Surer: Pochybujem, že zo Schumachera vyrastie šampión | Magazín F1 - F1online.sk

Je úspech v motoršporte dedičný? Ak by to bola pravda, Mick Schumacher má zisk majstrovského titulu zaručený. Bývalý pretekár Arrowsu či Brabhamu Marc Surer však synovi sedemnásobného šampióna veľmi neverí. Vraj z neho vyrastie dobrý jazdec, ale zisk titulu bude s najväčšou pravdepodobnosťou nad jeho sily.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/64197/surer-pochybujem-ze-zo-schumachera-vyrastie-sampion

Záleží na tom zda se přesune do top týmu a kdo tam bude vedle něho. Leclerc, Max, Russell nebo Norris bude hádám vždy nad jeho síly, těžko si teď dokáži představit že by patřil mezi nejlepší. Ale když bude mít velké štěstí, tak v F1 se můžeme dočkat všeličeho.

Surer je známy tým, že rád kritizuje alebo posiela jazdcov / napr. Vettel/ do dôchodku, lebo podľa neho na F1 už nemajú. Veď áno, za svoje pôsobenie 8 ročné v F1 nazbieral 17 bodov, čo je to oproti Vettelovým doterajším 3065…

V ňom to je

  1. Mama 1x majsterka Európy vo westernovom jazdení
  2. Staršia sestra (jediný jeho súrodenec) 2x majsterka sveta vo westernovom jazdení
  3. Otec 7x majster sveta F1
  4. Mick 1x majster sveta F2 a 1x majster Európy F3

On len potrebuje impulz. Byť pod tlakom pod akým v rodine je.

Schválne si vynechal Leclerca či Verstappena, že?
Ak by bol slabý, nikdy by nevyhral F3, a najmä F2.

Je kopec slabych jazdcov a platicov, ktori vyhrali resp. pozbierali dobre vysledky v F2 a F3, Mick je len jednym z nich.

1 Like

Ked sampionat mohli vyhrat Villeneuve, alebo Hill, pripadne takmer Irvine, tak sa to moze stat aj Mickovi. Nevravim, ze to je na spadnutie, ale mozne urcite ano.

Když se podívávám zpátky do historie, tak za Míšou hodně zaostával i jeho brácha Ralf a Mick i přes veškerou tlačenku se mi jeví jako ještě mnohem slabší kolík.
Už v nižších sériích bylo hodně zjevné, že technici, politici, komisaři, sponzoři a kdoví kdo ještě museli uvařit hodně silný presswurst, aby Micka dokázali natlačit až k titulům.
Jenže F1 je úplně jiný svět ve kterém ani tlačenka není všechno. Tu tam totiž má a zcela zaslouženě většina jezdců a dokonce i s talentem.

1 Like

Každý vraví že jeho 2.sezóna je lepšia

Ale zabúdate na kľúčový fakt
2.sezóna s rovnakým monopostom :smirk::smirk:
Teda aspoň približne :smiley:

Ja by som povedal, že momentálne mal smolu na obdobie, keď prišiel do Haasu minulý rok, tam šanca na body nebola
No tento rok je iné auto.
Čiže ono to nie je z jeho pohľadu AŽ tak 2.rok…

Taký Russell mal 3 roky rovnako stabilné slabé auto, ktorým sa zlepšoval lebo hľadal jeho hranice + auto sa tiež kúsok zlepšovalo samozrejme

Mick potreboval niečo také…žiaľ, prišla absolútna prerábka, vrátenie 40 rokov starého efektu❤️

Beriem to tak, že preňho je to znova 1.sezóna ako keby

Žiaľ F1 neodpúšťa
Ale ako tu niekto spomínal
Myslím že aj cez všetky jeho chyby, ktoré robí sa na neho robí taká tlačenka vďaka Michaelovi, že reálne si myslím, že si ho budú hájiť aj keby za celú sezónu nezískal ani bod.
Navyše, neviem kto by zaňho išiel do Haasu
A o americkom trhu sa asi ani nebavme :smiley:
Veď Andretti niečo stavia, a Haas je aký je :grin::+1:

Nebojte sa ľudia :wink::wink:
On má miesto vo Ferrari isté :wink::wink:
To práveže Ferrari sa bude pri rokovaniach s ním klepaaať že: “Oh, oh Mick Mick my ťa chceme, ale…nooo”
A Mick len taký, že: “Pozrite sa, jaaa tu mám 4 ponuky,…ja idem preeeč, keď sa vám nepáči” :rofl:
A Ferrari: " Ne ne ne ne ne NE NE NE ŇÄ ŇÄ" :rofl::rofl::rofl::rofl:
BAM tu más 10 ročný kontrakt a tu budzeš :rofl::rofl: