prasce a maju si uvedomit, ze zavodenie je stale nebezpecne. Vytlacaju sa akoby sa im v tych autach nemohlo nic stat

Nissanymu Halo zachránilo život, ale on se dostal do té situace díky svému neskutečně debilnímu chování na trati, to co předvedl je na ban pro min jeden závodní víkend

verejnosť kritizovala zavedenie svätožiary ano to stale plati večinou sa do nenebpečnej situacie dostanu pretekari ked niekoho napadne urobiť obrubnik ako skokansky mostik nebo nebo pretekari sa chovaju ako keby boli na trati samy ako dnes ano určitemu to zahraniolo život ale nedošlo by ktomu keby nissan neurobil taku sprostosť a pak keby niekto tam nedal na miesto obrubnika skokansky mostik preto su aj ludia ktorz hovoria že pred 20 rokmy boli piloti lepši a prečo lebo rozmišlali čo by sa mohlo stať dnes si povie pilot ved mam super ohranu žiaden štrk nebo blizko bariery tak idem bez hlavo dotoho ved čo sa môže stať bezpečnosť je na vysokej urovny tak čo preto dnes mame važnejšie nehody ako v minulosti lebo dnes sa piloti viac spoliehaju na svoju ohranu tak viac ryskuju a menej rozmišlaju

K tomu netreba ani nic dodat. Myslim, ze uz aj pred touto nehodou sa vsetci povodni kritici zhodli, ze zevedenie halo bol vyborny napad. Je fantasticke pre sport, ze namiesto citania tlacovych sprav z nemocnice mozme s lahkostou kritizovat aky je Nissany netalentovany babrak.

nastastie to ostalo medzi ucastnikmi prveho kontaktu a nebol tam zainteresovany niekto iny…

tento Nissany ma vazne temno v hlave. pripomina mi to Mazepina v Bahraine(F2 - kratky variant) kde to tupelo vytlacalo a blokovalo vsetkych a vsade.

fanusikom top jazdcov/timov uz totalne JE8E
po kazdej nehode slabeho jazdca by ste mu hned odoberali licenciu pritom mnoho top jazdcov malo ovela pripecenejsie nehody, ale tym nikto nenavrhoval odoberat licenciu

a len tak mimochodom v f2 nemaju superlicenciu :slight_smile: ta sa dava az v f1 :slight_smile: takze ty vo svojej hluposti navrhujes mu odobrat nieco co on vobec nema :slight_smile:

1 Like