Tost neverí, že Mazepin uspeje: Víťazia len inteligentní pretekári | Magazín F1 - F1online.sk

Hovorí sa, že aj negatívna reklama je reklama. Ruský pretekár Nikita Mazepin však zrejme o takúto reklamu príliš nestojí. Novinári majú túto zimu o nováčikov vo Formule 1 veľký záujem, je medzi nimi syn Michaela Schumachera, prvý Japonec vo Formule 1 od roku 2014 a syn ruského oligarchu. To je veľmi zaujímavá partička.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/21867/tost-neveri-ze-mazepin-uspeje-vitazia-len-inteligentni-pretekari

Kedy sme sa o tom bavili… 4 dni dozadu? To je presne ono. Akokoľvek agresívny môžeš byť, zvíťazí zväčša ten, čo má aj najviac rozumu a intelektu. Preto sa darí napr. LH. Lebo pilot musí byť kombinácia zdravej dravosti a racionality. Nie nevyhnutné hovädo, čo sa všade napchá za každú cenu.

Už som to raz vravela, ja mám z neho regulérne obavy. Lebo on ak chytí podozrenie, že nedostatky auta doženie schopnosťami (ktoré zase ani až také žiarivé nemá) tak to nie je Russell, že rozmýšľa. Tam bude lietať karbón a Gunterovi želám veľa šťastia s týmto magorom. Ak má niekto potenciál tu diskvalifikačku dostať, tak to je Mazepin aj keď začína na 0. Hlavne aby niekomu neublížil… Chudáci chalani, čo musia pretekať s týmto magorom na konci poľa. Tam budeeeeee DNF-iek túto sezónu, keď kohosi odpáli.

Ja som Tosta mala vždy rada,on je taky nenápadný, ale vie čo robí. (a áno na rozdiel od niektorých viem kto to je :joy:)

TENTO CITÁT SA MI VEĽMI PÁČI
„Mohol by som byť brutálne úprimný a povedať, že krava zostane navždy kravou a nikdy z nej nebude tiger. Koniec koncov však stále záleží na tom, koľko má pilot rozumu a ako ho dokáže používať v kokpite monopostu,“ povedal Tost.

„Za ten čas, čo v motoršporte pôsobím som si stihol všimnúť, že nakoniec vždy zvíťazia len tí pretekári, ktorí sú inteligentní a vedia čo robia, prečo to robia a presne podľa toho sa aj správajú,“ dodal Tost.

Inak na toto si niektorí spomeňte, keď náhodou bude pár krát rýchlejší ako Williams (lebo on rýchli je). Na toto si spomeňte, keď budete mať niektorí chuť zadrieť, že je lepší pilot v pretekoch ako Russell atď. Ako to tu už padlo o AG a aj NL. Nie je a nikdy nebude lebo mu chýba rozum a schopnosť veci vyhodnotiť=veci ktorých má GR okrem samotnej rýchlosti na rozdávanie.

Toto presne mi napadlo.

A navyše je rozdiel či ich človek pozbiera za to, za čo NM alebo za to za čo napr. LH. Je rozdiel ísť ako magor a rozdiel, keď od tímu dostaneš zlú Info o vlajkách ako LH.

A nerozumiem prečo sa tie body mažú. Malo by to normálne ostať ako záznam v registri… Keď sa presťahujem z okresu do okresu tiež mi ho nevymažú.

1 Like

tost je pekny kkt, lebo mazepin jazdi rovnako ako jeho maxipes fik a toho vynasal do nebies a zrazu ked takto jazdi rus tak zrazu ho hejtuje
nech si radsej pozrie na tie jeho “kravy” ako inteligentne jazdia a nech az potom hejtuje inych jazdcov

