Svetová motoristická rada zvoláva na 3. februára mimoriadne zasadnutie | Magazín F1 - F1online.sk

Bude 3. február 2022 rozhodujúcim dátumom pokiaľ ide o nadchádzajúcu sezónu Formuly 1? Podľa renomovaných zdrojov zvolala Svetová motoristická rada na tento deň mimoriadne stretnutie, ktoré má riešiť niekoľko „naliehavých záležitostí“.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/54114/svetova-motoristicka-rada-zvolava-na-3-februara-mimoriadne-zasadnutie

Už je to tady, už je to tady.

Už se poprali?
Už se poprali? :smiley:

To by člověk neřek co všechno dokáže jeden Hamík způsobit.
Hezky je Hamilton dostal pod tlak. FIA musí mít pořádně nahnáno.

bud FIA bude spokojna s tym ako sa ukoncila sezona a nic nezmeni, alebo spokojna nebude a nieco sa zmeni(co asi Maxovi fanusikova nepochopia). Nieco take ako, sme spokojni a podme aj tak menit veci, je trosku logicky blud.

1 Like

Mozu LH nenavidiet, ale vdaka za tento postoj. Ich milovany Maxik v buducnosti mozno nepride podobne debilne o titul.

Nebudeme kazdy vikend ako polodebili v multimiliardovom sporte polemizovat, ze v tej zakrute ist von mozes, v inej nie. Penalty system je snad horsi ako VAR vo futbale…a mohol by som pokracovat.

Samozrejme nepojde na krizovom meetingu nepojde len o to.

1 Like

presne ako hovoris. co sa stalo sa stalo, a ak to bolo zle tak sa treba poucit a nieco zmenit. ak su vsetci spokojni tak ty a ja si musime zvyknu na to, ze kazdy zakrok sa pozudzuje “individualne” a na kazdeho je iny meter.

1 Like

Sodoma - gomora, Kelišová !

Nechám se překvapit, ale upřímně řečeno mi nepřipadá adekvátní svolávat mimořádné zasedání motoristické rady, aby řešili, jestli má trénink trvat 60 nebo 90 min., jestli znovu nezruší sprinty, které byly vloni poprvé, natož pak “co máme dělat, zbláznil se nám ředitel”. V r. 2013 i 2015 šlo o zásadní otázky, týkající se bezpečnosti. Přeobsazení některých pozic mi po volbách nového prezidenta taky přijde celkem normální, možná spíš nový pan prezident plánuje zásadní změny ve fungování celé FIA.

súhlasím s tým co si napísal :+1:

tak snad to zlepsia :slight_smile:
nikto netvrdi, ze sa to zlepsit neda…
osobne mi skor vadi trestanie za RI. Najprv “vyrobia” 5 a pol metrove auta s dvojmetrovymi radlicami vpredu a potom idu trestat kazdy dotyk…
Dufam, ze to neskonci ako FE kde na konci uz nikto ani nevedel, ze kto, zaco a aky dostal rest…

Včera bylo pozdě. Pěkný resty tam starej Todt zanechal.

Nechci spekulovat, zvlášť, když se všeho dozvíme tak 1/10, ale může do toho zapadat náhlé zrušení Todtova angažmá ve Ferrari. Možná vypadli ze skříní velcí kostlivci, nebo jde do čela jiná klika a Todt už nebude tak užitečný…

Ono nepochybuji že pod Todtem se toho dělo spousta, ale to se nejspíše nikdy nedozvíme. Teď něco vypadnout mohlo a nový šéf je teď s tím vším obeznámen určitě. Snad má smysl pro větší transparentnost. Spoléhám na něj protože nic jiného ani dělat nemůžu :sweat_smile:

Presne, jedno co ja osobne neznasam je dvojity meter v sporte.

ak chceme F1 nazyvat sportom par veci/pravidiel sa musi zmenit, priestor na to je :slight_smile:

Mimoriadne zasadnutie sa kona preto, aby si novy sef podal ruky s ostatnymi a pojedli nejake chlebicky.

Mě zarazilo i chaotické testování Ferrari: “Podľa portálu [RacingNews365.com]nastala chyba aj v tom, že tímy sa medzi sebou dohodli, že na takéto testy bude možné využiť aj monoposty z roku 2021, avšak aj keď sa stajne dohodli, zmena zatiaľ nebola odsúhlasená zo strany FIA. Komisia F1 ju má prejednať v priebehu februára a potom „posunúť“ Svetovej motoristickej rade.” Zase totéž, týmy se dohodly mimo platných předpisů, snad u Ferrari věděli dostatečně dlouho, že změna ještě nebyla oficiálně odsouhlasená. Skoro to vypadá, že takové věci dosud procházely, jinak si to neumím vysvětlit.

Samozřejmě další špatná vizitka. Ty pravidla ať jsou jakýkoliv pro letošek mají být už promyšlené, oddiskutované a schválené. Vše je poměrně zásadní a teď se handrkovat nad tím kolik těch sprintů bude a jak dlouho tréning a kolik peněz, neprofesionální. Snad se to začne dávat do pořádku.

Snad si můžu dovolit nekorektní konstatování - ať už ta sbírka zasloužilých gerontů v čele s Todtem vyklidí pole a nechá to jiným/mladším, zdá se, že je opravdu čas :-)!

Souhlasím, ukazuje se že je to třeba už delší dobu.

1 Like