Vasseur: Prekonali sme vlastné očakávania a ciele. Som na tento tím hrdý | Magazín F1 - F1online.sk

Tímu Alfa Romeo sa v tejto sezóne podarilo niečo kuriózne. Bodový zisk z posledných trinástich pretekov by stajňu z Hinwilu odsúdil na úplne posledné miesto Pohára konštruktérov. Avšak vďaka skvelému štartu do sezóny sa teší z vynikajúceho šiesteho miesta a slušného finančného balíka, ktorý tímu umožní v budúcom roku naplniť rozpočtový strop až po okraj.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/84566/vasseur-prekonali-sme-vlastne-ocakavania-a-ciele-som-na-tento-tim-hrdy

Snad si ve vedení Ferrari všimnou jak má pracovat správný šéf týmu. :+1:

Moc rozdílů nevidím.
Příběh obou týmů je velmi podobný. Skvělý začátek a pak to bylo horší a horší.

Alfa měla 55 bodů a snad 50 z toho jich nahrabala v první 1/2.

Akurát jeden tým mal max rozpočet druhý, tak možno 50% - 70 % percent

možno že to bolo aj kvoli motoru Ferrari, zo začiatku super potom prišli technicke problemy a sam Binotto povedal že museli stiahnuť vykon. Tak isto aj v Alfe asi stiahli a možno aj v Haase

Příznávám se, že i malinký úspěch Sauberu má pro mou duši větší hodnotu, než movité Ferrari.
Ono každý slušný výsledek historické značky v potížích potěší mé taktéž historické srdíčko.

1 Like

Já Alfě přeju asi nejvíc ze zbytku světa. Mám rád Bottasku a Zhou mi je taky sympatický.
Bohužel bodově to nevyšlo, ale výkony měl na nováčka velmi pěkné. Hodně mu uškodily technické problémy.

Ale na to s jakou nálepkou přicházel, tak má palec hore. :slight_smile:

Zhou myslím letos jako nováček udělal pouze jedinou chybu. Na nováčka je to dopst udivující. Pravda, sice ze začátku jezdil s velkou pokorou, ale na jistotu. Od učně něco nevídaného.
Po havárce jakoby ještě nabral více jistoty v bezpečnost současných vozů a překvapivě přitvrdil.
Taky se mi moc líbí a jestli se nestane něco nepředvídaného, tak se časem o něj ještě týmy poperou.

Po jednej z najťažších haváriek v hybridnej ére F1. Prirovnal by som to k Alonsovej v Austrálii 2016 alebo Grosean 2020,

Grosjean je ve zcela jiné dimenzi. Vytvořit takové pohádky si mnohdy nedokážou vymyslet ani Sci-Fi filmy a u něj se tahle touha stala úžasnou realitou.
kdysi dávno v pravěku jsem dělal v horkém provozu a vím velice dobře, že nejtěžší úrazy jsou spáleniny.
To s jakým nepodstatným bebínkem Grosjean vyvázl je pro mne dodnes největší zázrak s jakým jsem se ve vlastním životě setkal.

2 Likes

Mne sa na tejto sezóne páčilo ako sa menil pomer síl v druhej päťke, najskôr išiel Haas a Alfa ku koncu zasa Aston Martin, sem tam sa dostali na body aj posledný čo ešte pred pár rokmi nebolo bežné aby mal aj posledný tým nejaké body, keby sa to aj na špici aspon takto premiešalo. Čo sa týka Joua tak určite urobil dobrý dojem na to že to bola jeho prvá sezóna držal sa.

Zhou pôsobí inteligentne, rozvážne a pokorne, čím je mi sympatický.

Grosjeanova havária je vo vlastnej lige. To bol masaker :fire:
V momente ako sa mu podarilo pri vedomí vyskočiť z toho inferna, si asi minul všetku svoju nazbieranú dobrú karmu :slightly_smiling_face:

1 Like

Nevzpomínám si na žádného podobného nováčka, který by v prvním roce dělal tak málo chyb. Letos myslím udělal pouze jednu.