Fakt ma to fakt myslíš vážne a čo tak si pozrieť Históriu Max keď prišiel do F1 tak aké šialenosť vyvádzam veď to nebolo že nemá rozum robilo čisté šialenstvo bolo síce veľmi rýchly ale jeho manévre boli ďaleko za hranicou bezpečnosť ale na neho nikto nenadával a ochranárski ho veď ani poriadni trest nykdi nedostal a trvalo to zopár sezón ale ted sa dá povedať že už je to celkom v pohode tak prečo tak útočia na toho rusa veď nieje nič výnimočne je to další mladík ktorý nepoužíva rozum tak ako kedysi max a je taký platič ako je strol tak neviem čo tu Tost rieši ja osobne by som sa nahého mieste staral aby ten jeho Japonec nevítaní pruser lebo hans sa stejné bude motať niekde ďaleko v zadu zatiaľ čo ten jeho Japonec by mal bojovať o body na záver začína s čistom štítom tak kritizovať môže až keď niečo urobí a f2 sa nepočíta lebo to je iná liga to že tam je niekto dobrý neznamená že bude aj v F1 a naopak to platí tak isto

to bolo tesne. esteze maju na kapote byka a nie kravu…

Úprimne Max vyvadzal hovadiny to ja úplne súhlasím… A vždy budem vravieť že ta jeho povaha je jeho najväčším limitom. Tiež bol istú dobu nebezpečný pre okolie a máš pravdu aj v tom ze vďaka hypu okolo MV nikdy ani poriadny trest nedostal. Či sa to reálne zlepšilo sa uvidí až ozaj bude o niečo bojovať =napr. O titul. Okrem toho Max mal vtedy 16 rokov a nie 22 ako Mazepin. Navyše ten je agresívny a mysli si ze môže čokoľvek aj mimo trať. Nemať peniaze už by mal zákaz pretekať dávno za toho Illota. A v športe je Mazepin dosť dlho nato aby vedel ako sa ma správať pilot na trati aj mimo. Nevie to stále. Max to ako tak pochopil.

Avšak Max mal okrem toho aj obrovský a nespochybniteľný talent (a to ja rozhodne nie som nejaká fangirl MV)… Mazepin nie je lepsi od LS. Okrem obstojnej rýchlosti a prehnanej agresivity toho veľa nie je. A to druhe nie je zrovna kvalita.

Úprimne väčšina PILOTOV čo niečo výnimočné predvedie už v F2 je dobrých aj v F1. Pravda ale je že JT k nim konzistentne minulý rok rozhodne nepatril. A vlastne tam nikto zásadne výrazný nebol. Každému chýbalo niečo k tomu aby tu kategóriu vyhral úplne jasné. Ú každého by sa našlo niečo k čomu by som mala výrazne výhrady, že nezvláda. Tam nejaký výrazný talent nebol rovnako ako rok predtým.
Mick môže byť dobrý ale napr. Quali sú dosť bieda.
Calum bol asi najlepší ale nekonzistentny.
Yuki zažiaril ku koncu sezóny na začiatku to nebol zázrak a rozhodne urobil aj kopec chýb. Takže Yuki nič zásadné neurobil ani tam a ak by nebolo Hondy boh vie či by sedel kde sedí už tento rok a nekeroval to Albon.
Mazepin bol len rýchly ale tam to skončilo =rozum moc nepoužíva.
Takže nie úplne tak ako vravíš to funguje napr. Leclerc bol skvelý už v F2 a je aj teraz. To co robí sú normálne chyby prameniace z veku a skúsenosti. Ale určite môže byť top. A to bolo vidieť už v GP3 a F2 kde ten chalan je a že úplne inde ako rovesníci. Často aj vďaka rozumu =čo paradoxne teraz občas pokulhava.

1 Like

Ja osobne by som tam tiež radšej videl Ilotta, ale realita je, aká je, Mazepin je platič a nevychovaný jazdec, ak dokáže byť rozumne nevychovaný, tak budiš ale ak bude pokračovať v jeho štýle “bum-bác = ocko to zaplatí” tak ho určite pošlú kade ľahšie pokiaľ Haas bude mať na to “gule”, alebo ho FIA možno vyštve nejakou šťavnatou penalizáciou.
Vidím na tom aj určité pozitívum a to také, že Mick bude pri ňom celkom dobre vyzerať, ak sa dokáže konštantne umiestniť niekde, kde mu to bude kára dovoľovať a ak to Mazepin dosť často “pokašle”. (samozrejme bez ujmy na živote niekoho iného) :slight_smile:
(sry, že znova skáčem do konverzačky)

1 Like

Hej to je pravda…otazka je ci sa ho aj reálne zbavia ak niečo. Peniaze sú silná vec. Na penalizaciu ho ozaj tipujem. Akože keď si ja predstavím co dokazovali henty dvaja exoti pred ním tak bože chráň. Hass akosi priťahuje tieto typy. Čakám koľko krát mu niekto vynada do vysielačky že je idiot. Asi si budem viesť aj štatistiku. :joy:

Mne on ale v 1 rade vadí ako osobnosť aj za iné veci ako to co robí na trati. Aj keď tie sú jasné výrazne najviac nebezpečné.

No hej ak Mick bude jazdiť podľa možností toho auta tak nebude zložité byť za hviezdu. A ja mu fandím aby sa mu darilo. Lenže vieš potom každý povie ved porazil len Mazpina a bla bla bla. Títo dvaja sú ale kontrast ako nebo a zem. Nevieš či ten Haas neznášať alebo mu fandiť.

O tom že Calum by si miesto zaslúžil žiadna ale bohužiaľ ho nemá. To je niečo co mne hrozne vadí na F1.

V pohode ved nato je diskusia aby si sa zapojil keď mas k tomu co povedať :wink:

1 Like

Mezepin môže mať všetkých u prdele… Pokiaľ budú peniaze na účte miesto v dnešnej F1 si vždy nájde.

Prečo mám ten pocit že sa toľko rieši Mazepin len pre to že je Rus. To isté bolo s Danilom, hneď bol ruské torpedo. Nemôže jazdiť každý z prvého miesta, potom prídu aj kolizie tak ako bol kritizovaný aj Grosjean alebo Magnusen. Podľa čoho vie že Mazepin je neinteligetny. Nespraval sa rovnako aj Senna alebo Schumacher ? A téma platičov ? Je snáď prvý kto platí za sedačku ale hneď vieme že mu ju platí ocko ruský oligarcha, ale kanadský oligarcha alebo mexický oligarchovia ktorý platili sedačku Peresovi sú v pohode. Alebo nám vadí, že chytal kočku za kozu a nie chlapa za klobásku ? Ak budú mať rovnaké podmienky bude Mazepin vyrovnaný super Mickovi. O debilovi aký bol Max ani nehovorím.

nuz lebo na zapade je u niektorych v mode kopat do ruska a rusov
a podobne kopali aj do maldonada, pritom rok a pol nemal v podstate ziadne velke problemy ale potom ked vyhral v spanielsku a mal jednu koliziu s perezom tak zrazu sa okolo neho strhol neskutocny hejt a niektori mu za tu nehodu dokonca chceli odoberat licenciu, pritom to co sa stalo medzi nim a perezom nieje nic nezvycajne a taky vettel to urobil co si ja pamatam minimalne 2x, ale kedze islo o vettela jazdiaceho v redbulle tak samozrejme na vine nebol vettel ale jazdec pod modrou vlajkou, len zaujimave, ze v pripade maldonada nebol navine ten co mal modru vlajku ale hodili to na pastora :slight_smile:
a niektori isli tak daleko, ze vypustali kraviny o tom ako to maldonado urobil vraj umyselne, co moze napadnut fakt len idiota a potom sa zacal hon na pastora a nedarovali mu nic a za veci za ktore inych netrestali tak jemu naparovali tvrde tresty
ale tak toto je v f1 zial smutna prax, ze existuju rozne metre na roznych jazdcov. maxik od zaciatku jazdi ako prasa, ale kedze za nim stoji redbull a ma okolo neho vybudovane dobre pr tak mu prechadzali veci ktore inym nepresli a dlho trvalo kym dostal vobec nejaky trest a aj to len vdaka tomu, ze tam bol jeden konkretny clovek co nebol z maxika uneseny a posraty z nasledneho redbullackeho protiutoku :slight_smile:

Tak na takú štatistiku by som bol zvedavý :smiley: Hlavne Verstappen si musí dávať bacha aby nepoužil zase tú mongolskú nadávku. :smiley:
(však jasné, len mne to príde občas možno “neetické” takto vstupovať, takže radšej sa predom ospravedlním) :slight_smile:

Keďže koniec poľa budem sledovať tak skúsim to spočítať, aspoň z toho čo zachytím poprípade niektoré z jeho lepších momentov pozriem na F1 TV aby sme to mali aj s vysielačkou a na konci roka pošlem výsledky :joy: ale už dnes tuším že to bude niečo na spôsob RG a Singapur 2019 =such an idiot, I shouldn’t be surprised :joy: poprípade to F slovo :joy:

MV by si celkovo občas mal dať pozor na ústa ešte stále mu občas uletí.

1 Like